Index » Archiwum wg. kategorii » Archiwum » Archiwum: rok 2010 » Numer 39 (październik) 2010

Październikowy numer Stacji Tłuszcz już dostępny!

W środę do naszych stałych punktów (sklepy spożywcze w całej gminie, urząd, biblioteka…) trafił najnowszy numer Stacji Tłuszcz. Zapraszamy do przeglądania najnowszego numeru w wersji elektronicznej: ST 10/2010 ONLINE lub pobrania gazety w formacie pdf:

Szanowny Czytelniku i Czytelniczko! Czytasz regularnie Stację Tłuszcz? Podoba Ci się nasz miesięcznik i chcesz, żeby w dalszym ciągu się rozwijał? Wesprzyj Stację Tłuszcz! Prosimy o wszelką możliwą pomoc finansową (darowiznę możesz odliczyć od podatku) – każda kwota będzie nam pomocna w tworzeniu i wydawaniu miesięcznika i organizowaniu naszych kampanii. Będzie też dla nas dodatkowym [...]

Continue reading …

26 listopada 2010 roku mija termin zgłaszania uwag do zmian w planie miejscowego zagospodarowania dla miasta Tłuszcz. Do tego czasu wszyscy mieszkańcy gminy, którzy chcą mieć wpływ na to, w jakim kierunku będzie rozwijało się miasto, powinni się z nim zapoznać.

Continue reading …

Jak dyskutować o czymś, czego nie ma? Jak decydować o inwestycjach, których wartości nie znamy i to w dodatku na podstawie bliżej nieokreślonego budżetu? Przed tymi dylematami stanęli mieszkańcy osiedla Kolejowa, którzy spotkali się 4 października 2010 r., żeby ustalić priorytety inwestycyjne dla swojego osiedla.

Continue reading …

Wiemy już, że wybory odbędą się 21 listopada 2010 r. Minął również termin na zgłaszanie komitetów wyborczych. 22 października 2010 r. mija czas na zgłaszanie list kandydatów na radnych, zaś 27 października upływa termin zgłaszania kandydatów na burmistrza. Pora więc dowiedzieć się czegoś na temat tego co wolno, a czego nie wolno podczas kampanii wyborczej.

Continue reading …

Komitety wyborcze miały czas na rejestrację do 4 października. Już wypłynęły rekiny, później pojawi się także plankton. Przepraszam, że w tak żartobliwym tonie, ale ton poważny mógłby zakończyć się dla mnie ze dwoma procesami o pomówienie. Ciężko bowiem żyć ze świadomością, że ma się jakąś wiedzę, ale trudno byłoby ją udowodnić. Pozostaje więc tylko humor, [...]

Continue reading …

Pod koniec września czytelnicy zasygnalizowali nam, że podczas zebrania zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Tłuszczu mogło dojść do agitacji i prowadzenia kampanii wyborczej przez radną Kurek z osiedla Długa. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy dyrektora szkoły Władysława Krysika, radną Hannę Kurek i burmistrza Jana Krzysztofa Białka.

Continue reading …

W pierwszym półroczu w naszej gminie udało się zrealizować jedynie 7,5% zaplanowanych na 2010 rok wydatków majątkowych. W tłuszczańskim Biuletynie Informacji Publicznej opublikowano sprawozdanie z wykonania budżetu za pierwsze półrocze 2010 roku. Stanowi ono załącznik do Zarządzenia Burmistrza nr 73/2010 z dnia 31 sierpnia 2010 r. i zawiera informacje na temat zrealizowanych dochodów i wydatków.

Continue reading …

Pod koniec lipca Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie wydało książkę „Siewba” 1906 – 1908, która stanowi zbiór referatów wygłoszonych podczas sesji popularno-naukowej zorganizowanej w Tłuszczu w 2006 roku. 28 września 2010 roku, w Bibliotece Miejskiej w Tłuszczu odbyła się promocja wyżej wymienionej publikacji.

Continue reading …

Służba w ochronie życia drugiego człowieka i jego dobytku, jest dla nich najważniejsza. Dzięki otrzymanemu samochodowi strażackiemu, mogą robić to lepiej. Ochotnicza Straż Pożarna w Dzięciołach posiada teraz także wyremontowaną świetlicę środowiskową. Tu zarówno dzieci, jak i młodzież z pewnością znajdą miejsce do zabawy i  relaksu.

Continue reading …

Na uczniów Zespołu Szkół w Jasienicy, powracających z wakacyjnego wypoczynku, czekała wspaniała niespodzianka. Dawny trawnik przed budynkiem szkolnym zniknął a na jego miejscu pojawił się gustowny skwerek z alejkami i ławeczkami. Wokół posadzono wiele nowych drzewek i ozdobnych krzewów. Całość podkreśliły równiutkie szpalery tui i iglaków. Otoczenie szkoły nabrało przyjemnego i estetycznego wyglądu. O efekcie [...]

Continue reading …

Jak tak dalej pójdzie trybuny stadionu miejskiego się zapełnią a przeciwnicy będą drżeć na samą myśl o przyjeździe do Tłuszcza. Piłkarze TKS Bóbr grają ofensywnie, zespołowo i idą jak przysłowiowa burza przez rozgrywki rundy jesiennej. W każdym meczu niemal zmiatają przeciwników z powierzchni ziemi prezentując przy tym piękną, ofensywną i poukładaną piłkę. Wreszcie widać styl!

Continue reading …

Boiska Orlik pojawiają się niczym grzyby po deszczu. Jedno z nich znajduje się w Tłuszczu w pobliżu Stadionu Miejskiego. W okolicy powstają kolejne. Niebawem ukończone zostanie podobne boisko przy Zespole Szkół w Ostrówku.

Continue reading …

Nasza gmina zmienia się coraz bardziej. Nie chodzi tu akurat o budowę kanalizacji czy nowych budynków ale o nowe inicjatywy. Mamy coraz więcej ofert na ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. Teraz pojawia się nowa oferta dla seniorów – Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Continue reading …

5.30 – budzik. Przydałby się choć jeden argument, motywujący mnie do wykonania pierwszej czynności w ciągu dnia, do wstania z łóżka. Leżę, wpatrując się w sufit i myślę. Nagle przypominam sobie, że do dziś muszę oddać deklarację z wpisanymi przedmiotami, które chcę zdawać na maturze. To ważny wybór, tylko czy ja naprawdę już wiem, co [...]

Continue reading …

Człowiek, rozdarty między potrzeby ciała a wyższe ideały, znikąd nie otrzymuje wskazówek, za to ponad miarę obarczony jest odpowiedzialnością. Ograniczany przez anatomię, fizjologię, nieznajomość własnej osobowości, nie mówiąc już o uwarunkowaniach socjologicznych czy historycznych, nigdy nie będzie centrum wszechświata. Skonstruowany z nieestetycznych i skłębionych części, nigdy nie osiągnie doskonałości. A do doskonałości dąży, zarówno fizycznej, [...]

Continue reading …
Strona 1 212