Index » Archiwum wg. kategorii » Archiwum » Archiwum: rok 2007 » Numer 4 (listopad 2007)

PECHOWA CZTERNASTKA

Zakrzewie – jedna ulica, czternaście domów i… olbrzymie utrapienie dla naszych radnych. Rzadko bowiem który poruszany na sesjach temat budzi tyle emocji, co toczona od przeszło dziesięciu lat walka mieszkańców Zakrzewia o administracyjne przyłączenie pechowego przysiółka do Tłuszcza.

Pan Andrzej Dobosz, wieloletni pracownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, od kilku miesięcy walczy o poprawę warunków bezpieczeństwa w swoim miejscu pracy. W połowie października, zdenerwowany brakiem działania ze strony ówczesnego dyrektora ZGKiM pana Leszka Zaręby, zwrócił się do nas z prośbą o nagłośnienie całej sytuacji. Sytuacji o tyle ciekawej, co mogącej w pewnym stopniu [...]

Continue reading …

NADCHODZI NOWE? X sesja Rady Miejskiej, która odbyła się 14 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, obfitowała w rekordową liczbę interpelacji – głos zabrało łącznie 10 radnych, w tym niektórzy kilkakrotnie. Czyżby radni przedefiniowali pełnioną przez siebie rolę i docenili korzyści płynące z przekształcenia sesji w prawdziwe forum, gdzie odważnie dyskutowane są bieżące [...]

Continue reading …

Zgodnie z obietnicą złożoną naszej dziennikarce (Stacja Tłuszcz, nr 1/2007), wiceburmistrz Janusz Tomasz Czarnogórski zaprasza mieszkańców do zapoznania się z wynikami pracy swojej oraz podległych mu urzędników w zakresie niewątpliwie „gorącej” w Gminie Tłuszcz problematyki:

Continue reading …

Najważniejszym wydarzeniem ubiegłego miesiąca w Polsce były wybory parlamentarne. Dużo o tym mówiono, dużo pisano, co w znacznej mierze przyczyniło się do wysokiej frekwencji. W skali kraju wyniosła ona 53,88%, liczona dla Powiatu Wołomińskiego – 59,58%, w naszej gminie – 49,36%.

Continue reading …

10 listopada Trampkarze Starsi Rocznik ‘92 wyjechali do Nasielska na spotkanie ligowe z tamtejszym „Żbikiem”. Pogoda nie dopisywała: wiał silny wiatr a temperatura wynosiła tylko ok. 12°C. Ale nastawienie zawodników na ten mecz było szczególne: – Po pięciu kolejnych porażkach pora na wygraną! – zagrzewał do walki kapitan Adam Matejak.

Continue reading …

AP: Zgłosiła się Pani do redakcji w celu nagłośnienia problemów ważnych dla mieszkańców Wilczeńca. O co konkretnie chodzi? Czytelniczka: Dla nas, mieszkańców tamtego terenu, priorytetem jest walka o założenie światła i zrobienie chodnika. Dokładnie chodzi o dwa odcinki: od ulicy Bobrowej do Granicznej, a później od Granicznej do Zawilcowej. I to tyle lat, ile ja [...]

Continue reading …

Dla wielu mieszkańców, którzy musieli korzystać z usług ośrodka zdrowia przy ul. Powstańców w Tłuszczu w ostatnich dniach pewnym zaskoczeniem było zamieszanie spowodowane prowadzonym tam remontem.

Continue reading …

Jadąc pewnego październikowego dnia autobusem, pogrążona we własnych myślach, niespodziewanie dosłyszałam rozmowę moich rówieśników. Nie, żebym miała coś przeciwko głośnym rozmowom w środkach komunikacji miejskiej. Raczej nie spodziewałam się takiej treści dialogu.

Continue reading …

Zgodnie z założeniami programu „Zero tolerancji” jednym z jego elementów obok m.in. mundurków szkolnych jest monitoring wizyjny. Ma on za zadanie poprawić poziom bezpieczeństwa w szkołach – i co ważne – w części szkół z terenu gminy Tłuszcz zacznie działać jeszcze w tym roku.

Continue reading …

Nie udało się Gminie Tłuszcz rozstrzygnąć pierwszego przetargu na zimowe utrzymanie dróg gminnych. Jednak, jak zapewnia przedstawiciel Urzędu Miejskiego zajmujący się sprawami infrastruktury drogowej, pan Rafał Roguski, nie należy się obawiać, że zima zaskoczy nas śliskimi i pokrytymi śniegiem drogami.

Continue reading …