Index » Archiwum wg. kategorii » Archiwum » Archiwum: rok 2011 » Numer 53 (grudzień 2011)
NOWY BUDŻET OCENIONY NEGATYWNIE

NOWY BUDŻET OCENIONY NEGATYWNIE

Wszystko wskazuje na to, że przedłożony przez burmistrza projekt przyszłorocznego budżetu nie znajdzie poparcia w Radzie Miejskiej. Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Budżetowej radni jednogłośnie wyrazili negatywną opinię na temat projektu przyszłorocznego budżetu. Ponadto Klub Radnych Razem dla Gminy opublikował oświadczenie, w którym wyraża niezadowolenie z jego kształtu. Członkowie klubu tłumaczą swoje stanowisko m.in. tym, że [...]

Od nowego roku wzrastają w naszej gminie podatki lokalne.

Continue reading …

W wakacje burmistrz wystąpił z inicjatywą wykupienia Pawilonu Handlowego przy ul. Kościuszki i przeniesienia tam Centrum Kultury. Przed podjęciem decyzji o ewentualnym zakupie, radni chcieli poznać opinię rzeczoznawcy.

Continue reading …

W naszej gminie pojawił się pomysł objęcia pojazdów opłacanych z pieniędzy publicznych monitoringiem przy pomocy nadajników GPS.

Continue reading …

Interpelacje radnych AUDYTOR WCIĄŻ NIEZNANY Radny Robert Szydlik zapytał burmistrza, kto przeprowadzał w urzędzie audyt, gdyż jak podkreślił, jest to najwyraźniej „tajemnica pilnie strzeżona”.

Continue reading …
NIE DLA SORTOWNI

- Takie jest stanowisko mieszkańców Wólki Kozłowskiej i okolic dla sortowni i kompostowni odpadów, które miały powstać przy zrekultywowanym wysypisku śmieci. Na realizację tych inwestycji Gmina Tłuszcz otrzymała unijną dotację w wysokości 1,6 mln złotych. Czy zablokowanie inwestycji oznacza, że te pieniądze przepadną? A może jednak mimo protestów, mieszkańcy Wólki Kozłowskiej otrzymają od samorządowców ekologiczny, [...]

Continue reading …

Odnosząc się do programu telewizyjnego „Interwencja” Joalnty Erol TVP Info w dniu 29.11.2011 r., gdzie Pani redaktor prowadząca zasugerowała, że jako sołtys wsi z Radą Sołecką wyraziliśmy zgodę na wybudowanie sortowni śmieci na byłym wysypisku w Wólce Kozłowskiej wyjaśniamy:

Continue reading …

Fragment listu krytycznego dotyczącego felietonu Roberta Szydlika „Okiem radnego – Za śmieci jak za zboże” (ST 11/2011)

Continue reading …

„PÓŁDZIKIE” SKŁADOWISKO Zamieszczamy fragment krytyki wypowiedzi Przewodniczącego Rady Miejskiej Krzysztofa Gajcego, której radny udzielił 11 listopada 2011 roku dla Kuriera Mazowieckiego (TVP Info), iż budowa inwestycji kompostowni i sortowni odpadów oparta jest na najnowszych technologiach oraz byłe gminne składowisko odpadów było „półdzikie”. 

Continue reading …
GRUDNIOWA ST JUŻ DOSTĘPNA

Dzisiaj ukazał się kolejny numer bezpłatnej i niezależnej gazety lokalnej “Stacja Tłuszcz”. Obecnie gazeta jest rozwożona do naszych stałych punktów (reklamodawcy, sklepy spożywcze w całej gminie, urząd, biblioteka…). Wszystkie artykuły będą już wkrótce dostępne  do przeczytania na naszej stronie. Zapraszamy do pobrania numeru w formacie pdf: Pozdrawiamy! Redakcja

Continue reading …