Index » Archiwum wg. kategorii » Archiwum » Archiwum: rok 2012 » Numer 12 (65) wrzesień 2012
ST 12(65)/2012 Ponad 400 kilometrów po inspiracje

ST 12(65)/2012 Ponad 400 kilometrów po inspiracje

Co skłoniło przedstawicieli Babiogórskiego Stowarzyszenia Zielona Linia do przebycia ponad 400 km i zatrzymania się w Tłuszczu? To, że w naszej gminie aż kipi od społecznych działań i że mamy – podobnie jak Stryszawa – niezależną od samorządu bezpłatną gazetę tworzoną z myślą o mieszkańcach gminy. W ramach współorganizowanej przez naszą redakcję w dniach 22-23 [...]

ST 12(65)/2012 Zaczynamy nakręcanie!

Od początku sierpnia Nieformalna Grupa Młodzieży „Beaver Zone” przygotowuje dla mieszkańców powiatu warsztaty filmowe. W ostatni weekend odbyły się pierwsze szkolenia w ramach projektu „Nakręć powiat!”, napisanego przez tłuszczańską młodzież.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Biuro Obsługi Interesanta w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu

Biuro Obsługi Interesanta, jakie powstało w Urzędzie Miejskim w Tłuszczu, ma za zadanie poinformować, pomóc i odpowiednio pokierować petenta.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Indianie w Jasienicy

W ostatnią sobotę w bibliotece na dzieci czekała niespodzianka – każdy, kto chciał, mógł wcielić się w prawdziwych Indian!

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Strażacy znowu w akcji

Za nami IV Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców zainteresowanych kibicowaniem strażakom w konkursach sprawnościowych i oglądaniem zabytkowych sikawek.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Bieg bobra

1 września punktualnie o godz. 10.00 na linii startu ustawili się biegacze biorący udział w 3. Biegu Bobra. Trasa liczyła 8.888 metrów.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Ksiądz, który buduje

35-lecie kapłaństwa księdza Władysława Trojanowskiego

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Oświadczenia majątkowe radnych

W poprzednim numerze „Stacji Tłuszcz” opublikowaliśmy informacje z oświadczeń majątkowych pracowników Urzędu Miejskiego oraz dyrektorów jednostek organizacyjnych podległych burmistrzowi. Tym razem zapraszamy do zapoznania się z informacjami złożonymi przez radnych. W porównaniu z oświadczeniami pracowników urzędu i dyrektorów, oświadczenia złożone przez radnych były trudniejsze w analizie. Większość wypełniono odręcznie, co w niektórych przypadkach utrudniło odczytanie [...]

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Pamięć o przodkach kształtuje potomków

Pamięć o przodkach to jeden z podstawowych elementów kształtujących tożsamość narodową. Taką świadomość niestety nie zawsze mają nawet dorośli a młodych ludzi trzeba tego zwyczajnie uczyć. Zespół Szkół w Tłuszczu stara się podejmować takie działania systematycznie, stąd np. we wrześniu zawsze przygotowujemy wystawę fotograficzną poświęconą obchodom kolejnej rocznicy powstania warszawskiego a raz w miesiącu jeździmy [...]

Continue reading …
ST 12(65) 2012 Na pierwszej linii – wywiad z radnym Robertem Szydlikiem + odpowiedzi na pytania Czytelników

Z radnym Robertem Szydlikiem rozmawia Aleksandra Puławska

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Uprzejmie donoszę

Krótka historia o tym, jak dyrektor CKSiR Henryk Wysocki próbował pozbawić mandatu jednego z radnych i co może z tego wyniknąć.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Burmistrz broni dyrektora chociaż kasy w centrum brak

Kryzysowa sytuacja finansowa Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, o której informowaliśmy Państwa w poprzednim numerze, nadal bez rozwiązania. Burmistrz broni dyrektora, który przekroczył budżet, a dyrektor oskarża radnych o zastawianie na niego pułapek. Większość radnych pozostaje niewzruszona i dodatkowej kasy dać nie chce.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Kartka z kalendarza: 1 września 1975 r

KARTKA Z KALENDARZA HISTORYCZNEGO 1 września 1975 r. – powstała Komenda Hufca ZHP Tłuszcz

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Relacja z sesji rady miejskiej – interpelacje i wolne wnioski

17 września 2012 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu odbyła się kolejna sesja Rady Miejskiej. Była to sesja rekordowa, bo trwająca około pięciu godzin. Poruszono na niej wiele ciekawych tematów. Poniżej prezentujemy interpelacje, zapytania i wolne wnioski.

Continue reading …
ST 12(65)/2012 Dwa słowa

Szanowni Czytelnicy i Czytelniczki, To kolejny numer zdominowany przez tematykę związaną z Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Zamieszanie, które wytworzyło się wokół tego tematu, absorbuje samorządowców i niepokoi mieszkańców. Sprawa powoli zmienia swój ciężar gatunkowy i dyskusje czasami przesuwają się od kwestii finansowych w stronę emocjonalnego wytykania błędów, wzajemnego obwiniania albo nawet spraw obyczajowych. Wrzesień [...]

Continue reading …
Wrześniowy numer Stacji Tłuszcz już dostępny

Dzisiaj do naszych stałych punktów dystrybucji trafił nowy numer “Stacji Tłuszcz”.

Continue reading …