Monitoring wizyjny w szkołach

Dodane w:: Numer 4 (listopad 2007) |

Zgodnie z założeniami programu „Zero tolerancji” jednym z jego elementów obok m.in. mundurków szkolnych jest monitoring wizyjny. Ma on za zadanie poprawić poziom bezpieczeństwa w szkołach – i co ważne – w części szkół z terenu gminy Tłuszcz zacznie działać jeszcze w tym roku.

Ministerstwo Edukacji przyznało na ten cel dotację w kwocie 44 000 zł.

Jak powiedział nam wiceburmistrz Janusz Tomasz Czarnogórski:

- W czterech szkołach założymy monitoring „od zera”. W Stryjkach i w Mokrej Wsi będzie to tak zwany „zestaw podstawowy” czyli rejestrator cyfrowy, 2 kamery, monitor LCD i oczywiście sieć łącząca całość. Szkoła w Jasienicy i szkoła w Postoliskach będą miały zestaw rozbudowany – to znaczy rejestrator cyfrowy, monitor LCD i 8 kamer – zewnętrznych i wewnętrznych. Dostaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego systemu w gimnazjum w Tłuszczu – zostanie zainstalowany nowoczesny rejestrator i 8 nowych kamer.

Celem tych inwestycji jest monitorowanie terenów dookoła szkoły, wejść i głównych ciągów komunikacyjnych. Wszystko to ma służyć poprawie bezpieczeństwa. Jak zapewnił nas wiceburmistrz – nie będzie kamer w klasach i toaletach. (ST)

Reklama

Dodaj komentarz