VIII Sesja Rady Miejskiej – tym razem w Centrum Kultury

Dodane w:: Ogłoszenia,Ogłoszenia z urzędu,Stacja Tłuszcz Online |

VIII SesjaRady Miejskiej w Tłuszczu odbędzie się w środę 31 sierpnia 2011 r. o godzinie 16:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Tłuszczu.

 

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
3. Przyjęcie protokołu z VII Sesji Rady Miejskiej w Tłuszczu (protokół do wglądu w pok. 38).
4. Podjęcie uchwał:

a) w sprawie zmiany Uchwały Budżetowej na rok 2011,

b) w sprawie zmiany Uchwały Rady Miejskiej w Tłuszczu Nr V/38/2011 z dnia 29 marca 2011 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tłuszcz na lata 2011 – 2020,

c) w sprawie upoważnienia Burmistrza Tłuszcza do przeprowadzenia czynności faktycznych i prawnych zmierzających do nabycia nieruchomości gruntowych i prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem, położonych w Tłuszczu przy ul. Kościuszki 1,

d) w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego Warszawa – Praga w Warszawie oraz Sądu Rejonowego w Wołominie na kadencję 2012 – 2015,

e) w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/160/08 Rady Miejskiej w Tłuszczu z dnia 20 lutego 2008r. Akt o podziale samorządowej instytucji kultury – Centrum Kultury w Tłuszczu i utworzeniu Centrum Kultury w Tłuszczu i Biblioteki Publicznej w Tłuszczu,

f) w sprawie nadania Statutu Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu,

g) w sprawie określenia trybu powoływania i odwoływania członków zespołu interdyscyplinarnego oraz szczegółowych warunków jego funkcjonowania,

h) w sprawie wyrażenia zgody na odpłatne nabycie działki gruntu położonej w obrębie Jasienica w gminie Tłuszcz z przeznaczeniem pod drogę gminną.

5. Interpelacje radnych, odpowiedzi na interpelacje.
6. Zapytania i wolne wnioski, odpowiedzi na zapytania i wolne wnioski.
7. Zamknięcie obrad.

 źródło: Główny Specjalista ds. Promocji Gminy, Informacji i Kultury
Urząd Miejski w Tłuszczu

Reklama

Komentarze (2 )

 1. jeden z punktów
  poprzednio:
  “g) w sprawie upoważnienia Burmistrza Tłuszcza do nabycia nieruchomości gruntowych i prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem, położonych w Tłuszczu przy ulicy Kościuszki 1 oraz prowadzenia wszelkich czynności z tym związanych”
  źródło: http://stacja-tluszcz.pl/?p=3652

  obecnie:
  “c) w sprawie upoważnienia Burmistrza Tłuszcza do przeprowadzenia czynności faktycznych i prawnych zmierzających do nabycia nieruchomości gruntowych i prawa użytkowania wieczystego wraz z budynkiem, położonych w Tłuszczu przy ul. Kościuszki 1,”

  Różnice każdy chyba widz, burmistrz poprzedni tłumaczył ze to tylko upoważnienie do wyceny – tymczasem było to upoważnienie do wszystkiego.

  Trzeba by było przeanalizować inne punkty sesji – jak były poprzednio a jak teraz są napisane.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • No można to weryfikować, ale tak po prawdzie, to gdybym był radnym, to po tych wszystkich, dość trzeba przyznać nieprzyjemnych zagraniach, osób związanych z piastującym stanowisko Burmistrza, tym razem przegłosował bym im ten CK. Niech się bawią w upowszechnianie kultury, skoro nie przemawia do nich że istnieją inne bardziej pilące potrzeby w gminie Tłuszcz. A o korupcję bym się nie bał. Wnikliwe kontrole wszystko wykażą, jeżeli była by potrzeba kontrolować oczywiście. Mówię oczywiście nie o tej nagłaśnianej przez inspirowane media, jakiej jakoby mieli się dopuszczać radni, ale o tej korupcji, która nierzadko towarzyszy “dużym słomianym inwestycjom” – żeby nie było niedomówień.

   Głosował bym ZA nie tylko z powodu na powyższe, drugi powód jest taki że skoro ludzie wybrali i tego burmistrza i tych radnych, to w kolejnych wyborach zweryfikują jak się oni przysłużyli ich najbliższej rzeczywistości. Ci w blokach będą już mieli jasność jak to jest mieć CK przez ulicę, mam na myśli między innymi hałas, a ci z dalszych zakątków, no może poza rejonem kolejowej, będą widzieli ile ich problemów (nie)rozwiązano.

   A co do dogadywania się radnych…
   w obecnej radzie są radni, którzy dawniej byli “Klockowi” a jakoś się z Białkiem dogadali, teraz z kolei ci sami radni są “Białkowi” i na pewno z Banaszkiem się w końcu dogadają.

   Jak to można było by przyspieszyć? Hipotetycznie, np.: można by inspirować wolne media do pomówień, zaprzyjaźnione instytucje do kontroli w jednostkach pracy radnych, można by też np grozić zwolnieniem kogoś z rodziny… wyobraźnia podpowiada jeszcze sporo takich i podobnych akcji. Nie wspominając o np dowożeniu bojówkarzy na spotkania władzy z radnymi czy socjotechnicznych zagrywkach z ustawianiem krzeseł we właściwej kolejności i wysokości ;) Proces “łamania” woli radnych jak widać jest stosunkowo prosty do zastosowania.

   Czy jakieś z powyższych działań mają miejsce?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz