ST 12(65)/2012 Strażacy znowu w akcji

Dodane w:: Inne,Numer 12 (65) wrzesień 2012,Rozrywka,Sport,Tłuszcz |

IV Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich

Za nami IV Powiatowe Zawody Sikawek Strażackich. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców zainteresowanych kibicowaniem strażakom w konkursach sprawnościowych i oglądaniem zabytkowych sikawek.

W zawodach, które odbyły się 16 września na stadionie miejskim, wzięło udział łącznie 17 drużyn – 15 męskich i dwie żeńskie. Imprezę poprzedził przemarsz ulicami miasta, przy dźwiękach instrumentów Młodzieżowej Orkiestry Dętej i strażackich syren. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: ćwiczenia sprawnościowo-bojowe i „Wierność Epoce”. Tę ostatnią wygrała OSP z Radzymina, natomiast w ćwiczeniach sprawnościowo-bojowych oddziałów męskich zwyciężyła drużyna OSP z Kuligowa, a oddziałów żeńskich – OSP Chajęty. Niestety, drużyny z Tłuszcza i Chrzęsnego zostały w tej konkurencji z przyczyn technicznych zdyskwalifikowane. Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się pokaz nowoczesnych technik gaszenia pożarów.

Dużym zainteresowaniem publiczności cieszył się pokaz nowoczesnych technik gaszenia pożarów

Zawody zakończyły się uroczystym wręczeniem dyplomów, nagród i pucharów. – Cieszymy się, że tak barwne wydarzenie stało się częścią lokalnego kalendarza imprez w Tłuszczu. Ma przecież doniosłe znaczenie. To nie tylko impreza rozrywkowa i sportowa, to także lekcja historii, dbałości o zabytkowy sprzęt i okazja do integracji środowisk strażackich – podsumował wydarzenie wiceburmistrz Waldemar Banaszek (cytat za: Kurier W., nr 33/2012).

Wiceburmistrz Waldemar Banaszek wręczył puchar dla najlepszej drużyny z terenu gminy Tłuszcz, którą w tym roku okazała się OSP Dzięcioły

W ostatecznej klasyfikacji, drużyny z naszej gminy zajęły następujące miejsca:

Konkurencja sprawnościowo-bojowa

- III miejsce – OSP Dzięcioły

- IV miejsce – OSP Jasienica

 

Konkurencja „Wierność epoce”

- IV miejsce – OSP Tłuszcz

- VI miejsce – OSP Chrzęsne

- VIII miejsce – OSP Jasienica

- XI miejsce – OSP Dzięcioły

(Informacja z: www.pspwolomin.pl)

red.

 

Reklama

Dodaj komentarz