“To już jest niepoważne” – czyli co z ulicą Sasanki? A także o dotacjach dla organizacji i równaniu dróg gminnych – Podsłuchane na komisji

Obrady Komisji Rewizyjnej

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej, radni zajęli się m.in. realizacją zadań dotyczących utrzymania dróg gminnych, opóźnienia w rozstrzygnięciu konkursów dla organizacji pozarządowych i sprawą związaną z wykonaniem projektu ulicy Sasanki. 

Dużo czasu poświęcono na analizę sprawozdań: bilansu, rachunku zysków i strat, zestawienia zmian w funduszu, sprawozdania z realizacji programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Komisja zapoznała się również z korespondencją, która została do niej skierowana.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 14.00 i trwało 2 godziny.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek,
– radny Mirosław Sobczak,
– radny Mirosław Szczotka,
– radny Robert Szydlik,
– radny Dariusz Kur,
– radny Tadeusz Sasin.

oraz: skarbnik Halina Kusak, doradczyni burmistrza Magda Kuczkowska, specjalista ds. zamówień publicznych Renata Duraj, inspektor ds. infrastruktury drogowej Piotr Gołoś.
Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.


NAGRANIE I

“To już jest niepoważne”, czyli:

Radny Tadeusz Groszek pyta o dalsze losy projektu na modernizację ulicy Sasanki (odpowiadają pracownicy urzędu Piotr Gołoś i Renata Duraj). Wykonawca, który miał się wywiązać z prac w 2010 r. nie zrobił tego. Od jakiegoś czasu ta sprawa jest “w zawieszeniu”, a urzędnicy kierują ją na drogę sądową. Radny chce poznać, jakie konkretnie działania prawne zostały podjęte w tej sprawie.  

Nagranie KR 2012.05.09 - sprawa ul. Sasanki (396)uwaga,  w 2/3 nagrania jest krótka przerwa

 

NAGRANIE II –

“Jakby równiarka jeździła codziennie, to by już dojechała do Sulejowa…” czyli:

Radny Mirosław Szczotka dopytuje o zasady pracy równiarki w bieżącym roku i wyraża swoje zdziwienie, że w Gminie Klembów równiarka już drugi raz poprawia przejezdność dróg, a u nas w większości miejscowości prace się jeszcze nie zaczęły. Na pytania radnego odpowiada pracownik urzędu Piotr Gołoś – inspektor ds. drogownictwa.

Nagranie KR 2012.05.09 - równanie dróg (336)

NAGRANIE III –

“Według mnie jest to lekceważenie organizacji pozarządowych…” czyli:

Radny Tadeusz Sasin wyraża swoje oburzenie związane z opóźnieniami w rozstrzygnięciu konkursów dla organizacji pozarządowych. Doradczyni burmistrza Magda Kuczkowska wyjaśnia powody wydłużających się terminów i informuje, kiedy zostaną przelane pieniądze na realizację zadań.

Nagranie KR 2012.05.09 - konkursy (348)

Reklama

Komentarze (1 )

  1. Biedni ci nasi radni, ach biedni.Widzę że urząd robi ich równo w konia brzydko mówiąc. Radny T. Groszku skoro “przez jedną osobę hamuje sie inwestycje” – może warto by wezwać te osobę “na dywanik” przed komisje? Ciekawe ile pism i z jakim skutkiem przez te 2 lata wysłała.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +4 (ocen: 4 )

Dodaj komentarz