O kolejnej skardze, utwardzeniu drogi i przeznaczeniu pomieszczeń po aptece, czyli Podsłuchane na komisji

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej, radni zajęli się m.in. skargą na dyrektora Henryka Wysockiego, cennikiem usług w CKSiR, wysokością inkaso podatkowego i planem kontroli Komisji Rewizyjnej w bieżącym roku.

Dużo czasu poświęcono także informacji publicznej, gdyż dwa pisma wpływające do komisji dotyczyły tematu dostępu do informacji, a raczej jego braku.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 12.30 i trwało 1,5 godziny.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek,
– radny Mirosław Sobczak,
– radny Mirosław Szczotka,
– radny Robert Szydlik,
– radny Dariusz Kur,
– radny Tadeusz Sasin.

oraz: dyrektor CKSiR Henryk Wysocki, skarbnik Halina Kusak.
Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.


NAGRANIE I

I znowu sprawa skargi. I ponownie krążymy wokół tematu dostępu do informacji publicznej: do burmistrza skierowano skargę na dyrektora CKSiR. Autor skargi zwraca uwagę, że dyrektor CKSiR Henryk Wysocki “poddał w wątpliwość jego poziom intelektualny po czym ponownie odmówił udzielenia informacji publicznej”:

Nagranie KR 2012.02.17 - skarga (378)

NAGRANIE II

Do komisji wpłynęło pismo mieszkańców dotyczące problemów z uzyskaniem informacji publicznej dotyczącej drogi w Jaźwiu. Radni zapoznają się z korespondencją:

Nagranie KR 2012.02.17 - utwardzenie drogi (321)

NAGRANIE III

Na koniec fragment, w którym radny Tadeusz Sasin zgłasza potrzebę udostępnienia pomieszczenia, które wcześniej było wynajmowane na aptekę na potrzeby Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Tłuszczańskiej (którego jest prezesem):

Nagranie KR 2012.02.17 - pomieszczenie po aptece (319)

Reklama

Komentarze (14 )

 1. Panie dyr. CKSiR bardzo niegrzecznie Pan się zachowuję. Chyba się Pan zapomina, Pan tu nie jest od ustanawiania prawa lecz od przestrzegania ustaw, uchwał i zarządzeń.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 16 )

  Wstyd
  18/02/2012 23:58

 2. Najwyraźniej się zapomniał i wcielił się w rolę ustawodawcy. Mam nadzieję, że nie doszacował inteligencji mieszkańca i sprawa trafi tam gdzie powinna, a beszczelny dyrektor z wyrokiem w niesławie spadnie ze stołka za swawolne interpretacje prawa.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +9 (ocen: 15 )

  Mariusz
  19/02/2012 11:10

 3. Ten Pan dyr. to nie był dobry wybór. Pani Agnieszka byłaby 1000 razy lepszym dyrektorem. Ta kadencja słynie już ze złych wyborów i decyzji najgorszych z możliwych. Może dlatego zakończy się przed czasem, bo ludzie nie wytrzymają. Jak żyć Panie burmistrzu???

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 10 )

  Onufry
  19/02/2012 14:02

 4. szykujemy referendum?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 12 )
 5. Wg. mnie nie powinno się rozważać jakiegokolwiek referendum.

  Społeczeństwo wybrało Pana Bednarczyka na burmistrza rok temu w demokratycznych wyborach. Nieodpowiedzialnym i niepoważnym byłoby teraz wycofywanie się ze swojej wcześniejszej decyzji. Lepiej następnym razem pokusić się na chwilę zadumy przy urnie. Tym bardziej, że w sumie to tym razem widziały gały co brały.

  Burmistrz nie popełnił przestępstwa, w Gminie choć nie dzieje się tak jakby chciało to społeczeństwo to jednak obiektywnie nie dzieje się nic rażąco niezgodnego z prawem. Referendum to również koszty a czy gmina Tłuszcz nie ma na co wydawać już pieniędzy? Jest jeszcze trochę czasu do końca kadencji więc Burmistrz powinien mieć szansę na wykazanie się. Nie chciałbym za chwilę słyszeć, że Burmistrz nie mógł nic zrobić bo za krótko rządził.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 9 )
  • może lepiej wydać nasze pieniądze na referendum niż na pensje dla duetu BB jeszcze przez blisko 3 lata

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 9 )
 6. Referendum???
  -O tak.

  Lepiej późno niż wcale.
  Społeczeństwo już przejrzało na oczy i tym razem podejmie rozsądną decyzję.

  Nie damy Banaszkowi szansy na rozłożenie całej gminy na łopatki. Pokazał już co umi i co potrafi. Tym panom już dziękujemy. Ten (u)rząd musi odejść!

  Już wystarczy…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 7 )

  Stach
  21/02/2012 10:55

 7. Osiągnięcia ponad rocznej kadencji? Proszę o wskazówki.
  Mamy cieszyć się tym co mamy? Chyba szkoda czasu.
  Nie ma rażącego przestępstwa. Skąd ta pewność? Jakość ciężko wydobyć informacje z urzędu. Dostęp do inf. publicznej to kpina.Informacje o podległych jednostkach? żal
  Mamy czas? O tak zostało jeszcze parę stanowisk do wymienienia na naszych specjalistów: kompetentnych, merytorycznych, kulturalnych …? Potrafiących prowadzić merytoryczne dyskusje, potrafiących liczyć. Wysłanie takiego budżetu do RIO to kompromitacja.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 8. Jakie są osiągnięcia po roku? Tak jak Ty ich nie widzę (choć jest lekkie wskazanie na parking przy PKP – pomijam oczywiście jego jakość i czy jest 100% projektem obecnej władzy).

  Może i masz rację, że to szkoda czasu na oczekiwanie, ale to mamy co roku wybierać nowego Burmistrza bo ten czy tamten nam się jednak nie podoba? To po co były te wybory rok temu? Ktoś kazał głosować na Pana Bednarczyka? Przy okazji debaty uśmiechałem się tylko pod nosem kiedy widziałem ten zachwyt nad Panem Bednarczykiem. Jak zwracałem uwagę na jego mankamenty to mnie wyzywano od parobków Białka i straszono utrata pracy w urzędzie (nie pracuję tam). Czas wyboru był rok temu.

  No i skąd ta pewność, że w referendum weźmie udział odpowiednia ilość mieszkańców, pewność że akurat będą przeciw obecnej władzy. Po co marnować na to pieniądze.

  Przez rażące naruszenia prawa mam na myśli to że Burmistrz nikogo nie zgwałcił, nie zabił, nie pobił. Natomiast krytycznie podchodzę do tego jak szanuje porządek prawny, ale za to rozliczą go wyborcy przy okazji następnych wyborów. A informacje wypłyną jak się zmieni władza… jeśli się zmieni.

  Wybór współpracowników faktycznie pozostawia wiele do życzenia, ale… jeśli ktoś na debacie mówi że za nim nikt nie stoi tylko anioł stróż i ktoś na takiego człowieka głosuje no to cóż. Przed wyborami jakoś otoczenie Pana Bednarczyka nikogo nie interesowało. Społeczeństwo teraz otwiera oczy… ze zdziwienia.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 8 )
 9. Dałam się zwieść tym obietnicą, czekałam na tego Anioła Stróża, jak Żydzi na Mojżesza i mocno wierzyłam. Będzie lepiej. Gdy moim oczom ukazał się poborca podatkowy znany mi poniekąd ze swoistego (…)* podczas wykonywania obowiązków to ręce mi opadły. Wtedy już wiedziałam co czeka tą gminę, z przykrością stwierdzam, nie pomyliłam się.

  * fragment usunięty, ewentualna jego prawdziwość nie jest możliwa obecnie do ustalenia. Prosimy o kontakt z redakcją w tej sprawie, jeśli autorka komentarza życzy sobie, by usunięty fragment miał zostać opublikowany – moderator

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 6 )

  Milena
  21/02/2012 14:08

 10. Warto zastanowić się nad osobą Pana Henryka Wysockiego i jego przeszłością związaną z działalnością w Mierzęcicach i Siewierzu – tam go już dobrze poznano i wg mnie pozbyto się z wielką ulgą. Dziwne, że w Tłuszczu nie sprawdzono tej osoby przed powołaniem na to stanowisko.
  Marek

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 8 )

  Marek
  08/03/2012 17:06

 11. Psy szczekają a karawana dalej jedzie.

  Czyli, wasze tyle, że sobie pogadacie (czyt. biadolicie) na tym forum i tyle.

  Byłby Białek czy Klocek albo Kurkowa, to też by komentarzy negatywnych nie brakowało.
  Ci co najgłośniej krzyczą, nic w kierunku zmian na lepsze, nie robią.

  JESZCZE SIĘ TAKI NIE URODZIŁ, CO BY WSZYSTKIM DOGODZIŁ!!!!!!!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 9 )

  anonim
  08/03/2012 19:14

 12. I w Ełku i w Będzinie Wysocki miał liczne sukcesy największe jednak w Mierzęcicach bo tam robił karierę polityczną. Chciał zostać wójtem ale startowało 5 kandydatów i niestety 4 miały lepsze wyniki od niego.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  BENEDYKT
  08/03/2012 21:45

Dodaj komentarz