Czy burmistrz ujawni radnym treść umowy z Deloitte ws. VAT? – Podsłuchane na komisji

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej, radni zajmowali się m.in. przygotowaniem do kontroli w Szkole Podstawowej w Tłuszczu i zmianami w podziale gminy na okręgi wyborcze. Dużo czasu poświęcono również na analizę pism i skarg wpływających od mieszkańców.

Odczytano także protokół z poprzedniego posiedzenia komisji. W protokole jest mowa o możliwości ujawnienia treści umowy dotyczącej odzyskiwania podatku VAT radnym i wątpliwościach burmistrza Pawła Bednarczyka, które się z tym wiążą – czy można ujawnić jej treść czy też nie.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 14.10 i trwało ok. 1,5 godziny. Zaczęło się w skromnym trzyosobowym gronie (Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek, radny Tadeusz Sasin, radny Mirosław Szczotka). Podczas posiedzenia docierali sukcesywnie kolejni członkowie komisji, aż do osiągnięcia pełnego składu.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek,
– radny Mirosław Sobczak,
– radny Mirosław Szczotka,
– radny Robert Szydlik,
– radny Dariusz Kur,
– radny Tadeusz Sasin.

oraz: Kierownik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Marek Markowski, dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych Jadwiga Gizińska, sekretarz Tomasz Jusiński.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.


NAGRANIE

Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek: – To są publiczne pieniądze, to nie jest niczyje prywatne ranczo i tutaj tajemnice chyba nie obowiązują, czyli:

Czy burmistrz ujawni radnym treść umowy z Deloitte ws. VAT? – fragment posiedzenia komisji, w którym radni odczytują protokół z poprzedniego posiedzenia, na którym dyskutowali z burmistrzem o tym, że nie powiadomił ich o podpisaniu umowy z Deloitte oraz że chcieliby poznać jej treść.

Nagranie KR 2012.09.05 (268) (kliknij, aby odsłuchać)

Reklama

Dodaj komentarz