“Zamknięta żulernia”, stołówka w Jasienicy i skrócenie godzin pracy Orlika – Podsłuchane na komisji (cz.1)

Obrady połączonych komisji: Rewizyjnej i Budżetowej


We wtorek 17 lipca odbyło się posiedzenie połączonych komisji: Rewizyjnej i Budżetowej. Dyskutowano głównie o przekształceniu ZGKiM w spółkę (więcej o tym piszemy tutaj). 
W dalszej części posiedzenia radni skupili się na zadawaniu pytań burmistrzowi i zgłaszaniu różnych problemów do rozwiązania. Właśnie z tej części przygotowaliśmy dla Państwa nagrania.

W posiedzeniu, które odbyło się 17.07.2012 r. wzięli również udział radni z innych komisji. Łącznie w obradach uczestniczyło 13 radnych. Zabrakło jedynie radnego Henryka Wójcika (ponownie wybrana na radną Danuta Opłotna złoży ślubowanie na najbliższej sesji 31 lipca).

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:

- Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Tadeusz Groszek,
- Przewodniczący Komisji Budżetu i Inwestycji Mirosław Sobczak,
- radny Mirosław Szczotka,
- radny Robert Szydlik,
- radny Dariusz Kur,
- radny Tadeusz Sasin,
- radny Kamil Laskowski,
- radna Aleksandra Świeżak,
- radny Włodzimierz Malinowski,
- radny Paweł Fydryszek,
- radny Stefan Mikiciuk,
- radny Adam Wojtyra,
- Przewodniczący Rady Krzysztof Gajcy,

oraz: burmistrz Paweł Bednarczyk, wiceburmistrz Waldemar Banaszek, skarbnik Halina Kusak, dyrektor ZGKiM Mariusz Dembiński, przedstawiciele firmy Deloitte Tomasz Siek i Radosław Maćkowski. 
Posiedzenie protokołowała Karolina Gajcy.

 

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.


NAGRANIE I

“Orlik czynny do 20.00?”, czyli:

Radny Kamil Laskowski pyta o skrócone godziny pracy tłuszczańskiego Orlika. Wywiązuje się dyskusja dotycząca użytkowania boisk i kosztów, jakie się z tym wiążą.

Nagranie KR i KB 2012.07.17 - Orlik krócej czynny (348)

 

NAGRANIE II –

“Zamknięta żulernia” czyli:

Radny Tadeusz Groszek dopytuje kiedy będzie ponownie otwarty skate park. Wywiązuje się dyskusja dotycząca użytkowania obiektu przez młodzież.

Nagranie KR i KB 2012.07.17 - zamknięty skate park (300)

NAGRANIE III –

“Czy zostanie oddana do użytku stołówka przy Zespole Szkół w Jasienicy?” czyli:

Radny Mirosław Szczotka pyta czy od września ruszy stołówka przy Zespole Szkół w Jasienicy. Wywiązuje się dodatkowa dyskusja na temat nieprzekazania do urzędu informacji na temat lokalizacji skate parku w Jasienicy, który jest finansowany z funduszu sołeckiego.

Nagranie KR i KB 2012.07.17 - stołówka i skate park w Jasienicy (314)

 

Reklama

Komentarze (17 )

 1. Co do Skateparku, to każdy kto często tam chodzi, jeżdzi itp. wie co się tam działo. Małolaty siedzą z butelka piwka a potem rozbijają ja na terenie. Dla niedowiarków: można sprawdzić na komisariacie Policji zgłoszenia na ten temat.

  Co do skrócenia godzin pracy Orlika, na reszcie! Jeśli po zmroku grają tam nasi zawodnicy czy dzieci to nie mam nic przeciwko. Ale jak kopie sobie KILKU starych chłopa, to czemu wszyscy maja za to płacić!
  Tak się radny Laskowski o Orlika martwi?! A co Pan radny zrobił przed kadencją i w trakcie oprócz ligi bobra, którą nie każdy się interesuję? Dla mieszkańców swojego okręgu ?! NIC!!!!!!
  Są ważniejsze sprawy w gminie i proszę się nimi zająć. Chociażby tym, że Spółdzielnia Robót Budowlano-Drogowych w Tłuszczu wygrała przetarg na naprawę nawierzchni dróg w gminie a za dwa dni zbankrutowała.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 7 )

  anonim
  19/07/2012 11:43

   • taka asfaltownia to niezły biznes kupi to jakiś potentat i będzie miał obroty x 5-10 od szczytowych w latach świetności SRBD. Podatki dla gminy również będą większe i zatrudnienie wzrośnie. W nowoczesny sposób zarządzany każdy biznes jest wstanie się utrzymać.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: -1 (ocen: 1 )

    bąk
    22/07/2012 02:11

  • Anonimie, oświeć mnie nieco, bo jako człowiek młody i ideałów pełen wszystkiego nie rozumiem

   Jeżeli powodem zamknięcia skateparku było to, że młodzież pije alkohol, to czy jego zamknięcie sprawi, że młodzież przestanie pić? Hmmm… W sumie tak. Przestanie pić NA SKATEPARKU. Ale 100 metrów dalej? No tu nie dałbym sobie nawet paznokci obciąć za tę tezę. Czyli osób, które piły de facto nie ukarano (bo zmienią tylko miejsce), a te które wykorzystywały obiekt zgodnie z przeznaczeniem (że tak nowomową pojadę) – bo chyba takie były n’est pas? – zostały ukarane, bo nie mają gdzie iść legalnie i bezpiecznie dla postronnych pojeździć. Ot, logika…

   Co do Orlika – jeżeli jest możliwość, by osoby pracujące (bo to raczej ich tyczy się problem – późny powrót oznacza konieczność nocnej aktywności vide moja skromna osoba) miały możliwość aktywnego i darmowego spędzenia czasu, to dlaczego nie? W końcu też płacą na tę gminę podatki… Co do “innych spraw” to pozwolę sobie zacytować moją babcię “trzeba chleba, trzeba nieba”. Czyli dlaczego mają wybierać? I jedno, i drugie jest problemem mieszkańców (czy też jakiejś ich części) i oba powinny być rozwiązane…

   Ale tak jak mówię, co ja tam się znam…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +5 (ocen: 7 )

   Reinevan
   20/07/2012 22:19

 2. anonimie nie tłumacz się już tak. Tłumaczy się tylko winny.A że szkoda pieniędzy na Orlika? No pewnie że szkoda skoro na twoją wypłatkę kaska być musi prawda?I za przeproszeniem odczep się od radnego Laskowskiego. Ten młody człowiek robi dla sportu w Tłuszczu więcej niż np. taki dyrektor Wysocki z Centrum Kultury SPORTU i REKREACJI co to sportem się w ramach pracy “zajmuje” – jak było na zdjęciu w nowym torze najwyrazniej godzinach pracy gra z dziećmi; burmistrzem; sekretarzem w pingponga na Dzięciołach.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 6 )

  kibic
  19/07/2012 13:20

 3. dla spragnionych peanów o “mistrzu pingoponga H. Wysockim” do poczytania
  http://www.cktluszcz.pl/nt9.html
  strona 10 chyba

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 4 )

  kibic
  19/07/2012 13:30

 4. witam anonim jak ci się nie podoba gra w piłkę czy kosza to nikt cię tu w tłuszczu nie zatrzymuję możesz się wyprowadzić. w czasie godzin pracy w urzędzie to zajmij się robotą a nie podlizywaniem bo cię język zaboli.zobaczymy co powiesz po wyborach? nikt nie da się oszukać drugi raz.Co do kamila do bardzo dobrze do znam i marzy mi się żeby wszyscy byli a tacy uczciwi i pracowici co on. czytaj urząd nierobów( oczywiście nie wszyscy ale większość)jak tam atmosfera w urzędzie co wspaniała nikt ze sobą nie rozmawia.pełen luz.właśnie przez takich jak ty co mają klapki na oczach,jest nasza gmina taka jak jest ( teraz młodości ) A kamil był by o wiele lepszym Burmistrzem niż paweł( czytaj kierują nim wstyd wymieniać,jak chcesz to ci napiszę podaj imię jak masz odwagę?!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 4 )

  hubert
  19/07/2012 15:15

  • No właśnie Pan Laskowski zrobił wiele dla sportu i tylko ( o tym pisałem wyżej) I co lista jego sukcesów sie skończyła? Jakby został burmistrzem to dopiero byście narzekali, że sie nic nie dzieje.
   Nie pracuję w urzędzie, a jak piłki noznej nie lubię to mam sie wyprowadzić z Tłuszcza?! dorośnij.

   END OF TOPIC jak to mówią.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 7 )

   anonim
   19/07/2012 15:36

 5. Wg mnie Pan radny Szczotka martwi się o stołówkę w Jasienicy ponieważ prowadzi to jego córka.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +17 (ocen: 23 )

  nick
  19/07/2012 15:33

 6. a jakie są sukcesy reszty radnych i władzy jestem bardzo ciekawy potrzeba młodych a nie starych wyjadaczy radnych. co całe rodziny obsadzają gdzie się da szkoły,urzędy, domy kultury,doradcy Starzy radni z zawodu wiedzą tyle o przekrętach ze każdy boi się ich ruszyć ze stołka to jest normalność?
  a mi się nie podoba kasa jaką wkładamy w dom kultury, dlaczego jedno może funkcjonować a orlik ma być nie czynny
  mam już parę wiosen i gram i będę grał bo mam taką ochotę a nasza tłuszczańska policjia niech trochę przedtrzepię skórę małolatom to się uspokoją i zaczną dbać o to co mają bo za moich czasów to było nie do pomyślenia takie zachowanie

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +10 (ocen: 12 )

  hubert
  19/07/2012 17:50

  • To prawda,o radnych dopiero słyszymy gdy zbliżają się wybory.Może przydałoby by się kilka spotkań z mieszkańcami gminy i dowiedzieć się jakie są bolączki i co można zrobić aby poprawić życie w naszej małej ojczyźnie.Zamiast kłótni na obradach i wytykania błędów swoich i poprzedników to wziąć się do roboty.Zrobić coś z poboczami,gdzie są ścieżki rowerowe-w dni targowe czasami nie sposób przejechać.Zorganizować coś dla dzieciaków to może skończyłyby się rozróby a nie tylko Centrum kultury w Tłuszczu ,gdzie indziej też żyją ludzie.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +20 (ocen: 22 )

   agnieszka
   20/07/2012 10:00

 7. witam mam pytanie jakie są godziny otwarcia domu kultury w tłuszcz .ja pracuję do godziny 19 codziennie i w soboty do 14 każdą. pytanie kiedy mam korzystać z usług tej instytucji? dlaczego mam na nią dawać kasę. dlatego korzystam z orlika który pod dom bez kultury podlega a zabrania nam się tego bo nie ma kasy a na co jest kasa panie banaszek bo pytać się pawła nie ma co i tak ma tyle do powiedzenia co żyd za niemca.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  hubert
  21/07/2012 09:24

 8. mam nadzieje ze moje opisy też zostaną dopuszczone do czytania? jak by coś za ostro to ponoszą mnie emocję ale tak już jest jak patrzę na to wszystko.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  hubert
  21/07/2012 10:42

 9. Ja grałem w turnieju na Dzięciołach i było fajnie. Impreza była w sobotę i popołudniu, więc Kibic pisze bzdury . A tak na marginesie, pingpong to też sport.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )

  ikar
  24/07/2012 15:17

 10. witam mam pytanie ile kosztowało nas społeczeństwo pracownicy urzędu za białka a ile obecnie kosztuje nas władza jest bardzo ciekaw myślę że redakcja odpowie na pytanie? albo ktoś

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  hubert
  24/07/2012 16:54

 11. Niesłychane, nareszcie dobrano się do radnego P. Szczotki. Kto by pomyślał taki cichutki uległy nic dla Jasienicy nie zrobił, córkę umiał zatrudnić w szkole. Może teraz nowa Pani Dyrektor zrobi porządek. Jest potrzeba aby we wszystkich szkołach pozmieniać dyrektorów. którzy zatrudniają radnych,swoje dzieci i rodzinę. Wyjątek stanowią nieliczni.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )

  balbina
  25/07/2012 01:49

 12. Witam,
  mam pytanie wiadomo od kiedy będzie Orlik wcześniej zamykany?
  I czy ramach utraconych godzin po zmierzchu, istnieje możliwość (chociaż w wakacje) wcześniejszego otwierania Orlika?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Beliver
  07/08/2012 20:06

Dodaj komentarz