SPRZĄTANIE LASU – ODSŁONA TRZECIA!

Dodane w:: Numer 12 (lipiec 2008) |

Akcja sprzątania lasu Już trzeci raz w tym roku dzieci, harcerze i dorośli uczestniczyli wspólnie akcji w sprzątania lasu. Tym razem ekologiczne wsparcie otrzymały lasy w miejscowościach Chrzęsne, Wilczeniec i Ołdaki.

14 czerwca 2008 r. punktualnie o godzinie 10 rozpoczęła się kolejna akcja sprzątania lasu w ramach programu „Czysta Gmina”. W sprzątaniu wzięło udział 23 uczniów z ZS w Postoliskach, 54 osoby ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu oraz 28 dzieci z ZS w Stryjkach. Do ekologicznej akcji czynnie włączyli się nauczyciele i dyrektorzy szkół. Nie zabrakło również miejscowych myśliwych, leśniczych – Dariusza Sikorskiego i Marcina Młodziańskiego oraz strażaków OSP Chrzęsne z prezesem Sylwestrem Sokołowskim na czele. Wśród sprzątających byli także radny Stanisław Kielak oraz sołtys Chrzęsnego Sebastian Denoch.
Po akcji wszyscy mogli odpocząć i posilić się przy ognisku. Obsługę i poczęstunek zorganizowali radni: powiatowi – Hanna Szyszkowska i Adam Miczarek, radna Rady Miejskiej w Tłuszczu – Hanna Kurek oraz hurtownia Gelmax. Czerwcowa, zakrojona na bardzo szeroką skalę akcja wymagała zgrania wielu grup pracujących w poszczególnych rejonach lasu. To zadanie udało się doskonale i przedsięwzięcie zakończyło się pełnym sukcesem. Z ramienia gminy akcję koordynowały Agata Gałązka i Dorota Bala.

Tego dnia zebrano prawie 7 ton odpadów komunalnych i wielkogabarytowych. Śmieci odebrała firma Krzysztofa Grzybowskiego z Wyszkowa, zaś gruz i odpady wielkogabarytowe Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tłuszczu.
Podsumowując – we wszystkich dotychczas przeprowadzonych akcjach wzięło udział około 400 osób! Zebrano ponad…17 ton odpadów! Tymczasem organizatorzy zapowiadają kolejną dużą akcję sprzątania naszych gminnych lasów już po wakacjach. Zapraszamy!

  •  red. na podst. APUM

Reklama

Dodaj komentarz