ZIELONA PROMOCJA

Dodane w:: Numer 9 (kwiecień 2008) |

W sobotę 12 kwietna 2008 roku w sklepie SEMAFOR do każdych zakupów powyżej 50 zł można było otrzymać kolorową, ekologiczną torbę. Klienci bardzo entuzjastycznie przyjęli „zieloną” promocję i chętnie z niej korzystali.

- Zamówiliśmy ponad 1000 toreb i osiągnęliśmy sukces, bo akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Na pewno będziemy ją kontynuować – zapowiada pan Jan Owczarski, właściciel marketu SEMAFOR. Sklep wspiera również inne ekologiczne akcje – cały czas trwa w nim zbiórka zużytych baterii. W godzinach pracy sklepu można je wrzucić do specjalnie oznaczonego pudełka.
Poza tym samo kierownictwo już od dawna dba o ekologię w firmie. Odpady są segregowane, wywożone do punktu skupu i poddawane recyclingowi. Firma zainwestowała również duże środki w ekologiczną kotłownię opalaną granulatem drzewnym (tzw. pellety). Powstałe w ten sposób ciepło służy do ogrzania całego budynku dworca PKP w Tłuszczu.
Pan Owczarski równie aktywnie włączył się w akcję sprzątania lasu na Konarach, które miało miejsce w ostatnią sobotę – zapewnił kiełbaski i chleb na ognisko dla wszystkich biorących udział w sprzątaniu oraz samochód dostawczy z obsługą, który dowoził odpady z miejsc niedostępnych dla ciężarowej śmieciarki:
- Nie ukrywam swojej troski o środowisko naturalne i zawsze chętnie wspieram takie inicjatywy – tak przedsiębiorca podsumował swoją obecność na ognisku. (red.)

  • Jesteś przedsiębiorcą i podejmujesz proekologiczne inicjatywy? Daj nam znać – email: redakcja@stacja-tluszcz.pl, tel. 694-005-675.

Reklama

Dodaj komentarz