LIST DO REDAKCJI: Komu przeszkadzały zdrowe drzewa?

Dodane w:: Numer 40 (listopad) 2010 |

Witam!
Piszę, ponieważ kolejne piękne, stare drzewa w naszej gminie są wycinane. Mam na myśli wycinkę tych, które do dziś tworzyły przyjemną aleję na ulicy 11 listopada w Postoliskach (czyli na odcinku drogi od cmentarza w Postoliskach do skrzyżowania z ulicą Spacerową i Wygodną). Nie wiem, komu przeszkadzają zdrowe drzewa i żal mi tego co dziesiątki lat rosło w spokoju i cieszyło oczy, a teraz zniknęło w ciągu dwóch dni, zapewne jak zwykle za sprawą jakiegoś gminnego „inteligenta”. Chciałabym wiedzie, kto wydał pozwolenie na wycinkę tych drzew oraz na jakiej podstawie?

 • Imię i nazwisko do wiadomości redakcji

STACJA TŁUSZCZ: Wybraliśmy się do Urzędu Miejskiego w Tłuszczu, żeby wyjaśnić tę sprawę. Dowiedzieliśmy się, że drzewa, o których mowa w liście rosły przy drodze powiatowej na działce będącej własnością powiatu wołomińskiego. Z wnioskiem o wydanie zgody na wycięcie drzew wystąpiło do burmistrza Tłuszcza starostwo. Wg otrzymanych w tłuszczańskim urzędzie informacji drzewa były chore i stwarzały zagrożenie dla ruchu kołowego i pieszego. To było powodem wydania zgody na ich wycięcie.

Otrzymaliśmy również zgłoszenie od jednego z mieszkańców dotyczące obumarłego drzewa u zbiegu ulic Głowackiego i Racławickiej. Czytelnik zwracał uwagę, że zgłaszał ten fakt do urzędu, jednak nic nie zostało w tej sprawie zrobione. Ponieważ i to drzewo rośnie przy drodze powiatowej, działanie w tej sprawie powinno podjąć Starostwo Powiatowe w Wołominie. Ustaliliśmy, że urzędnicy z Tłuszcza zgłaszali sprawę tego drzewa do Starostwa (właściciela terenu), jednak wniosek o wydanie decyzji na wycięcie drzewa jeszcze nie wpłynął. Zgodę taką w formie decyzji wydaje burmistrz na wniosek właściciela terenu.

 • Redakcja ST

Reklama

Komentarze (4 )

 1. Jestem ciekaw kto wydał pozwolenie na wycinkę drzew przy ul.Warszawskiej 1.Miejsce naprzeciw urzędu miejskiego i nikt tym się nie interesuje.Chłop pijak,pracujący,dzieci na utrzymaniu,po drugiej stronie ulicy KOMISARIAT POLICJI i nikt nic nie widzi.Kto zrobi z tym porządek…?!Jestem na 1000% pewien,że on nie ma pozwolenia…To jest osoba już znana dla urzędu ponieważ już zgłaszałem tą osobę im i nic nie zostało poczynione w tej kwestii.Szkoda i zobaczymy kto w tej wojnie wygra…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 2. Witam!
  Strasznie przepraszam iż w tym miejscu zamieszczam apel ale jestem zdesperowany i chwytam się każdej opcji!!
  W SOBOTĘ 13.11. 2010 około godz. 9:00
  w okolicach ulicy Pilawskiej na Borkach w Tłuszczu zaginął mały piesek, mieszaniec, czarny-podpalany. Ma na sobie żółtą obrożę sklejoną taśmą, wabi się RUMPEL.
  Piesek jest chory na boleriozę, która powraca co 8 tygodni. Pies musi w najbliższych dniach być poddany leczeniu.
  Jeżeli ktokolwiek widział psa lub wie gdzie może przebywać, proszony jest o kontakt pod któryś z numerów telefonu.
  604 811 835 lub 880 913 541
  Na uczciwego znalazcę czeka nagroda!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. P. Rafale. Nie dziwiłbym się , gdyby jegomość ściął drzewo na Pana działce. ale na swojej, toż to Jego drzewo.Albo to , że pije… jeśli za swoje to chyba legalne? A i budżet wspomaga.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Osobiście uważam, że drzewa powinny rosnąć w lesie a nie przy drogach, chodnikach czy uliczkach. Obrońcy starych ( i młodych) drzew nie mogą zrozumieć, że takie drzewa stanowią zagrożenie. Bronią tych swoich drzewek, i nie pomyślą co by się stało gdyby nagle złamał się gałąź i spadła na przechodzącą pod drzewem matkę z dzieckiem czy starszą osobę lub spadła na samochód co w konsekwencji spowodowało by karambol. Myślę że życie ludzkie i zdrowie, jest ważniejsze niż przyjemna aleja na ulicy 11 listopada w Postoliskach.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz