Nadesłane do redakcji: Akcja “Czysta Gmina”…?

Dodane w:: Numer 8 (marzec 2008) |

Chciałabym poruszyć drażniący mnie (a zapewne nie tylko mnie) temat, a mianowicie: Akcja “Czysta Gmina” w Tłuszczu. Otóż zastanawiam się, czy są jakieś pozytywne aspekty tej akcji? Jako przeciętny mieszkaniec gminy niestety ich nie zauważam.

Gdy idę z centrum miasta na osiedle Słoneczna, z ciężkim sercem przechodzę obok szeregu koszy wypchanych po brzegi, a niejednokrotnie przepełnionych i odrażających. Czy oby akcja ta osiągnęła swój cel? Czy można mówić o sukcesie? Wydaje mi się, że nasze osiedla nigdy nie wyglądały gorzej. Wszędzie pełno śmieci, roznoszonych przez wiatr, psy, a nierzadko porzuconych przez ludzi na trawnikach, pobliskich łąkach i rowach. Mówiąc o tej akcji nie można nie wspomnieć o pracownikach firmy odpowiedzialnej za wywóz śmieci. Mam z nimi “nieciekawe” przeżycia. Mianowicie, gdy wracałam tuż przed świętami z miasta, pędząc rowerem z ostatnimi zakupami, z daleka przed swoim domem ujrzałam śmieciarkę oraz dwóch młodych mężczyzn. Dosłyszałam jedynie: “Dobra, zostaw to, jedziemy zanim ktoś nas zauważy…” i spojrzałam na odjeżdżającą śmieciarkę oraz mnóstwo śmieci, porozrzucanych na ulicy,  które pozostawili po sobie!!! Gdy mnie spostrzegli, krzyknęli żałośnie: ” To ostatni raz, już tak nie będziemy…”. Spojrzałam na nich znacząco, krzyknęłam, że mi się to nie podoba i pogroziłam palcem. Cóż więcej mogłam zrobić? Odstawiłam rower i zabrałam się za sprzątanie. Niestety, ku mojemu zdziwieniu, sytuacja powtórzyła się kilka razy! Dlatego apeluję, aby ktoś się tym zajął i wreszcie podjął jakieś kroki, bowiem Tłuszcza, jak na razie, czystą gminą nie możemy nazwać. Pozdrawiam!

(Pasażerka z grudniowego numeru „ST”)

Reklama

Komentarze (3 )

 1. uwagi i spostrzeżenia słuszne, mimo wszystko jednak nasza droga władza coś tam usiłuje robić. To trzeba przyznać chociaz ostatnio pan proekologiczny wiceburmistrz Czarnogorski jakby nieco zwolnił tempa… miejmy nadzieje, że tylko chwilowo……….

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  stały_czytelnik
  18/03/2008 17:14

 2. W sprawie czystości naszej gminy.Wydawało mi się że rowy służą do odprowadzania wody z ulic.W Mokrej Wsi mają inne zastosowanie a mianowicie służą jako wysypisko śmieci.Pozdrowienia.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  gaziarz1
  16/04/2008 07:31

 3. A ciekawe, czy nie można by ustawić chociaż kilku pojemników do segregacji śmieci? Ja chętnie bym segregowała… Niestety MPK Ostrołęka chyba nie zamierza tego czynić…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  skowronek
  21/04/2008 14:04

Dodaj komentarz