ST 5-6 (97)/2015 Coś się kończy, coś się zaczyna

Dodane w:: Numer 6-7 (97) czerwiec lipiec 2015 |

W naszym tłuszczańskim hufcu minął kolejny harcerski rok. To zazwyczaj najlepszy czas na wszelkie podsumowania i podziękowania, a więc i tego nie zabraknie. Jednak myślę, że właśnie teraz warto przypomnieć sobie banalną, ale za to jakże dodającą otuchy prawdę, że każdy koniec, to początek czegoś nowego.

11-11_harcerze1_6

Teraz, kiedy kończymy rok harcerski 2014/2015, niech padnie to ulubione przez wszystkich pytanie: ,,Co nowego w naszym hufcu?”. Nowości oznaczają działanie, które zawsze powinno charakteryzować harcerstwo, dlatego następny rok harcerski to dla wszystkich w naszym hufcu przeogromne nadzieje, niecierpliwe wyczekiwania i wielkie plany. Czekamy na wrzesień, który przyniesie wiele tajemniczych jeszcze zmian, ale także będzie okazją do podtrzymania, udoskonalania postanowień i zamierzeń, które swój początek miały w mijającym właśnie roku.

A co takiego działo się podczas tego niezaprzeczalnie pamiętnego roku? Dwie nowe jednostki to z pewnością coś, co zasługuje na zapis w kronice. Najmłodsze stażem i wiekiem w naszym hufcu ,,Czekoludki”, a także najstarsi z harcerzy – Wędrownicy, stawiali pierwsze kroki w swoich drużynach. Te zuchowe były zarazem ich pierwszymi na całej harcerskiej ścieżce! Wszyscy podczas wyjazdów mogli doświadczyć też tego, co jest jedną z najbardziej wyjątkowych zalet całego harcerstwa, czyli poznawania naprawdę niezwykłych ludzi. Na wielu szlakach harcerze i wędrownicy pozostawili swój ślad, zawarli nowe przyjaźnie, a wspomnień nie odbierze im nikt. I to właśnie jest najpiękniejsze!

Wiadomo, że ten, kto uważa, że osiągnął wiele w pojedynkę, często wcale nie osiągnął tak dużo, dlatego najwyższy czas podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że nasza iskierka przyjaźni wciąż krąży! Cały Hufiec ZHP Tłuszcz, zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy i instruktorzy chcieliby serdecznie podziękować Szkole Podstawowej w Tłuszczu oraz Zespołowi Szkół w Postoliskach za możliwość przeprowadzenia naboru, a także Zespoło

12-14_harcerze2_6

wi Szkół w Jasienicy za pomoc w organizacji dwóch niezapomnianych biwaków. Dziękujemy również naszej lokalnej gazecie, ,,Stacji Tłuszcz”, dzięki której możemy dzielić się z mieszkańcami naszymi przeżyciami!

Życzymy niezapomnianych i pełnych uśmiechu wakacji i do usłyszenia już za dwa miesiące!

Czuwaj!

pwd. Julia Stępińska

Reklama

Dodaj komentarz