ST 8 (88)/2014 Harcerstwo to styl życia

Dodane w:: Numer 8 (88) sierpień 2014,Rozrywka,Stowarzyszenia |

Trzy tygodnie spędzone w lesie, bez telewizora, komputera, z niewielkim dostępem do telefonu. Dla niektórych to koszmar, ale nasi harcerze dzielnie przetrwali te niesprzyjające warunki.

W ubiegłym miesiącu odbyło się swoiste podsumowanie pracy i trudu włożonego przez dwudziestkę wspaniałych i odważnych osób – obóz harcerski w Czymanowie. Trzy tygodnie spędzone w lesie, bez telewizora, komputera, z niewielkim dostępem do telefonu. Dla niektórych to koszmar, ale nasi śmiałkowie przetrwali te niesprzyjające warunki. Oczywiście było mnóstwo zabawy, ale również pracy, nauki oraz wyzwań. Mam nadzieję, że uczestnicy będą wspominać tę wyprawę jako świetną przygodę i będą nam towarzyszyć również za rok.

Jedenastka harcerzy z 25 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej miała przyjemność uczestniczyć wcześniej w największym rajdzie organizowanym przez ZHP – Rajdzie Grunwaldzkim. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ był to nasz pierwszy udział w tego typu imprezie. I już wiemy, że na pewno nie ostatni! Łącznie, przez 5 dni przeszliśmy ponad 50 km z dużymi plecakami i ogromnymi odciskami na stopach. Trasa była pełna zadań i zagadek, a my daliśmy sobie radę fantastycznie, mimo momentów załamania.

 

***

Muszę przyznać, że nasze tłuszczańskie harcerstwo wkracza na jak najlepsze tory. Drużyna liczy ponad dwadzieścia osób, a nowych chętnych zapraszamy na najbliższy nabór. Trzeba jednak zauważyć, że nie każdy, kto do nas przyjdzie, zostanie na dłużej. Harcerstwo to styl życia, do którego nie każdy jest w stanie przywyknąć. Harcerstwo wymaga wiele samodyscypliny, umiejętności współpracy, tolerancji, oraz czegoś w rodzaju pozytywnego zakręcenia. Niektóre z tych rzeczy wyrabiają się z czasem, a innych można się nauczyć.

 

UWAGA RUSZAMY Z NABOREM!

Jeśli więc odpowiadają Ci survivalowe przygody i nauka poprzez stawianie wyzwań – DOŁĄCZ DO NAS!

Od września w tłuszczańskim hufcu pojawiają się:
- ZUCHY (6 – 10 lat) oraz
- WĘDROWNICY (16 – 25 lat).

Ponadto będą prowadzeni w dalszym ciągu:
- HARCERZE (10 – 13 lat) i
- HARCERZE STARSI (13 – 16 lat).

Zapraszamy na październikową zbiórkę naborową, szczegóły wkrótce w Stacji Tłuszcz oraz na naszej stronie na Facebooku – Hufiec ZHP Tłuszcz!

Zastępowa Anna Koźlik

Reklama

Dodaj komentarz