ST 9 (89)/2014 I nieś ze sobą wieść, że być harcerzem chcesz… I zuchem też!

Dodane w:: Numer 9 (89) wrzesień 2014,Rozrywka,Stowarzyszenia |

Rusza nabór do tłuszczańskiej drużyny

Nudni ludzie w mundurach, z którymi nie ma o czym rozmawiać… Czy uważasz, że to właśnie są harcerze? Nic bardziej mylnego!

Spotykać niesamowitych ludzi, przeżywać kolejne przygody, rozwijać samego siebie, spełniać marzenia, zdobywać zaskakujące, praktyczne umiejętności. Masz ochotę na to i na wiele, wiele więcej? Dobrze trafiłeś/aś! To właśnie harcerstwo jest okazją do zdobycia niesamowitych doświadczeń i wspomnień!

11_harcerze2_9

Tyle teorii. A co o harcerstwie myślą sami harcerze?

Druhna Ania: - Harcerstwo to dla mnie styl życia. Poznałam tu swoich najlepszych przyjaciół. Dzięki niemu umiem odnaleźć się w każdym nieznanym mi miejscu, bo wyuczyłam się dobrej orientacji terenu. A to, czym jest dla mnie teraz, jako przyszłego przewodnika: najwspanialszym wytchnieniem od codzienności, możliwością wychowania nietuzinkowych osób. Moja drużyna jest dla mnie czymś najważniejszym, bo tworzą ją ludzie, którzy są niesamowici, młodzi i pełni pomysłów oraz zapału do działania. Z Wami chce się robić wszystko! J

Druhna Ula:Lubię harcerstwo, ponieważ uczymy się tam samodzielności, i że trzeba sobie nawzajem pomagać. Mamy też czasami zbiórki historyczne, dzięki którym poprawiłam się z historii.

Druh Kacper: – Dla mnie harcerstwo jest jak przygoda. Tylko taka dłuższa. To jest jak robienie czegoś dobrego, miłego dla innych, a tym samym jest połączone z zabawą… Moim zdaniem harcerstwo jest dumą, w końcu można służyć Polsce.

Druhna Kasia:Dzięki harcerstwu poprawiłam oceny z w-fu, ponieważ przy grach i wyjściach w teren moja sprawność fizyczna jest o wiele lepsza. Moim zdaniem warto jest być harcerzem. W naszym harcerskim gronie zawsze czuję tę przyjacielską atmosferę.

Druhna Edyta: - Harcerstwo daje mi wielką satysfakcję, dzięki niemu wiem, czuję, że jestem potrzebna, że mogę coś zrobić. W trudnych chwilach harcerstwo daje mi motywację do działania. Znalazłam tu wielu przyjaciół, kolegów i wiele nowych doświadczeń, wskazówek. Jest dla mnie czymś niesamowitym, czego nie potrafię opisać :)

Druhna Magda:Czym jest dla mnie harcerstwo? Tak naprawdę to ciężko jest to opisać w 2-3 zdaniach. Harcerstwo to cos niezwykłego, niekończąca się nigdy przygoda. Jest to sposób na życie. Nie musisz tam się przed nikim popisywać, pokazywać jaki jesteś fajny, czego ty nie masz, czy czego nie robiłeś. Jesteś tam po prostu sobą. Harcerstwo to wartości, które pozwalają wyznaczyć drogę życiową; kształtują kręgosłup moralny; to przyjaciele, którzy nigdy nie zawodzą, jest to uczłowieczanie, dzięki któremu każdy wyjdzie na ludzi.

Druhna Julka, z zaprzyjaźnionej drużyny z Buska-Zdroju:Harcerstwo daje mi wiele niezwykłych wspomnień i poczucie spełnienia. Daje mi wiele szczęścia i uśmiechu. Dzięki harcerstwu nabieram doświadczenia w kontaktach z ludźmi, które w przyszłości zamierzam wykorzystać. Według mnie warto być harcerzem, ponieważ tylko tu poznasz tak wspaniałych ludzi, dzięki którym zmieni się twoje życie. Nauczysz się pracować w grupie. Jest to też połączenie przyjemnego z pożytecznym – spędzisz tu miło czas, a przy okazji może uda Ci się komuś pomóc. Harcerstwo jest dla mnie stylem życia. Nie wyobrażam sobie życia bez zbiórek, biwaków, obozów i rajdów. Ale należy pamiętać, że to momentami ciężka praca.

11_harcerze1_9

Harcerze to ludzie, przy których jesteś sobą. I to tworzy magię naszego harcerskiego grona. Wszyscy Cię akceptują, to tu poznajesz prawdziwych przyjaciół.

Dlatego serdecznie zapraszamy do tego, abyś dołączył/a do naszej tłuszczańskiej drużyny. Wykwalifikowana kadra, wspaniali harcerze, zaprzyjaźnione drużyny w całej Polsce, plany na ciekawe wyjazdy.

25 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Czerwone Berety” im. gen. Mariusza Zaruskiego czeka właśnie na Ciebie!

A teraz kilka słów do młodszych: w tym roku w naszym hufcu swoją działalność rozpoczyna gromada zuchowa! Zuchem może zostać każdy w wieku od 6 do 10 lat. O zuchowych tajemnicach i obrzędach będziemy rozmawiać na naszych zbiórkach i wyjazdach. Bycie zuchem to przede wszystkim zabawa, a przy okazji rewelacyjne przygotowanie do przyszłego bycia harcerzem!

11_harcerze3_9

 

SZCZEGÓŁY NABORU DO DRUŻYN:

 

Zapraszamy:

- dzieci od 6 do 10 lat do nowo powstającej gromady zuchowej (pierwsza zbiórka 11 października, godz. 9.00)

- dzieci i młodzież od 10 do 16 lat do drużyny harcerskiej (nabór 4 października o godz. 10.00 w Hufcu przy ulicy Szklanej 3)

- młodzież od 16 do 25 roku życia do drużyny wędrowniczej (nabór 11 października o godz. 10.00 w Hufcu przy ulicy Szklanej 3)

Spraw, by harcerskie wspomnienia były Twoimi wspomnieniami!

 

Druhna Julia Stępińska i wspaniali harcerze z 25 ŚDH „Czerwone Berety”

Reklama

Dodaj komentarz