ST 12/2014 (92) Tyyylu mamy harcerzy w Tłuszczu!

Dodane w:: Numer 12 (92) grudzień 2014,Rozrywka,Stowarzyszenia |

Zbiórka harcerskaPo naborze, który odbył się w październiku, w budynku naszego hufca, co sobotę, spotyka się prawie 70 osób. Brzmi niewiarygodnie? A jednak. Wśród mieszkańców Tłuszcza coraz mniej jest tych, którzy ostatnimi czasy nie spotkali harcerza albo zucha. Wszystkich nas niesamowicie to cieszy i dlatego chcielibyśmy opowiedzieć Wam o naszych najnowszych przygodach!

Jak wspomniałam, w każdą sobotę, nasze zuchy z Próbnej Gromady Zuchowej ,,Czekoludki” oraz harcerze z 25. Środowiskowej Drużyny Harcerskiej ,,Czerwone Berety” spotykają się na zbiórkach. Co robimy? Zuchowanie to przede wszystkim zabawa, dlatego o godz. 10.30, już po zbiórce, z hufca wybiega ponad 30 uśmiechniętych od ucha do ucha Czekoludków. A harcerze? Po harcerzach można spodziewać się wszystkiego. Jeśli na zbiórce nie pojawi się założyciel skautingu, jeżeli chłopcy nie wyruszą na grę terenową, to z pewnością mury hufca będą trząść się od pięknego i niewiarygodnie głośnego śpiewu naszych utalentowanych harcerek.

Przez ostatnie dni, zuchy i harcerze z niecierpliwością wyczekiwali 6 grudnia. I to nie tylko z powodu prezentów. W dniach 5-7 grudnia odbył się I Biwak Mikołajkowy organizowany przez nasz hufiec. W budynku Zespołu Szkół w Jasienicy, przez prawie trzy dni wspólnie bawiliśmy się, uczyliśmy się, ale przede wszystkim poznawaliśmy się i integrowaliśmy. Nasze dzielne Czekoludki, z których prawie każdy po raz pierwszy był na biwaku, zostały mianowane Elfami tegorocznej Gwiazdki! Z kolei harcerze z pewnością zapamiętają wspólne śpiewanie do późna i nocne niespodzianki. Miejmy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele biwaków i innych wyjazdów w takim gronie.

Najstarsi spośród nas, czyli wędrownicy, również mogą pochwalić się pierwszym zdobytym wspólnie dyplomem. Patrol ,,Cycu i przyjaciele” świetnie bawił się i zyskał nowe doświadczenia na 22. Rajdzie ,,Duch’’ w Brodnicy.

Razem stworzyliśmy społeczność, w której panuje niesamowita, przyjacielska atmosfera. Przed nami wspólna wigilia, która odbędzie się już za kilka dni. Natomiast 15 grudnia jak co roku, odbierzemy z Katedry Polowej Wojska Polskiego w Warszawie Betlejemskie Światełko Pokoju, którym podzielimy się z innymi.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, cały Hufiec ZHP Tłuszcz, życzy wszystkim rodzinnego ciepła, miłości, a także niezapomnianych wspomnień i uśmiechu!

Druhna Julia Stępińska

 

Podpis pod zdjęciem

Każdy moment na śpiewanie jest dobry

 

Reklama

Dodaj komentarz