ST 11 (91)/2014 HARCERSKIE WIEŚCI

Dodane w:: Numer 11 (91) listopad 2014,Rozrywka,Stowarzyszenia |

Pierwsze zbiórki „Czekoludków” za nami!

14_harcerze_zuchy_11

W sobotę, 11 października odbyła się pierwsza zbiórka nowej gromady zuchowej „Czekoludki”, której drużynową wkrótce zostanie druhna Julia Stępińska z 25 ŚDH „Czerwone Berety”.

Na zbiórce była ogromna frekwencja, bowiem chętnych było aż 30 dzieci! Zbiórki odbywają się co tydzień w soboty o godzinie 9.00 i trwają półtorej godziny. Trzeba przyznać, że nowe zuszki i zuchenki są fantastyczne i wprowadzają do hufca dużo radości. Trzy harcerki z 25 ŚDH: Kasia Niegowska, Edyta Orłowska, Julia Przybysz są kandydatkami na przyboczne tej gromady, życzymy im tego, bo spisują się dzielnie!
Miejmy nadzieję, że usłyszymy jeszcze dużo o „Czekoludkach”, trzymamy kciuki!
Ale ZHP to nie tylko zuchy i harcerze…

To także wędrownicy, czyli osoby w wieku od 16 do 25 lat, którzy stawiają sobie wyzwania na wyższym poziomie niż inne grupy metodyczne.

14_harcerze_wedrownicy_11

 

Postanowiliśmy w tym roku stworzyć próbny zastęp, aby sprawdzić czy taka grupa znajdzie jakiekolwiek zainteresowanie wśród mieszkańców Tłuszcza. 11 października odbył się także nabór właśnie do zastępu wędrowniczego, w którym funkcję zastępowego sprawuje druh Mateusz Cackowski. Aktualnie grupa liczy około 10 osób, wśród nich są byli harcerze, a także osoby zupełnie jeszcze nie związane z ZHP. Tworzą zgrany i pełen zapału zespół. Są jednocześnie kandydatami na przyszłych instruktorów oraz drużynowych. Liczymy na szybkie utworzenie drużyny wędrowniczej, powodzenia!

Akcja Znicz zakończona!

14_harcerze_znicz_11

Dzięki temu, że „Czerwone Berety” po naborach funkcjonują coraz lepiej, postanowiliśmy zorganizować akcję zarobkową „Znicz”. Odbyła się ona 1 i 2 listopada na cmentarzu w Klembowie. Zbieraliśmy fundusze na zrealizowanie przyszłorocznego obozu. Harcerze sprzedawali znicze oraz pełnili warty przy Pomniku ku czci Polaków poległych w latach 1939-44 oraz przy grobie nauczyciela i żołnierza AK – Józefa Młyńskiego.
Dziękujemy wójtowi oraz pracownikom gminy Klembów za chęć współpracy i pomoc w akcji. Dziękujemy także wszystkim, którzy wspomogli naszą akcję „ZNICZ” i wsparli miłym słowem.

Czuwaj!
pionierka Anna Koźlik

Reklama

Dodaj komentarz