ST 3 (95)/2015 art. promocyjny – Grupa zabawowa – radość dla dziecka i rodziców

Dodane w:: Edukacja,Numer 3 (95) marzec 2015,Reklama,Stowarzyszenia |
Stowarzyszenie Kastor prowadzi obecnie w Tłuszczu grupy zabawowe dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 4 lat, które cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców z naszej gminy

Stowarzyszenie Kastor prowadzi obecnie w Tłuszczu grupy zabawowe dla dzieci w wieku od 6 miesiąca do 4 lat, które cieszą się dużym zainteresowaniem rodziców z naszej gminy

Wiele osób słysząc hasło „grupa zabawowa” dopytuje, co to dokładnie oznacza? To specjalne spotkania dla małych dzieci, na których spędzają aktywnie i twórczo czas, a rodzice mają okazję spotkać się i porozmawiać z innymi rodzicami. W naszym mieście takie grupy organizowane są przez Stowarzyszenie „Kastor” i prowadzone przez nie Przedszkole i Żłobek „GALILEO”.

 Dzieci chłoną świat już od pierwszych chwil po narodzinach. Nie można czekać z rozwijaniem ich aktywności i zainteresowań do rozpoczęcia edukacji przedszkolnej. Na grupach zabawowych swoich rówieśników mogą spotkać nawet maluchy, które jeszcze same nie siadają!

– Gdy zostałam mamą, poczułam ogromną potrzebę zorganizowania czegoś dla rodziców z dziećmi – mówi Aleksandra Puławska, prezeska Stowarzyszenia „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” i koordynatorka Przedszkola i Żłobka GALILEO, które prowadzi grupy zabawowe. Tegoroczna inicjatywa jest kontynuacją grup zabawowych, które odbywały się w ubiegłym roku i cieszyły dużą popularnością.

W zeszłorocznym cyklu zajęć wzięło udział 58 par rodzic + dziecko. Grupy zabawowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Cały czas dołączają nowe osoby, które poszukują sposobu na ciekawe spędzenie czasu ze swoim dzieckiem.

11_grupa_zabaw1_3

– Afrykańskie przysłowie mówi, że potrzebna jest cała wioska, aby wychować jedno dziecko. Niestety współczesny świat nam tego nie ułatwia. Często rodzice są samotni ze swoimi codziennymi obowiązkami – dziadkowie mieszkają daleko, albo pracują. Stwarzamy przestrzeń, gdzie można nie tylko ciekawie spędzić czas, ale przede wszystkim poznać nowych ludzi w podobnej sytuacji i wymieniać się problemami oraz pomysłami na ich rozwiązanie – mówi Aleksandra Puławska.

Na prowadzenie grup zabawowych w okresie od marca do czerwca 2015 r. organizatorom udało się pozyskać dofinansowanie w otwartym konkursie ofert dla organizacji pozarządowych ogłoszonym przez Gminę Tłuszcz. Dzięki temu uczestnictwo w zajęciach wiąże się z symboliczną opłatą (4 zł), a nie kwotami sięgającymi kilkadziesiąt złotych, jak ma to miejsce w podobnych klubach w Warszawie. Grupy zabawowe odbywają się w salach udostępnionych bezpłatnie. Grupa młodsza (dzieci w wieku 6-24 miesięcy) spotyka się w Klubie PIK w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, grupa starsza (dzieci w wieku 2-4 lata) spotykają się w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Językowo-Artystycznym „Galileo”.

Organizatorzy serdecznie zapraszają zainteresowanych rodziców – jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

 

Dołącz do nas!

Jeśli jesteś zainteresowana/y udziałem w grupach zabawowych wyślij e-mail pod adres: biuro@kastor.org.pl lub zadzwoń pod nr 608 179 795.

 

Grupy zabawowe – terminy

- Zajęcia dla maluszków (od 6 m-cy do 2 lat): środy, godz. 10.30-11.30 – Klub PIK, Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji, Tłuszcz, ul. Szkolna 1
- Zajęcia dla dzieci starszych (od 2 do 4 lat): soboty, godz. 11.00-12.00 – Przedszkole i Żłobek GALILEO, Tłuszcz, ul. Powstańców 9

 

Zadanie pn. „Wsparcie dla Rodziny” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Tłuszcz

Reklama

Dodaj komentarz