ST 6-7 (86-87)/2014 Jubileuszowy Rajd Rowerowy

Dodane w:: Numer 6-7 (86-87) czerwiec-lipiec 2014,Rozrywka,Sport |

Tłuszczańscy fani jazdy na rowerze i rodzinnego spędzania czasu już mogą cieszyć się na kolejny rajd. 23 sierpnia z tłuszczańskiego Ogródka Jordanowskiego wyruszy piąta edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Rodzinny Rajd Rowerowy to coroczna impreza lokalna, organizowana przez Stowarzyszenie „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju” oraz Nieformalną Grupę Młodzieży „Beaver Zone”. Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatu Wołomińskiego. Organizatorzy chcą pokazać gminę z wysokości rowerowego siodełka oraz udowodnić, że Tłuszcz i jego okolice są ciekawym miejscem na spędzenie wolnego czasu.

Dla mieszkańców rajd jest szansą odwiedzenia nieznanych miejsc w ich miejscowości.
– Podoba mi się, jak ta impreza zorganizowana. Dzięki rajdowi pierwszy raz w życiu odwiedziłam Pólko i Dzięcioły i spodobały mi się te miejsca – mówi pani Beata, uczestniczka zeszłorocznego rajdu.
Dodatkowo w ramach projektu powstaje kolejny folder z trasą rowerową. Wcześniejsze foldery można obejrzeć i pobrać na stroniewww.RoweremPrzezRownine.pl albo bezpłatnie otrzymać w siedzibie Stowarzyszenia Kastor. Tym razem trasa pokazana w folderze ma być powiązana z Wacławem Sieroszewskim, polskim pisarzem i podróżnikiem.

W tej chwili rozpoczęły się przygotowania do organizacji rajdu. Poza opracowaniem tras i folderu organizatorzy poszukują sponsorów, dzięki którym możliwe będzie zorganizowanie poczęstunku dla uczestników oraz dodatkowych atrakcji, które pozwolą zintegrować lokalną społeczność.

Poza tym stowarzyszenie poszukuje wolontariuszy, którzy poprowadzą uczestników rajdu oraz pomogą przy organizacji wydarzenia. Według Moniki Godlewskiej, koordynatorki projektu, bez ich pomocy nie będzie możliwe zorganizowanie imprezy na takim poziomie, do jakiego przyzwyczaili się mieszkańcy Tłuszcza:
– Rodzinny Rajd Rowerowy opiera się na współpracy „drużyny” wolontariuszy. To właśnie oni przeprowadzają rejestrację, przygotowują poczęstunek, czy prowadzą grupy rowerzystów. Nadchodzą wakacje, więc praca nad naszym wydarzeniem rusza pełną parą. Szukamy więc osób lubiących jazdę rowerem po okolicy, którzy pomogą nam ułożyć trasę rajdu oraz poprowadzą grupy rowerzystów podczas samej imprezy. Czekamy zatem na wolontariuszy uzbrojonych w dwa kółka i zainteresowanych udziałem w rajdzie jako współorganizatorzy.

Chętni mogą zgłaszać się pod adresem rodzinnyrajdrowerowy@gmail.com lub pod nr tel.: 518-891-423.

 

Bez pomocy sponsorów organizacja rajdu będzie niemożliwa. To właśnie dzięki ich gestom dobrej woli i życzliwości udaje się nam – organizatorom – zapewnić uczestnikom rajdu wodę, posiłek, zabawy dla dzieci oraz atrakcje integrujące naszą społeczność.

Dziękujemy tym, którzy pomagali nam do tej pory, za wsparcie przy organizacji tak dużego przedsięwzięcia, rosnącego z roku na rok zarówno w liczbę uczestników i uczestniczek, wolontariuszy, jak również samych sponsorów. Liczymy na dalsze współtworzenie tego wydarzenia.

Liczy się każdy dar, nie tylko jako wsparcie finansowe lecz także w formie materialnej takiej jak woda, poczęstunek dla uczestników czy gadżety przeznaczone na nagrody w rodzinnych konkursach.

Szczegóły oraz formy promocji dla sponsorów dostępne są na naszej stronie http://roweremprzezrownine.pl/

 

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt:
e-mail: rodzinnyrajdrowerowy@gmail.com
tel. Monika Kur – 514 244 240

 

Rezerwuj czas!
23 sierpnia (sobota)
Rodzinny Rajd Rowerowy

 

Reklama

Dodaj komentarz