LIST DO REDAKCJI: PARKING POTRZEBNY OD ZARAZ

Dodane w:: Numer 31 (luty 2010) |

Witam,
Chciałabym poruszyć temat parkingu w tłuszczu. Dojeżdżam do Tłuszcza samochodem i tam przesiadam się w pociąg do Warszawy.

Niestety, w Tłuszczu istniej problem braku miejsca do zaparkowania.  Miejsc parkingowych przy stacji jest bardzo mało (wszystkie są już zapełnione przed godziną 7 rano), z czego prawie połowa parkingu jest zagrodzona dla wyłączności sklepu Topaz. Inne parkingi również są przeznaczone wyłącznie dla klientów sklepów (wiem, ponieważ znalazłam raz za wycieraczką samochodową kartkę z taką informacją), ostatnio również zauważyłam, że parking przy budynku gminy także jest rano zagrodzony. Zostaje mi w takim razie szukanie miejsca parkingowego coraz dalej od stacji, rezultaty tego są różne. Raz się udaje, a raz nie. Osób z problemem podobnym do mojego jest sporo. Myślę, że jest to sprawa, której warto się przyjrzeć.

Sytuacja ta stoi w sprzeczności z programem „Parkuj i Jedź” (Park & Ride, w skrócie P+R) – system komunikacji mieszanej (transport indywidualny + komunikacja miejska). Według planów spółki Koleje Mazowieckie to właśnie Tłuszcz miał być jednym z takich miejsc. Informacje o ty można znaleźć na stronach internetowych:

http://inforail.pl/text.php?from=tag&id=21439

Zamiast ułatwień – są problemy i utrudnienia. Mam nadzieję, że uda się rozwiązać jak najszybciej ten problem.

Z poważaniem
zaniepokojona mieszkanka gminy Tłuszcz

Reklama

Komentarze (10 )

 1. W Tłuszczu wdrażany jest raczej program “Kto da w łapę” – w skrócie KSWŁ ;P Miejsce na parking na pewno by sie znalazło (np. na tyłach budynku poczty jest bardzo dużo wolnego miejsca), ale ktoś musiałby na tym zarobić. Nie chodzi mi tylko o wykonawce ewentualnego parkingu bo to rzecz oczywista, że nikt nie będzie pracować za darmo.

  Z drugiej strony jednak nie kojarzę żeby na innych stacja PKP na linii kolejowej Tłuszcz – W-wa były jakieś większe parkingi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Wojtek
  24/02/2010 15:46

 2. sklep nie może zarezerwować sobie miejsca do parkowania na publicznym chodniku, jak ktoś ci wsadzi kartkę za wycieraczkę to mu ją odnieś i powiedz żeby sobie wsadził w d… albo niech wezwie policję jeśli uważa że parkując pod jego zapyziałym sklepem łamiesz prawo.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 3. Z moich obserwacji wynika, że spółka Koleje Mazowieckie zapomniała o połączeniu Warszawa Wileńska – Tłuszcz. Na innych trasach podmiejskich widać nowoczesne tabory kolejowe w telewizji pokazują oddane do użytku parkingi. A na naszej trasie nic. No nie zupełnie, ceny biletów są nowe (wyższe) tak jak na trasach po której mkną pociągi, które odpowiadają standardom nowoczesnej Europy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Slobo
  13/03/2010 20:53

 4. A Czemu nasza gmina nie robi nic w kwestii przyłączenia Tłuszcz do strefy wspólnych biletów ZTM KM?Czy ma to związek z tym że zarówno nasi radni oraz ich klembowscy koledzy od 20 lat już pociągami nie jeżdża,a jak już to mają zniżkę 87%jako pracownicy kolei?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  piotr ostrowski
  17/03/2010 15:36

 5. Na jednym ze spotkań z panem Burmistrzem usłyszałem, że Tłuszcz ma być sypialnią Warszawy. Obecnie skutecznie zaśmieca tą “sypialnie” i nie wystarcza już funduszy na włączenie się do dofinansowania wspólnego biletu.
  “Na innych trasach podmiejskich widać nowoczesne tabory kolejowe w telewizji pokazują oddane do użytku parkingi. A na naszej trasie nic.” To pracownicy PKP, nawet niektórzy zamieszkali w Tłuszczu wydają opinie, że na tej trasie pasazerowie niszczą składy…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. śmieci raczej nie powinni się obawiać mieszkańcy tłuszcza bo mają spore sukcesy w spalaniu ich we własnych piecach tak więc nie sądzę żeby ktokolwiek był w stanie skutecznie zaśmiecić to miasto.
  niedowiarków zapraszam na wieczorny spacer po którymkolwiek z tłuszczańskich osiedli żeby zaczerpnęli pełną piersią “świeżego wiosennego powietrza”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. Ten ostatni wpis jest bolesną prawdą, jednak sam fakt, że ktoś postrzega problem jest pozytywną kroplą wody w oceanie obojętności.
  Tak sobie myślę, że gdyby Szkoła i Kościół zajął się uświadomieniem problemu spalania śmieci,a nasi włodarze sprawdzili czy aby ktoś nie “zapomniał” podpisać umowy z firmą odpowiedzialną za wywóz śmieci. A może brakuje komuś pojemnika i co biedak ma zrobić, pali te swoje śmieci i tworzy ten “świerzy wiosenny klimacik”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. Co do parkingów, niewiem jak teraz ale za czasów sklepu symafor, przy zaparkowaniu koło stacji PKP można było się liczyć z poprzebijanymi oponami w aucie. Ciekawe kto takie szkody robił? Zaróno parkinki koło sklepów, poczty, pkp, urzędu gminy, policji powinny być udostępnione dla mieszkańców gminy. jeśli miasto nie robi nic w tym zakresie to niech się liczy z coraz mniejszą liczba miejsc parkingowych bo są one zrobione z naszych pieniędzy. jeśli chodzi o miejsca na parking jest go bardzo dużo- wystarczy aby gmina kupiła i utwardziła teren od pkp za budynkiem pocztowym (w chwili obecnej pkp robi sobie tam prywatne smietnisko, gdzie pracowanik pkp wyrzuca tam smieci ze śmietników, które mieszczą sie na peronach), miejsce gdzie już dawno temu spalił się drewniany barak (była harcówka?)to również świetna lokalizacja na parking. urzędnicy tłuszcza jadąc do pracy autami muszą mieć gdzie zaparkować a mieszkańcy tłuszcza jadąc do pracy i przesiadając sie do pociągu juz takich praw nie mają? widać są równi i równiejsi. nidługo urzędnicy dadzą policji nakaz wlepiania mandatów za parkowanie pod urzędem. ja tasiemka bym się nie przejmował.
  obserwując działania naszego urzędu widzę, że usilnie stara się on pozbyć swoich mieszkańców za co idzie pieniądze z nich wpływające do kasy.
  jesli chodzi o samych mieszkańców również aniołami niesą. mówie tu o spalaniu śmieci we własnych piecach. mozna powiedzieć mniejsze zło (mówie o pozbyciu się smieci do lasów, rowów, koszów na smieci stojących na ulicy). do takiego człowieka długo nie dotrze myśl że w ten sposób robi sobie większą krzywdę. 1 kosz śmieci to ok 15 zł x12 miesięcy to 180 zł na rok. paląc śmieci we własnym piecu zniszczy go po 3-4 latach, gdzie jego koszt zaczyna sie od 5000 zł. napewno taki tłuszczanin również wyjeździ wiecej paliwa niż te 15 zł szukając wolnego kosza na smieci stojącego na ulicy lub wyjazd do lasu- a pare kursów bedzie musiał zrobić. łapać takich mądrali i przesypywać im z tych koszów na smieci do ich aut własne brudy. społeczeństwo.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. PKP nigdy nie sprzeda terenu przy torach kolejowych… Nie wierzycie??? Zapytajcie sklepikarzy, którzy dzierżawią na ich terenie (mowa o całej ulicy Warszawskiej)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Anka
  01/04/2010 21:17

 10. Niestety jak narazie nikt nie zainteresował się sprawą parkingu. No cóż może w następnym wcieleniu…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Pati
  13/04/2010 19:40

Dodaj komentarz