ST 2(70)/2013 Fitness z energią

Dodane w:: Numer 2 (70) styczeń 2013 |

Wraz z początkiem stycznia w Tłuszczu pojawiło się nowe miejsce, w którym można spalić trochę kalorii i spotkać podobnych sobie miłośników aktywnego wypoczynku.

14_energy_fitness1_2

„Energy Fitness” to pomysł Urszuli Wierzbickiej i Michała Cioka. To kolejny punkt w naszym mieście, w którym można zadbać o kondycję i figurę. Inicjatorzy „Energy Fitness” sprowadzili do Tłuszcza nowe, wcześniej niedostępne, rodzaje treningu. Jednym z nich jest tajemniczo – i trochę po wędkarsku brzmiący – spinning.

DLA DOROSŁYCH: ROWEREM PO CIEMKU

– Spinning to rytmiczna jazda na rowerze stacjonarnym przy muzyce pod dyktando instruktora – wyjaśnia Michał Ciok. – Ale to ćwiczenie nie tylko na same nogi. Ćwiczy się również brzuch, plecy, ramiona. Ten trening jest dosyć wyczerpujący, ale zaczyna się tempem spokojnym. W spinningu dobre jest to, że ćwiczący się nie widzą. Pomieszczenie jest zaciemnione, a głośna, energetyczna muzyka i kolorofon nadają rytm.

Poza spinningiem miejsce oferuje różne odmiany fitnessu. Są wśród nich joga, pilates i zumba. Ta ostatnia jest inspirowana różnymi stylami tańca i zapewnia bardzo ekspresyjny, żywiołowy trening przy energetycznej muzyce. Dla lubiących większy wysiłek fizyczny instruktorzy proponują takie formy fitnessu jak: TMT, INTERWAŁ oraz TURBO-SPALANIE.

DLA MŁODSZYCH: ZAJĘCIA I OPIEKA

Nowy klub fitness przygotował również ofertę dla najmłodszych oraz młodzieży. Na dzieci w wieku 3-7 lat czekają zajęcia z tańca klasycznego(balet, jazz). Do młodzieży skierowany będzie również taniec jazzowy (podobny do baletu, jednak bardziej nowoczesny – nadaje się do teatru i na scenę). W planach są również zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci – „dance fit for kids”.

Obok części fitness klub oferuje też salę zabaw dla dzieci. Cały czas w godzinach otwarcia można przyprowadzić najmłodszych, którzy pod okiem opiekunki będą mogli bezpiecznie i ciekawie spędzić czas. Korzystać z tej usługi mogą nie tylko osoby, które przychodzą ćwiczyć. Każdy może np. idąc na zakupy czy do fryzjera zostawić swoje dzieci w sali zabaw.

– Mamy super animatorów do dzieci. Zajmujemy się także organizacją urodzin i innych imprez –zaprasza Urszula Wierzbicka, koordynatorka w Energy Fitness. – Chcemy cały czas rozszerzać działalność, dokupować nowe sprzęty. Myślę, żeby w przyszłości ruszymy jeszcze z salsą, latino, zajęciach na stepach. Będziemy elastyczni i dopasujemy się do zapotrzebowania klientów – obiecuje.

MP

Reklama

Dodaj komentarz