ST 2(70)/2013 Zimowe przygotowania TKS “Bóbr”

Dodane w:: Numer 2 (70) styczeń 2013,Sport,Tłuszcz |
TKS Bóbr

TKS Bóbr

Bóbr nie odpuszcza. Wzmocnienia kadrowe, intensywne treningi, silna motywacja zawodników, niewielka strata do ligowych liderów pozwalają oczekiwać na ciekawą rundę wiosenną i wiele emocji.

5 stycznia Tłuszczański Klub Sportowy „BÓBR” zainaugurował przygotowania do rundy jesiennej. Na bazie zimowych ciężkich treningów buduje się wytrzymałość, siłę i kondycję na cały rok. W tym okresie ważna jest systematyczność procentująca nie tylko w rundzie wiosennej ale i jesiennej. Trener Leszek Panasiewicz znany z twardej ręki i solidnego przygotowania wytrzymałościowo-kondycyjnego rozpoczął z drużyną przygotowania na śniegu i mrozie. Treningi odbywają się cztery razy w tygodniu a w weekend rozgrywane są kontrolne mecze z mazowieckimi drużynami, pozwalające zawodnikom wytrenować zagrania i taktykę oraz zgranie formacji. Odbyło się kilka treningów siłowych w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Tłuszczu, za co serdecznie dziękujemy dyrekcji. W bramce naszej drużyny nadal bronić będzie Tomasz Lech – zawodnik z pierwszoligową przeszłością, który ładnych paru lat temu przeprowadził się do gminy Tłuszcz z warszawskiej Gwardii. Tomasz dzieli rozgrywki tłuszczańskiej drużyny z uczestnictwem w meczach oldboyów Legii Warszawa, gdzie ostatnio strzegł bramki stołecznej drużyny w mistrzostwach Warszawy. Niestety jak zapowiada, po rundzie wiosennej zawiesi buty na kołku i zakończy piłkarską karierę. Miejmy nadzieję że ten doświadczony zawodnik zmieni swoje zdanie i nadal będzie służył doświadczeniem najmłodszym.

WZMOCNIENIA W OBRONIE

Do formacji obronnej powróciło dwóch byłych zawodników TKS „BÓBR”, którzy są naszymi wychowankami i przez lata stanowili o sile drużyny. Są to Robert Tulwin i Łukasz „Xavi” Wierzbicki. O formie Roberta Tulwina następująco wypowiadają się koledzy z drużyny: „wzorowo, wrócił na takim poziomie na jakim skończył”. Przypomnijmy, że Robert przez trzy sezony nie grał w piłkę na poziomie ligowym z powodów zawodowych. Liczymy że nasz były kapitan pokaże młodzieży profesjonalne podejście do treningów i znaną mu ambicją i charakterem do gry pomoże drużynie przezwyciężać trudne momenty w spotkaniach ligowych. „Xavi” z kolej to rosły zawodnik o dobrej technice użytkowej i silnym uderzeniu. W meczu kontrolnym z Legionovią Legionowo 26 stycznia zdobył gola pięknym uderzeniem z 25 metrów w same „widły” po „długim słupku”, którego nie powstydziłby się jego imiennik z Barcelony. Kolejnym powracającym jest Jacek Witek. Szczęśliwy ojciec miał przerwę spowodowaną wychowywaniem dziecka i obowiązkami zawodowymi. Miłość do futbolu zwyciężyła i uzyskawszy zgodę młodej żony rozpoczął przygotowania i mecze kontrolne od zaliczenia asysty w spotkaniu w Legionowie.

Kilka lekkich treningów zaliczył w drużynie seniorów 14-letni Emil z drużyny juniorskiej TKS Bóbr. Emilowi bardzo podobała się atmosfera, treningi i możliwość podglądania starszych kolegów. Jest to zawodnik który w przyszłości przy dobrym prowadzeniu może być nawet lepszy niż nasz wychowanek i najlepszy strzelec drużyny – Adam Matejak. Zespół wiosną może być bardzo ciekawy.

MECZE KONTROLNE

BÓBR w styczniu zaliczył dwa mecze kontrolne i turniej halowy. W pierwszym spotkaniu tłuszczańska drużyna zremisowała 2:2 z Dębe Wielkie a bramki strzelali Adrian „Zola” Dąbrowski i Krzysiek Gałązka. W drugim sparingu Bóbr pokonał na wyjeździe Legionovię II Legionowo 4:2. Bramki zdobywali Adam Matejak x 2, Robert Szrejber i Łukasz „Xavi” Wierzbicki. Dzień później w pięknej hali sportowej w Dąbrówce Bóbr uczestniczył w turnieju halowym, który miał być zabawą i oderwaniem od ciężkich treningów na śniegu. Trener Panasiewicz potraktował zawody w Dąbrówce jako przyjemne i niemonotonne oderwanie się od ciężkich treningów na śniegu mówiąc przed turniejem do zawodników: „nie napinajcie się”.

Bóbr nie odpuszcza. Szeroka kadra, szóste miejsce w lidze i niewielka strata do liderów pozwalają na oczekiwanie na ciekawą rundę wiosenną i wiele emocji.

Dziękujemy także dyrektorowi Zespołu Szkół w Stryjkach Piotrowi Jurkowskiemu za udostępnienie hali sportowej szkoły podstawowej dla naszych młodszych zawodników. Obok zajęć na hali, kilkudziesięciu zawodników odbywa także treningi na mrozie i śniegu. Przy minus 8 stopniach trener Fydryszek szlifuje formę swoich podopiecznych.

  • Paweł Brzozowski

 

NOWY SEZON

Bóbr ma w tym roku spore plany rozwoju, które będą zależeć od uzyskanego wsparcia od władz gminnych i sponsorów. Wszyscy zainteresowani wspomaganiem klubu proszeni są o kontakt z Pawłem Brzozowskim pod numerem 609 319 319.

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz