RUNDA JESIENNA SEZONU 2009/10 W PIGUŁCE

Dodane w:: Numer 31 (luty 2010) |

TKS BÓBR TŁUSZCZ (LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH – ROCZNIK 1993)

Podobnym sukcesem na półmetku rozgrywek co zespół seniorów tłuszczańskich Bobrów poszczycić się mogą podopieczni trenera Pawła Fydryszka w Lidze Juniorów Młodszych (rocznik 1993) liderujący w tabeli, ze zdecydowaną przewagą nad drugim Żbikiem Nasielsk. Zaplecze pierwszej drużyny Bobra – a co za tym idzie – przyszłość, rysują się w różowych kolorach. Oby tylko nie zaprzepaścić tego potencjału, jaki został wypracowany. Mimo tak dobrego wyniku uważam, że ciągle kuleje współpraca klubu z okolicznymi szkołami. Z moich obserwacji wynika, że mnóstwo zdolnej młodzieży wypływa do innych okolicznych klubów albo bez niezbędnej zachęty po prostu przestaje grać w piłkę. Wystarczy troszkę wyobraźni, wzorowania się chociażby na klubach typu Ajax Amsterdam, który słynie ze wspaniałej pracy z młodzieżą (nanosząc rzecz jasna odpowiednie proporcje). Pokażmy, że my również potrafimy…, bo w to akurat nie wątpię! Wystarczy trochę chęci! W tabeli widać to bardzo dobrze, ale czy nie może być jeszcze lepiej?! Oczywiście, że może. Co do tego nie mam jakichkolwiek wątpliwości!
Drużyna spośród rozegranych 9 spotkań, zaledwie raz straciła punkty remisując swój mecz. W pozostałych odniosła same zwycięstwa. Brawa dla całej drużyny i trenera! Drużyna w dziewięciu meczach zdobyła 39 goli, tracąc zaledwie dziewięć. Średnia zdobytych goli na jeden mecz wyniosła 4,3 co jest nie lada osiągnięciem. Brawa należą się więc zawodnikom odpowiedzialnym za ofensywę! I tak najwięcej goli w rundzie zdobył kapitan drużyny Daniel Suchocki! Brawo! 5 bramek strzelił Piotr Kujawa, 4 – Rafał Rolek, 3 – Igor Grajner, po 2 – Krystian Markowicz, Adrian Rakowski, Damian Wawryło, po 1 – Rafał Kryszczak, Adrian Jeziorski i Norbert Opara.
Bramki nie padłyby, gdyby napastnicy nie otrzymywali dobrych podań, gdyby obrona nie grała pewnie i gdyby bramkarz nie był pewnym punktem drużyny. Często w futbolu bywa tak, że od samej bramki dużo ważniejsza jest asysta, wszak gdyby jej nie było, nie padłby również gol. Najwięcej asyst zaliczyli: Piotr Kujan, Patryk Babańczyk, Rafał Rolek, Igor Grajner i Daniel Suchocki. Trener wyróżnił Patryka Babańczyka, Krystiana Markowicza, Rafała Kryszczaka, jako tych, którzy dzięki sumiennej pracy i wytrwałości na treningach poczynili największe postępy w drużynie. Za wiodących zawodników zespołu uznał Daniela Suchockiego, Igora Grajnera, Marcina Rybaka, Adriana Rakowskiego, i bramkarza Maciaja Białka.
Piłka nożna to jednak gra zespołowa. Dlatego nie byłoby tego pierwszego miejsca, gdyby również nie formacje defensywne, dzięki którym Bobry straciły zaledwie 9 goli (średnio jedna bramka na mecz). Dodajmy do tego bardzo dobrą postawę bramkarza Macieja Białka. Po wrzuceniu tego wszystkiego do miksera wychodzi nam suma sumarum, zdecydowane i zasłużone pierwsze miejsce. Oto podstawowy skład drużyny: M. Białek, M. Rybak, K. Markowicz, R. Kryszczak, A. Jeziorski, I. Grajner, P. Babańczyk, D. Gotowiec, R. Rolek, A. Rakowski, P. Kujan, D. Suchocki, K. Młynarski, R. Kaczmarski, B. Matejak, N. Opara, K. Banaszek, A. Kania i D. Wawryło.
Trener Fydryszek podkreśla, że zajęcie pierwszego miejsca jest głównie pochodną wspaniałej atmosfery w drużynie. Kolejną składową sukcesu jest zaangażowanie i frekwencja na treningach. Trener, jako element gry drużyny, który w nadchodzącym sezonie może stanowić kolejną składową poprawy jakości gry dostrzega poprawę gry linii pomocy. Chodzi tutaj przede wszystkim o grę piłką. Więcej spokoju w tym elemencie poprawi jeszcze grę zespołu i doprowadzi do utrzymania pierwszego miejsca w tabeli również w rundzie jesiennej. I właśnie tego cała redakcja Stacji Tłuszcz wraz z kibicami Wam Życzy!
Trener na łamach naszej gazety chciałby podziękować wszystkim piłkarzom za reprezentowania Miasta i promowanie go na Mazowszu. Jednocześnie z ubolewaniem stwierdza, że jedynym mankamentem podczas pracy z drużyną, na który niestety nie ma wpływu jest brak udostępnienia hali sportowej do treningów. Jest ona nieudostępniana z przyczyn niezależnych od klubu… Czy tak jednak powinno być? Niech każdy z Państwa odpowie sobie sam na to pytanie…
Paweł Fydryszek
Tomasz Bogusiewicz

TABELA LIGI JUNIORÓW MŁODSZYCH (ROCZNIK 1993)

1.BÓBR Tłuszcz        9  25  39-9
2.ŻBIK Nasielsk        9  19  26-14
3.SOKÓŁ OsiR Serock        9  16  35-21
4.HUTNIK Warszawa        9  16  31-19
5.MAZUR Radzymin        9  15  27-13
6.ORZEŁ Warszawa    9  12  13-25
7.RZĄDZA Załubice    9  10  13-21
8.MARCOVIA 2000 Marki    9  9 16-22
9.WISŁA Jabłonna    9  4  11-32
10.KS Łomianki    9  3  7-42

Reklama

Komentarze (2 )

 1. Brawo dla naszej młodzieży!
  Suchocki,Grajner,Rybak z tego co wiadomo Ci chłopcy posmakowali już gry w seniorach!Trzeba dawać im coraz więcej szans , powinni się rozwijać!

  Gratulacje chłopaki , tam trzymać!!!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Marek
  25/02/2010 16:30

 2. Witam mam pytanie jaki był wynik meczu barażowego waszej drużyny rocznika 93 z Ursynowem który miał sie odbyć w niedziele ??

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz