Emilia Buczyńska-Kołodziejek (32 lata) rozpoczęła pracę w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji 16 stycznia 2013 r. Jak nas poinformowała – na razie poznaje lokalne środowisko i zajmuje się sprawami typowo organizacyjnymi.
Nowa pani dyrektor ma doświadczenie głównie w pracy samorządowej. Pracowała w referacie inwestycji i zamówień publicznych jako pracownik administracyjny w Urzędzie Gminy Sadowne. Następnie pracowała w Urzędzie Gminy w Stoczku. – W Stoczku rozpoczęłam pracę równo 16 stycznia 2006 r., tak jak obecnie w Tłuszczu, zajmowałam się informacją i promocją gminy, pozyskiwaniem środków zewnętrznych na oświatę, ngo’sy i pomoc społeczną, organizacją imprez plenerowych i kulturalnych, sportowych dla mieszkańców gminy – opowiada pani Buczyńska-Kołodziejek. Była także koordynatorem PIS PPWOW (2007-2010). W latach 2008-2012 pełniła funkcję zastępcy wójta w gminie Stoczek. Pani Buczyńska-Kołodziejek zaznacza jednak, że jej praca nie polegała na przecinaniu wstęg i wręczaniu nagród w błysku fleszy. – W małych gminach, gdzie pracowników urzędu nie jest zbyt wielu, zastępca wójta to są dodatkowe ręce do pracy – wyjaśnia.
Ostatnim miejscem zatrudnienia pani Buczyńskiej-Kołodziejek było Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich – jednostka budżetowa powołana przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej do rozdysponowania środków z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet I.
Ambicją nowej pani dyrektor jest pozyskiwanie środków zewnętrznych na działalność Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji. Choć jak sama przyznaje, koncepcja funkcjonowania CKSiR, którą pisała na przełomie listopada i grudnia, została zweryfikowana przez życie niezależnie od planów i wizji. Niektórych środków, na które liczyła, jednostki udzielające grantów nie uwzględniły w swoich budżetach. Mimo tego planuje pozyskać dodatkowe pieniądze na działalność w konkursach organizowanych m.in. przez LGD „Równiny Wołomińskiej”. Liczy również na bliską współpracę z Urzędem Miejskim w Tłuszczu w zakresie organizacji imprez i Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która dofinansowuje funkcjonowanie świetlic środowiskowych, a także Ośrodkiem Pomocy Społecznej.
Hobby pani dyrektor jest działalność społeczna. Jest wiceprezesem LGD „Bądźmy Razem” i członkiem w kilku innych organizacjach pozarządowych. Pierwsze zapowiadane przez panią Buczyńską-Kołodziejek działania dotyczą odświeżenia strony internetowej CKSiR. Do końca lutego ma być również gotowy plan pracy kulturalnej na 2013 rok.
MP
FATUM NAD CENTRUM KULTURY?
Główna tłuszczańska instytucja kultury w tej kadencji wyjątkowo nie ma szczęścia do zarządzających nią osób. Przypomnijmy: tuż po przegranym w 2010 roku wyścigu o burmistrzowski fotel, na stanowisko dyrektora CK powrócił Jan Krzysztof Białek. Nie cieszył sią tą funkcją długo, bo już w lutym 2011 roku nowy burmistrz odwołał go zarządzeniem, uzasadniając swoją decyzję „utratą zaufania do pracownika spowodowaną prowadzonym przeciwko Janowi Krzysztofowi Białek postępowaniem karnym przygotowawczym łącznie z wniesieniem aktu oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie”. Miejsce dyrektora Białka w kwietniu 2011 roku zajął Henryk Wysocki, który kierował placówką do jesieni 2012 roku. Pod koniec września burmistrz odwołał pana Wysockiego ze stanowiska (po uprzednim złożeniu przez dyrektora rezygnacji). Kilkanaście dni wcześniej odbyła się burzliwa sesja Rady Miejskiej, podczas której dyrektor Wysocki próbował nieskutecznie pozyskać od rady dodatkowe środki na działalność placówki. Radni z Klubu „Razem dla Gminy” w oficjalnym stanowisku poddali w wątpliwość, czy pan Henryk Wysocki kierował CKSiR zgodnie z zasadą celowości, gospodarności i dbałości w wydatkowaniu pieniędzy publicznych. Poruszyli także temat braków finansowych w budżecie CKSiR i nagłych zwolnień w placówce. Ponadto również pod koniec września pan Wysocki próbował pozbawić mandatu jednego z tłuszczańskich radnych, rozsyłając do redakcji gazet lokalnych niepotwierdzone zarzuty, za które dzień później przepraszał. Po rezygnacji i odwołaniu Henryka Wysockiego przez burmistrza (który w lokalnej prasie komentował, że wg niego Wysocki „sprawdził się w roli dyrektora i doskonale zarządzał zespołem pracowników”) radni próbowali zmienić statut CKSiR, tak aby mieć większy wpływ na wybór odpowiedniego kandydata. Jednak burmistrz Paweł Bednarczyk ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora bez wzięcia pod uwagę zmian radnych. W grudniu okazało się, że wojewoda zakwestionował te zapisy z uchwały. Formalne warunki konkursu spełniło 10 osób (w tym także były dyrektor Henryk Wysocki, który – jak nas poinformowano, nie stawił się na rozmowę kwalifikacyjną). Rozstrzygnięcie miało nastąpić do 31 grudnia 2012 r, jednak się opóźniło. Początkowo komisja wybrała na stanowisko dyrektora pana Piotra Siłę, który później zrezygnował z podjęcia pracy w CKSiR. Ostatecznie funkcja ta została zaproponowana pani Emilii Buczyńskiej-Kołodziejek, która od 16 stycznia jest nowym dyrektorem. (Red)
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
hahahhahahahahahhahahhahaha buuaaaahahhahahahahhahahahahhahahah
rany
01/02/2013 13:38
No niczego sobie babeczka…
antymason
08/02/2013 13:35
Wie jak się wkręcić na dobrą posadę :)
edmund
11/02/2013 21:38
Pamiętacie jeszcze jak był konkurs na dyrektora domu kultury? Ludzie dziwili się że wymagano od kandydatów studia wyższe ale nie dodano że magisterskie. To znaczy że wystarczał licencjat. Wtedy to wydawało się dziwne a teraz już mnie nie dziwi. Zobaczcie sami:
http://cktluszcz.nazwa.pl/bip/index.php?id=150
Tak samo się ludzie dziwili że jakiś człowiek wygrał konkurs a potem zrezygnował. Może nie odpowiadały mu warunki płacowe?
No ale pewnie się czepiam i to po prostu kolejny przypadek a konkurs był przeprowadzony rzetelnie tak jak wszystkie pozostałe nabory.
Wie ktoś kiedy będzie raport z kontroli w CK? W nagraniu z komisji radni mówili że już zrobili tą kontrolę. Jestem ciekawy wyników.
Stan
29/03/2013 16:01
Informacja – w tłuszczańskim BIP-ie opublikowano oświadczenie majątkowe pani Emilii Buczyńskiej-Kołodziejek na dzień objęcia stanowiska: http://www.tluszcz.bip.net.pl/?a=456
Redakcja ST
29/03/2013 16:33