ST 15(68)/2012 Zwycięstwo w klubowej sztafecie w Parku Skaryszewskim

Dodane w:: Numer 15 (68) grudzień 2012,Sport |

Drużyna Bobra Tłuszcz w składzie (od lewej): Leszek Rosa, Kamil Gajewski, Stanisław Stolarczyk i Marek Przybysz wygrała sztafetę 4x2 km, która odbyła się 17 listopada w Parku Skaryszewskim w Warszawie

W sobotę 17 listopada odbył się w Parku Skaryszewskim w Warszawie Bieg Sztafetowy 4 x 2 km. Brało udział 9 zespołów klubowych. Wygrał Bóbr Tłuszcz w składzie: Kamil Gajewski, Marek Przybysz, Leszek Rosa i Stanisław Stolarczyk. Wyprzedziliśmy na mecie ATS Aletempo Warszawa o 1 sek. Biegnący na ostatniej zmianie Kamil Gajewski do ostatnich metrów walczył z Asią Schab, z którą na wielu zawodach ściga się ze zmiennym szczęściem. Tym razem dał z siebie wszystko, podobnie zresztą jak i pozostali członkowie sztafety i wygraliśmy!

Ponadto biegaliśmy:

-        Półmaraton Szakala w Łodzi,

-        Bieg Niepodległości w Warszawie – brało udział kilkanaście osób z naszego klubu. Bieg ukończyło 7 209 osób,

-        Bełchatowska 15 – Leszek Rosa uzyskując 1.05.12 znacznie poprawił swój rekord życiowy. To już bardzo dobry rezultat!

-        Braliśmy udział w biegach Mikołajkowych:

  • Półmaraton św. Mikołajów w Toruniu,
  • Bieg Mikołajkowy na Żoliborzu (10 km).

Nasi zawodnicy wystartowali również w Półmaratonie św. Mikołajów w Toruniu

 

Kilka moich rad dotyczących treningów w okresie zimowym:

  1. Nie trenuj zbyt intensywnie, a najlepiej zrób sobie 3-5 tygodni zupełnej przerwy w bieganiu. Wyleczysz drobne urazy, odpoczniesz i po tej przerwie zimowej poczujesz prawdziwy głód biegania. Oczywiście w tym czasie ruszaj się trochę, pływaj, jeźdź na rowerze lub gimnastykuj się.
  2. Koniecznie kończ treningi w domu, nie zmarznij na dworze będąc spocony.
  3. Uzupełnij magnez jedząc owoce, szczególnie pomidory i banany.
  4. Zapisz się wcześniej do przyszłorocznych zawodów; jest coraz więcej biegających i w ostatniej chwili może już nie być miejsc.
  5. Staraj się oddychać nosem, szczególnie zimą. Co prawda wśród biegaczy jest dużo zwolenników oddychania ustami, ale najbardziej znany na świecie, ultramaratończyk polskiego pochodzenia Scott Jurek twierdzi, że nos jest do oddychania, a usta do jedzenia.
  6. Pij dużo kakao i jedz gorzką czekoladę.
  • Stanisław Stolarczyk

 

Reklama

Dodaj komentarz