ST 3(71)/2013 Pół komandosa + pół komandosa = dwa całe Bobry

Dodane w:: Numer 3 (71) luty 2013,Sport |

W sobotę 16 lutego na terenie Wojskowej Akademii Technicznej rozegrana została czwarta edycja Półmaratonu Komandosa.

15_bieganie_3

Większość uczestników to przedstawiciele służb mundurowych: wojska, policji, straży pożarnej. Przyjęto jednak kilku cywilów. Warunkiem uczestnictwa było pełne umundurowanie i plecak z 10 kg obciążeniem. Plecaki były ważone. 21 km trasa składała się z trzech pętli prowadzących po placu taktycznym WAT i Puszczy Kampinoskiej. Pogoda do biegania była wyśmienita, ale nie brakowało też utrudnień w postaci oblodzeń, podmokłych przepraw jak i piaszczystych górek. Kilka treningów z plecakiem nie przyzwyczaiło organizmu do takich obciążeń. Buty wojskowe i mundur nie dawały komfortu biegowego. Mimo to pierwsze dwa okrążenia poszły przyzwoicie. Na trzecim okrążeniu obolałe i zmęczone mięśnie nie dawały pewnego utrzymania na oblodzonej trasie. Nie obeszło się bez upadków, przemoczenia butów, paru bąbli i obtarć. Mimo tych kilku utrudnień udało się nam ukończyć IV Półmaraton Komandosa.

Biegnąc w tak elitarnym gronie 200 uczestników zajęliśmy 65 i 111 miejsce.
Ryszard Mazurek czas: 02:14:51
Marcin Dymiński czas: 02:27:09

Rewelacyjna organizacja biegu, super atmosfera, ciekawa trasa, piękny medal i satysfakcja z ukończenia wynagrodziły włożony trud. Jeżeli będzie tylko taka możliwość to planujemy start za rok.

RM

 

Wszystkich miłośników biegania oraz osoby, które dopiero planują zacząć swoją przygodę z tym sportem zapraszamy na stronę biegaczy Tłuszczańskiego Klubu Sportowego Bóbr:

www.bobr-tluszcz.manifo.com

Reklama

Dodaj komentarz