ST 13(66)/2012 Koncert w bibliotece

Dodane w:: Kultura,Numer 13 (66) październik 2012,Rozrywka |

Jeśli ktoś chciał oddać książki do biblioteki 26 września wieczorem, ze zdziwieniem spostrzegł, że czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tłuszczu zamieniła się w… salę koncertową. Nie brakowało w niej reflektorów, sceny i oczywiście – artysty. Do naszego miasta zawitał, już po raz drugi, wokalista Edward Hulewicz.

Edward Hulewicz w Tłuszczu, fot. M. Kur

Edward Hulewicz został przyjęty przez publiczność, wypełniającą po brzegi czytelnię biblioteki, gromkimi brawami. Podczas koncertu wykonał wiele utworów np. „Za zdrowie pań”, „Siała baba mak”, „Rock cafe” i piosenkę o charakterze operowym „Time to say goodbye”. W przerwach pomiędzy utworami artysta zabawiał publiczność dowcipami i ciekawostkami ze swojego życia, a podczas jednego z utworów serdecznie uścisnął kilka pań z widowni. Pani Barbara Pańczak tak komentuje koncert swojego ulubionego artysty: – Znam pana Hulewicza już od lat, ze swojej młodości i pomimo upływu lat śpiewa równie pięknie. Koncert bardzo mi się podobał.

Oto co o swoim występie i planach na przyszłość powiedział sam artysta: – Bez względu na to czy śpiewam w sali mieszczącej kilka tysięcy ludzi, czy w takiej kameralnej jak tutaj, a nawet gdy słucha mnie jedna osoba, moje zaangażowanie i wkład serca są takie same. Co do moich planów na przyszłość to w tej chwili zbieram materiał na nagranie całej płyty pt.: „Edward Hulewicz klasycznie” (z ariami operowymi), gdyż na razie z tego rodzaju repertuarem nagrałem tylko singiel. Oprócz tego ciągle koncertuję. Za kilka dni jadę do Kielc potem do Koszalina. Taki bezpośredni kontakt z ludźmi podczas koncertów najbardziej mnie raduje.

Fot. M. Kur

Tłuszczańska publiczność nie pozwalała artyście zbyt prędko zakończyć koncertu, kilkukrotnie prosząc o bis. Można było także kupić płyty Hulewicza, zdobyć autograf oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Koncert był artystycznym rozpoczęciem nowego roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Jego organizatorka – pani dyrektor Bogumiła Boguszewska, zdobyła na to wydarzenie dofinansowanie w ramach patronatu od Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej”.

 

  • Monika Kur

 

Reklama

Dodaj komentarz