ST 13(66)/2012 Biegaj razem z nami

Dodane w:: Numer 13 (66) październik 2012,Sport |

We wrześniu i październiku braliśmy udział w wielu zawodach biegowych. W półmaratonach w: Sochaczewie, Skarżysku, Błoniach, Tarczynie, Bemowie i Płocku.

Zdobywcy Korony Maratonów Polskich z klubu Bóbr Tłuszcz: Ryszard Mazurek, Marcin Dymiński, Leszek Rosa

- Maraton Solidarności w Gdańsku.

Spektakularny sukces odnieśli: Marcin Dymiński i Leszek Stępień, którzy ukończyli marszobieg na 100 km w Puszczy Kampinoskiej. Jednak najwięcej radości z biegania przyniósł nam 34. Maraton Warszawski, który w dobrej formie ukończyło 11 biegaczy z naszego zespołu. Uzyskaliśmy bardzo dobre rezultaty, a większość poprawiła swoje rekordy życiowe:

- Janusz Łuczyk                  4.43.13

- Adrian Zarzecki               5.04.17 (grupa SPARTANIE)

- Adam Jarzębak               5.30.00

Marcin Dymiński, Ryszard Mazurek i Leszek Rosa kończąc Maraton Warszawski uzyskali Koronę Maratonów – zaliczyli w ciągu dwóch lat pięć najważniejszych polskich maratonów. Gratulacje od całego Tłuszcza!

Jednak nie są to pierwsi tłuszczanie, którzy zostali koronowanymi królami maratonu. W zeszłym roku ten sukces zaliczył już Adrian Zarzecki.

Kilkanaście tysięcy widzów (w tym ja) oklaskiwało na Stadionie Narodowym wbiegających na metę maratończyków. Był to rekordowy pod względem ilości startujących osób polski maraton. Ukończyło go 6796 osób.