Zobacz video i wystąpienia – XVII Sesja Rady Miejskiej w Tłuszczu

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu sesji, która odbyła się 17 września 2012 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Tłuszczu. Była to sesja rekordowa, bo trwająca około 5 godzin. Poruszono na niej wiele ciekawych tematów.

W skrócie:

 • Burmistrz zaprezentował odpowiedź na stanowisko klubu radnych Razem dla Gminy odnośnie podpisania umowy z Deloitte (kliknij, aby powiększyć):

 

 

 

 

 

 

 

 • następnie dyrektor CKSiR Henryk Wysocki zaprezentował odpowiedź na stanowisko klubu w spr. zwolnień w CKSiR i wniosku dyrektora o zwiększenie dotacji na działanie
 • na sesję zaproszono także przedstawicieli firmy Deloitte, którzy podsumowali 3 rozwiązania zaprezentowane w lipcu na spotkaniu z radnymi
 • wiceburmistrz Waldemar Banaszek odczytał swoje wystąpienie związane z zarzutami niegospodarności dyrektora CKSiR i niegospodarnościami, które miały miejsce w latach ubiegłych i odpowiedzialnością radnych za nie (kliknij, aby powiększyć):

 

 • radni dokonali zmian w projekcie uchwały budżetowej, m.in. nie zgodzili się na 100 000 zł dla CKSiR
 • rada przyjęła również uchwałę w sprawie skargi na dyrektora CKSiR (z uzasadnienia usunięto część odnoszącą się do informacji publicznej).

Było także sporo interpelacji oraz zapytań i wolnych wniosków.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze “Stacji Tłuszcz”.

Zapraszamy do obejrzenia filmu z sesji.

Reklama

Komentarze (11 )

 1. Ciekawe bardzo KTÓŻ TO napisał wiceburmistrzowi wystąpienie? Mógł się chociaż wyuczyć ale i tak dukał lepiej te wypociny niż Bednarczyk (na marginesie chyba dzieci w zerówce lepiej to robią…) Swoją drogą czemu nasi wspaniali radni nie podnieśli rąk? Przestraszyli sie że ludzie zobaczą jak to wszystko wyglada naprawdę???

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 4 )

  tadek
  22/09/2012 16:19

  • Ja mam wrażenie że wytępienie dla vice pisała osoba ukrywająca się w komentarzach na ST m.in. pod nick’ami “Bożydar”, “Gniot” itp
   Argumenty, fakty, zwalanie wszystkich win na poprzedników i sposób kontrolowania zdania jest identyczny jak z wyżej wymienionych komentarzy.

   Jak zwykle pan vice pajał wilką agresją słowną, być może dlatego miał problemy ze skupieniem się zapewne na swoim wcześniej przygotowanym textem.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 8 )

   parafianin
   23/09/2012 02:22

  • do tadek:

   Czy zrozumiałeś jakie było pytanie czytane przez Pana Banaszka,myślę że nikt nie zrozumiał.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 3 )
 2. wielkie mi halo !!!
  Chenio mni napisał rano i nie zdonżyłem siem wyłuczyć …
  ale tam jest sama prawda i tylko prawda chiba rze ktoś uwarza inaczej…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 7 )

  baldemar wanaszek
  22/09/2012 21:36

 3. dobrze, że obecni radni patrzą na ręce burmistrzowi, zastępcy i skarbik, bo w Sulejówku nie patrzyli i proszę
  jak było
  http://www.lokalna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=730:po-20-tysicy-miesicznie&catid=3:aktualnosci&Itemid=11

  ja mam jeszcze prośbę o wnikliwą kontrolę jak są wydatkowane i na co publiczne pieniądze a także wykorzystanie majątku ruchomego w postaci pojazdów służbowych.

  Czy z tytułu wykorzystywania służbowego pojazdu do prywatnych celów przez burmistrza, burmistrz z tego tytułu odprowadza podatek z uzyskanego w ten sposób przychodu? Proszę szanowną redakcję o zbadanie tej sprawy. Mam podejrzenia, że może dochodzi tu do poważnego naruszenia prawa.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 7 )

  PiR2
  22/09/2012 23:09

 4. Nie tylko dobrze, ale bardzo dobrze, gdyby nie patrzyli to wg mnie już dawno by nowi jaśnie pany burmistrze budżet “rozgrabili” ze skarbnicą i tym bez kultury na czele

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 4 )

  boni
  23/09/2012 12:45

 5. Lepiej niech już im piszą przemówienia. Każdy już wie jak to jest z umiejętnością samodzielnego formułowania zdań u burmistrza, zastępcy i CKsir’owca.
  Jeszcze tylko z tym czytaniem jak poćwiczą w domu kilka godzin to już będzie całkiem całkiem.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 6 )

  leon
  23/09/2012 18:50

 6. Zadałem sobie trud, by obejrzeć ten mizerny spektakl.

  Zastanawiałem się, co by było, gdyby wszystkich tych ludzi przenieść na analogiczne stanowiska, do dużej korporacji (burmistrzowie-prezesi, rada gminy-rada nadzorcza, dyrektor Henio-dyrektor np.działu marketingu)?

  Myślę, że firma z takim zarządem, radą nadzorczą i dyrektorami operacyjnymi, nie przetrwałaby w warunkach wolnego rynku nawet miesiąca.

  Na myśl, że oni tą “szopkę”, robią sobie za nasze, podatników, pieniądze, to szlag mnie trafia.

  Błazenada cholerna. Dwa lata mija, a oni nie potrafią sprawnie zarządzać naszą gminą. Myślę, że wielu z nas męczy już to pajacowanie na sesjach i te mizerna popisy oratorskie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 10 )
 7. http://www.tluszcz.bip.net.pl/?a=723
  W końcu chłop zmądrzał do zespołu powraca cześć Heniu Siewierz Cię Wita

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 4 )
 8. Matko kochana, normalnie mam wrażenie, że znalazłam się w erze prehistorii…brak słów…wystąpienie Burmistrza woła o pomstę do nieba, rany Paweł weź się chłopie w garść i przestań czytać jakieś durne przemówienia i zacznij bardziej życiowo…człowieku wyglądasz jakby ktoś ci (…) …przepraszam. ale nie mogę się powstrzymać…od samego początku popełniasz straszne błędy…i o jakiej gospodarności mówicie…popieram Pana Szydlika…jak nas na coś nie stać to się na to nie porywamy…żal patrzeć i słuchać…zero działania tylko wieczne obwinianie siebie nawzajem…nie tędy droga Panowie…obudźcie się wszyscy, bo zniszczycie wszystko to co przez lata było budowane, powoli, bo powoli i nie bez afer, ale zawsze coś, a teraz my mieszkańcy czujemy się jak jeden wielki żart gminny…Pozdrawiam:))

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 10 )

  Żabka
  26/09/2012 22:42

Dodaj komentarz