Aktualizacja – “W budżecie CKSiR widać dno” – oficjalne stanowisko Klubu Radnych w spr. zwolnień w CKSiR i wniosku Dyrektora o zwiększenie dotacji na działanie

Dodane w:: Aktualności,Kultura,Polecamy,Rada Miejska w Tłuszczu,Samorząd |

Na stronie Przewodniczącego Klubu Radnych “Razem dla Gminy”, Roberta Szydlika, opublikowano stanowisko większości tłuszczańskich radnych w sprawie CKSiR, a dokładniej – wniosku dyrektora tej instytucji o zwiększenie dotacji oraz w sprawie zwolnień.

 

“CKSiR otrzymało w tym roku dotację celową w wysokości 860.000 zł. Jak się okazuje, taki budżet jest zbyt skromny zdaniem Dyrektora Pana Henryka Wysockiego.

Ponadto w ubiegłym tygodniu większość pracowników otrzymało wypowiedzenia z pracy (likwidacje stanowisk), ale w poniedziałek 20 sierpnia podobno mieli zostać przywróceni do pracy. W związku z powyższym niżej publikujemy jednomyślne stanowisko Klubu Radnych Razem dla Gminy zrzeszającego 11 spośród 15 radnych Rady Miejskiej w Tłuszczu” – czytamy na stronie.

W rozmowie z naszą redakcją w dniu 21 sierpnia, burmistrz Paweł Bednarczyk potwierdził, że w piątek 17.08.2012 większość pracowników CKSiR otrzymała wypowiedzenia. Wg burmistrza – wydarzyło to się bez jego wiedzy. Gdy burmistrz wrócił z urlopu, w poniedziałek 20 sierpnia, zainterweniował w tej sprawie i w rezultacie dyrektor CKSiR Henryk Wysocki wycofał wypowiedzenia.

Poniżej publikujemy treść oświadczenia. Poprosiliśmy także o komentarz w tej sprawie burmistrza Pawła Bednarczyka oraz dyrektora CKSiR Henryka Wysockiego – które opublikujemy, gdy zostaną nam przekazane.

AKTUALIZACJA Komentarz pana H. Wysockiego już otrzymaliśmy – znajduje się pod stanowiskiem klubu.

AKTUALIZACJA nr 2 – w związku z tym, że wczoraj (22.08.2012) stanowisko klubu poparł  poparł wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Włodzimierz Paweł Fydryszek (zmiana grafik na aktualne)

AKTUALIZACJA nr 3 – zgodnie z prośbą dyrektora CKSiR dodajemy kolejny komentarz.

Grafika i zdjęcia oświadczeń – ze strony Szydlik.Com

 

ODPOWIEDŹ DYREKTORA CKSIR HENRYKA WYSOCKIEGO

Gazeta lokalna “Stacja Tłuszcz”

 

Nie znam ,nie otrzymałem i nie jestem w posiadaniu “stanowiska” Klubu Radnych “Razem dla Gminy” w sprawie mojego wniosku o zwiększenie dotacji dla instytucji kultury. Upublicznienie tego stanowiska na stronie www.szydlik.com bez oficjalnego skierowania urzędowego pisma w tej sprawie pod adres Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Tłuszczu nie zobowiązuje w żadnej mierze i nie posiada jakiejkolwiek podstawy prawnej do udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony dyrektora CKSiR w nieznanej mu sprawie.

Uprzejmie zaznaczam, że żaden przepis prawny nie obliguje mnie do przeglądania, śledzenia i zaznajamiania się z treściami stron internetowych w tym www.szydlik.com czy www.stacja-tluszcz.pl i ustosunkowywania się do zawartych tam treści.Na tym etapie sprawy , dalsza korespondencja jest bezcelowa i bezzasadna.

Powoływanie się pani redaktor lokalnej gazety Stacja Tłuszcz Aleksandry Puławskiej na “moc” ustawy Prawo prasowe” w tej mierze ,jest chybione i wymaga powtórnej lektury Prawa Prasowego .

Z poważaniem i szacunkiem

Henryk Wysocki dyrektor CKSiR

 (pisownia otrzymanej wiadomości oryginalna – przypis red.)

PROŚBA O KOMENTARZ WYSŁANA PRZEZ REDAKCJĘ

Dzień dobry,

w związku z upublicznieniem stanowiska Klubu Radnych “Razem dla Gminy” w sprawie Pana wniosku o zwiększenie dotacji dla instytucji, której jest pan dyrektorem oraz w spr. zwolnień, na mocy ustawy Prawo Prasowe zwracamy się z prośbą o udzielenie oficjalnego komentarza/odpowiedzi na to krytyczne stanowisko (dostępne pod adresem: http://www.szydlik.com/samorzad/id,148/Stanowisko-Klubu-Radnych-ws-zwolnien-pracownikow-CKSiR.html)

Przesłana odpowiedź zostanie upubliczniona na stronie http://stacja-tluszcz.pl w całości obok stanowiska Klubu Radnych.

Z poważaniem,

Aleksandra Puławska

Gazeta lokalna “Stacja Tłuszcz”

http://stacja-tluszcz.pl

 

Po poinformowaniu pana dyrektora o publikacji jego komentarza, dostaliśmy kolejnego e-maila, którego zgodnie z prośbą również publikujemy:

(zachowano oryginalną pisownię)

Aleksandra Puławska

Gazeta lokalna Stacja Tłuszcz

Moja odpowiedź nie stanowi w jakiejkolwiek formie komentarza  do stanowiska Klubu Radnych “Razem dla Gminy”  którego nie znam, dlatego  też opublikowanie jej  w formie  “komentarza”  jest nadużyciem dziennikarskim i zaświadcza o braku  należytego przygotowania do tematu wbrew  zapisom prawa prasowego. Moja odpowiedź  nie może więc być traktowana  jako “komentarz” na  spekulatywny   użytek  Waszek gazety.

dyrektor CKSiR Henryk Wysocki

Proszę  o dodanie tego tekstu do podanej wcześniej publikacji. 

 Od redakcji “Stacji Tłuszcz”: - ze względu na absurdalność zarzutów w powyższej wiadomości, pozwolimy sobie na pozostawienie jej bez komentarza.

Reklama

Komentarze (55 )

 1. Bez wiedzy burmistrza wylano większość pracowników z CK? To co to za burmistrz, któremu nic nie mówią? Bidulek, tak mu świnie w urlop podrzucają. Można by pomyśleć, że to marionetka a decyzje podejmuje anioł zagłady (tak, wiem – miał być stróż ale jak widać przysłali innego).

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 8 )
 2. Jednym słowem pracownicy CK stali się zakładnikami Pana Wysockiego.

  Dyrektor CK też dostał wypowiedzenie, czy może pozostał jedynym pracownikiem tej szacownej instytucji?

  Nowy Tor… czy w sytuacji gdy zwalniani są ludzie, a zatem nie ma środków na jakiekolwiek funkcjonowanie to taki boczniak powinien się pojawić? Są środki na propagandową tubę, a nie ma środków na ludzi decydujących o kulturze? Akurat ośrodek kultury to nie budynek, tylko właśnie ludzie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +13 (ocen: 13 )

  Flucky
  22/08/2012 21:50

  • A jak myślisz? Sam sobie dał wypowiedzenie? ;)

   No to ładny szantaż zaserwował Pan “dyrektor”. Szczerze powiedziawszy to po takiej zagrywce powinien z miejsca zostać odwołany ze stanowiska przez Burmistrza. Ale tu chyba temu na czele brakuje jaj i honoru…

   Porażka :/

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 6 )
 3. “Dyrektor CK też dostał wypowiedzenie, czy może pozostał jedynym pracownikiem tej szacownej instytucji?”

  Dyrektor jak kapitan statku – ostatni schodzi z pokładu.

  Może chciał sprzedać budynek za długi i na swoją pensje ;P

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 6 )
 4. “Dyrektor jak kapitan statku – ostatni schodzi z pokładu.”

  No chyba, że to Costa Concordia :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 12 )
 5. co z punktem programu Dni Tłuszcza 2012:
  26.05.2012 – SOBOTA
  - 10.00-11.30 – Msza Św. w intencji kolejarzy celebrowana przez Biskupa Warszawsko-Praskiego Abp. Henryka Hosera (Kościół Parafialny pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu)
  Msza się odbyłą jednak bez Sznownego Gościa – czemu?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 4 )

  do widzenia
  23/08/2012 00:19

 6. Rozbawił mnie ten fragment w piśmie o Nowym Torze.Jaki stosunek do radnych ma pan dyrektor to było już od dawna widoczne. Jak dla mnie to zwolnienie pracowników to nic innego jak próba wymuszenia na radnych dotacji.Skąd ten człowiek sie tu wziął? Zamiast kultury mamy polityczne zagrywki kosztem zwykłych pracowników, zwykłych ludzi i finansów. Burmistrz może i “nie wiedział” ale chyba jest pracodawcą dyrekotora i też odpowiada za ten cyrk?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )

  Marek
  23/08/2012 00:24

 7. Aktualizacja wpisu o komentarz otrzymany przez pana dyrektora CKSiR Henryka Wysockiego (pod stanowiskiem klubu radnych).

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )
 8. Gratulacje Panie Dyktatorze Radny Szydlik,

  Pana działania na sesji to tylko działanie pod publiczkę, czyli zwykłe bezhołowie. Najpierw wnioskuje Pan o zdjęcie kasy z budżetu Centrum Kultury, aby stało się niewypłacalne i nie miało z czego zapłacić wynagrodzenia, a potem wykorzystuje to Pan do tworzenia niesamowitych oświadczeń swojego klubiku stetryczałych Radnych, którzy robią mieszkańcom “wodę z mózgu”. Ciekawe, czy wszyscy co się tam podpisali wiedzą co podpisali? Bezwzględnie wspólne działanie GAzety lokalnej i większości Radnych na czele z waszym przywódcą ma za zadanie jedynie mącenie i robienie zamieszania. Stwierdzam, że zdziczał Pan już do reszty. Być może jest to związane z wszechobecnie panującą wścieklizną w tutejszych lasach.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 23 )

  Bożydar
  23/08/2012 10:26

  • To powiedz w takim razie po co jest uchwalany budżet?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +8 (ocen: 12 )
   • Szanowny Panie Flaku,

    Budżet, który nie został oparty na realnych założeniach, dokładnych wyliczeniach kosztów prowadzenia danej jednostki tak, aby zaniżona kwota nie powodowała w dalszej perspektywie zadłużenia podmiotu ma charakter śmieciowy. Obcięcie dotacji o 100 tys. zł Ośrodkowi Kultury przez samozwańczego Ministra Kultury i Bezhołowia MIasta Tłuszcza Radnego Szydlika wystarczyła do stworzenia gniota w postaci budżetu, który jest niewykonalny. W taki właśnie sposób Komisja Kultury i Oświaty, i chyba jeszcze sportu krzewi kulturę w naszym mieście. Ale najważniejsze, by żyło się lepiej (oczywiście tylko swoim).

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: -12 (ocen: 20 )

    Bożydar
    23/08/2012 11:22

    • Człowieku co ty pitolisz. Radni po przepychance budżetowej przywrócili kasę Centrum Kultury http://stacja-tluszcz.pl/?p=6152 Chyba całą swoją wiedze czerpiesz z propagandy albo innych nowotforów. Poziom twojej wypowiedzi pokazuje że sam jesteś osobnikiem reprezentującym metodę “by żyło się lepiej (oczywiście tylko swoim)” i boisz sie ze korytko w końcu przestanie być pełne.Czy to nie ty sie skompromitowałeś publicznie wypisując te bzdury o ukrywaniu faktur. Taka sama ksywa i taki sam poziom wypowiedzi.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +5 (ocen: 11 )

     do Bożydar
     23/08/2012 11:46

     • Szanowny Panie,

      Nie wiem, w jakiej przepychance, ani też awanturze Pan uczestniczył wraz z Radnymi – nie chcę mieć nic wspólnego z chuligaństwem. Nie posiadam też informacji, co konkretnie zostało przepchane przez co niektórych Radnych – być może rura kanalizacyjna w miejskim magistracie. Źródło, z którego czerpie Pan wiedzę oraz podaje w tym miejscu link zapewne wypływa z wyżej przeze mnie wskazanego miejsca.

      Odnosząc sie natomiast do rzekomo kompromitującego moją osobę komentarza dot. faktur, nie przypominam sobie aczkolwiek nie wykluczam. W związku z faktem, iż używa Pan głowy tylko do ochrony przed deszczem, tak żeby woda nie wlała się do środka korpusu stwierdzam, że mógł Pan nie zrozumieć treści komentarza i stąd biorą się Pańskie obiekcje.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: -1 (ocen: 13 )

      Bożydar
      23/08/2012 13:28

      • Widać pamięć dobra, ale krótka. Tak to czasami bywa, ale od czego mamy obecnie technikę. Dla przypomnienia:

       http://stacja-tluszcz.pl/?p=6759

       Jak zatem widać obiekcje “do Bożydar” nie wynikają z niezrozumienia, bo wypowiadałeś się Bożydar równie prosto i jasno jak teraz.

       Bardzo ciekawe jest jednak to, że napisałeś: “Interpretacja przedstawionych przeze mnie przepisów pochodzi z Centralnej Bazy Orzeczeń NSA” – a do dziś nie dowiedziałem się na jakim to orzeczeniu opierałeś swoją interpretacje. A jak czas pokazał interpretacja okazała się być warta tyle co nic.

       Obrażasz ludzi w sposób niewybredny, ale że robisz to w sposób niezwykle malowniczy to i z niecierpliwością czekam na Twój kolejny wpis. Merytoryki nie oczekuję i nie spodziewam się.

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +7 (ocen: 7 )
  • To się chyba Bożydarowi coś pomieszało bo radni jedynie nie dołożyli dyrektorowi CK pieniędzy ale żadnych mu nie zabrali. Ile burmistrz zapisał w budżecie tyle radni ostatecznie przegłosowali jeśli dobrze czytam treść tych pism klubu.
   Bożydarowi jad ulewa się tak mocno że chyba osobiście jest zaangażowany w ten cyrk ;-) To aż tak dobrze płacą że warto sobie zdrowie szargać? Chyba ktoś znaczny ten Bożydar…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 5 )

   Jarosław
   23/08/2012 15:30

 9. Oj ten dyrektor CKSiR ma duże problemy z interpunkcją i cholernym niechlujstwem.
  Od kiedy to stawia się spacje przed znakami interpunkcyjnymi, zamiast po?

  Odbiegając od powyższego jak zwykło czytać (czy też słuchać) wypowiedzi Pana Wysockiego, to mało treści, a tylko atak, atak, atak.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )
 10. Po przeczytaniuu koemntarza ostatniego co dodany jedna konkluzja mi nachodzi :D

  http://demotywatory.pl/3775315/Co-Ja-pacze-420

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -2 (ocen: 2 )
 11. Szanowna redakacjo! Pana dyrektora to wy o komentarz nie proście bo zapewne jest on bardzo zajęty próbami przed swoim występem na dożynkach w Postoliskach http://www.siewierz.pl/drukuj_info.php?id_info=88 Patrzaj Tłuszczu i podziwiaj! A radni i burmistrzu skaczta jak wam pan dyrektor łaskawie zagra!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )
  • ciekawe na ile wycenili ten swój występ, bo zapewne charytatywnie śpiewać nie będą …

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )

   anna
   24/08/2012 08:47

 12. O… może Stacja Tłuszcz odtajniłaby IP komentatorów to by się kultura wypowiedzi podniosła. Bo teraz o kulturę (dom kultury) walczą jacyś tacy mało kulturalni. Niestety…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 5 )

  Jarosław
  23/08/2012 15:32

 13. Ubawiłem się. Szkoda mi tylko ludzi, którzy dostali wypowiedzenia.
  Jak dyrektor CK nie umie liczyć pieniędzy, to oznacza, że nie nadaje się na takie stanowisko.
  Podoba mi się także jego wyczucie PR’owe (patrz komentarz).
  Koleś chyba nie zorientował się że PRL skończył się ponad dwadzieścia lat temu. Pamiętacie Anioła z filmu Alternatywy 4? Anioł, zanim awansował na “ciecia”, był także dyrektorem domu kultury (w Pułtusku).
  Panie Heniu, świetlana przyszłość przed Panem ;-)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +9 (ocen: 15 )
 14. A ustalono już za co “wyleciał” Pan Dyrektor z poprzedniej placówki (lub poprzednich placówek) ???

  Kiedy Pań dyrektor dostanie wypowiedzenie od burmistrza ???

  Moje propozycje uzasadnienia są takie:
  - likwidacja stanowiska
  - niegospodarność
  - brak zaufania z uwagi na nieprzemyślane decyzje personalne w placówce

  (dopiszcie Wasze propozycje)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 11 )

  Włodek
  23/08/2012 17:13

 15. Aktualizacja wpisu o kolejną wiadomość od pana dyrektora.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Panie Dyrektorze – nie przystoi Panu tak się odzywać do ludzi, którzy zadają Panu pytania. Widziałem Pana występ na Dniach Tłuszcza i miałem o Panu jak najlepsze zdanie a tu takie dziecinne awanturowanie się nie licujące z powagą sytuacji i działań, których się Pan dopuścił i których musi Pan ponieść konsekwencje. Jest Pan Dyrektorem z wieloletnim doświadczeniem a nie jakimś hasającym po Tłuszczu młodzikiem.Oczekiwałbym żeby przeprosił Pan Panią Puławską i ustosunkował się do tego o co Pana prosiła, czyli zarzutów dostępnych piśmie od naszych przedstawicieli – Radnych Rady Miejskiej w Tłuszczu a nie wykręcać kota ogonem i twierdzić że białe jest czarne. Dziękuję. (Rafał czytelnik Stacji Tłuszcz oraz Nowego Toru).

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )

   Rafał
   23/08/2012 18:40

 16. Proszę zauważyć jak Dyrektor CK unika odpowiedzi na zarzuty. Czy roztrwonił pieniądze? Nie odpowiem, bo nie znam pytania. Prawda. Pytanie, drogi Panie Dyrektorze zostało skierowane do Burmistrza, do opinii publicznej, i tak jak Pan nie chciał… lub nie potrzebował spotykać się z RM, tak Oni teraz nie potrzebują spotykać się z Panem. To PAN potrzebuje pieniędzy na dalszą działalność CK, nie oni. To w PAŃSKIM interesie, by CK działało tak jak powinno, nie w interesie RM. To Pan jest reprezentantem, zarządzającym i z tego co słychać bogiem/bożkiem CK, więc to Pan poniesie odpowiedzialność, za ewentualne zawieszenie działalność, zwolnienia, itd.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 11 )
 17. Pan dyrektor widzę popisał się znajomością prawa prasowego jak na redaktora naczelnego niezależnej gazety przystało. Jako że wiem, że czytają to ludzie związani z NT interpunkcją i szacunkiem do DTP zacytuję art 6. ustawy prawo prasowe (źródło http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19840050024 cięcia i komentarz pod spodem mój):

  “2. Organy państwowe, przedsiębiorstwa państwowe i inne państwowe jednostki organizacyjne oraz organizacje spółdzielcze są obowiązane do udzielenia odpowiedzi na przekazaną im krytykę prasową bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w ciągu miesiąca.
  3. Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio do związków zawodowych, organizacji samorządowych i innych organizacji społecznych w zakresie prowadzonej przez nie działalności publicznej. ”

  Zwalnianie pracowników jest jako żywo działalnością publiczną sensu stricte, ponieważ pracownicy opłacani są ze środków publicznych a działalność CK objęta jest uchwałą Rady Gminy. (BTW., czy ktoś zapytał czy pracownikom przy zwolnieniu tego typu nie przysługują odprawy i inne świadczenia z kodeksu pracy? I ile by to wyniosło i czy to nie jest aby rażąca niegospodarność? Zostawiam pytania otwarte bo mnie poniesie w dygresje) Tyle założeń.

  A teraz przeczytajmy odpowiedź (nie będącą komentarzem):
  ” Upublicznienie tego stanowiska na stronie http://www.szydlik.com bez oficjalnego skierowania urzędowego pisma w tej sprawie pod adres Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Tłuszczu nie zobowiązuje w żadnej mierze i nie posiada jakiejkolwiek podstawy prawnej do udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony dyrektora CKSiR w nieznanej mu sprawie.”

  Publikacja na stronie szydlik.com rzeczywiście nie nakazuje odpowiedzi (o ile pan Szydlik nie zarejestrował swojej strony jako prasy vide blog lege artis) – ale już na stronie stacja-tłuszcz.pl z informacją o zamieszczeniu tam materiału i owszem (p. przepis zalinkowany wyżej). Czytaj. dyrektor bez zbędnej zwłoki (bo tak na gruncie KC tłumaczy się termin bezzwłocznie) a maksymalnie w ciągu trzydziestu dni napisać komentarz do przekazanej krytyki – jeżeli pan się nadal chce upierać, że to co pan stworzył komentarzem nie jest. Nie chce mi się szukać sankcji (bo zapewne nie istnieje albo jest niewielka – osoby z dostępem do LEXa zapraszam do odkrywania) ale obowiązek ustawowy jest.

  Na koniec zadedykuję naczelnemu NT sentencję z Wulgaty: medice, cura te ipsum

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 12 )

  Reinevan
  23/08/2012 21:56

  • Szanowny Panie,

   Zacytuję Panu również pewną sentencję, może nie z Wulgaty: “Ogon chce merdać psem” – czyli dokładny opis zachowania niektórych radnych z tzw. klubu wzajemnej adoracji, którzy przymierzają sie do butów burmistrza, lub też chcą nim sterować.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -10 (ocen: 14 )

   Bożydar
   24/08/2012 09:07

   • „Ogon chce merdać psem” – czyli dokładny opis zachowania niektórych radnych z tzw. klubu wzajemnej adoracji, którzy przymierzają sie do butów burmistrza, lub też chcą nim sterować.

    Nie sądzę, wszak wszyscy wiedzą, że w owych butach człapie już od dawna niejaka Kobyła.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +2 (ocen: 4 )
   • @Bożydar

    *Usilnie stara się nie zapytać co ma piernik do wiatraka*

    Nie no nie wytrzymam i zapytam – co ma cytat do wykładni (skądinąd ciekawej) prawa? Dyrektor CK ma obowiązek odpowiedzieć na krytykę w prasie i co mają do tego radni? Nie wiem, niech mi ktoś wytłumaczy…

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +3 (ocen: 3 )

    Sine ira et studio
    24/08/2012 21:45

 18. oj czepiata siem ludzie!!
  za hfilem dorzynki w Podstoliskah a s czego ja Cheniowi premiem wypłacem…
  ale rzeby niebyło: zwolnilim ludzi w CKSiR zaoszczendzilim letkom renkom 100 tysiaczkuf
  - połonczylim klasy w podstawufkah ( w planah som klasy 50 osobowe )zaoszczendzilim ok.50 tys
  - pozwalniaalim emerytuf w szkołah ( bo poco nam oni) 20 tys
  - zamykamy orlika od wżeśnia po 16 50 tys
  - lodowiska nie przewidujem f tym roku bo i po co ja na łyrzwah nie umniem pawełek i chenio tesz
  - mamy kolejne pomysły co do etatuf w użendzie tam tesz mamy kilku trutniuf (a premiem sylci musim zapłacić a co cienszko dziewczyna pracuje)
  s poważaniem – baldi

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 14 )

  baldemar wanaszek
  23/08/2012 21:56

 19. Nie pokazał dyrektor rachunków jak i na co wydał 850 tys. od początku roku to nie dziwne że mu radni nie chcieli dać kolejnej forsy na zmarnowanie. Na pismach od radnych widać pieczątkę że złożono je w urzędzie to chyba panu dyrektorowi ktoś ksero dostarczy z gminy. A jak nie to może wystąpić o to w trybie dostępu do informacji publicznej i dostanie za 2 tygodnie.
  Tymczasem jednak nie ma pewnie czasu na pisanie komentarzy bo ćwiczy “od Siewierza jechał wóz” na dożynki w Postoliskach.
  A może burmistrz zatrudniłby zespół p. Wysockiego na etat w DK skoro są wakaty. Zespół grałby na wszystkich imprezach gminnych to wyszłoby taniej i w Ck nie zabrakłoby kasy. No chyba że decyzje burmistrza będa inne i po dożynkach wóz odjedzie do Siewierza z całym zespołem czyli razem z p. Wysockim. Wio…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 12 )

  Jarosław
  23/08/2012 23:01

  • Zastanawiam się, czy pan Wysocki dostanie dodatkową gażę za występ ze swoim zespołem…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )
 20. Ciekawe jaka część tych ponad 800 tyś zł zostało wydane na dni tłuszcza i popularną gazetę NT

  Chętnie przeczytałbym artykuł podsumowujący w tabelkach kilka ostatnich lat ile w CK/CKSiR wydano na :
  - pracowników
  - dyrektora
  - poszczególne zajęcia i kółka zainteresowań
  - poszczególne imprezy
  - propagandę pisaną (czyt. NT) itd

  Panie/Pani redaktorze pewnie ciężko byłoby zdobyć takie dane ???

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +11 (ocen: 17 )
 21. Panie Heniu, niech się Pan nie martwi.

  Przecież te 860 tysięcy, które Pan wydał lekką ręką (na razie nie można mówić o defraudacji czy niegospodarności) nie były Pana forsą, więc głowa do góry nic Pan nie straci. Swoją drogą, ciekaw jestem jak to by było gdyby Pan jako urzędnik odpowiadał np. do 10% tej kwoty. Czy również byłby Pan tak “gospodarny”, gdyby Pan miał świadomość, że jeśli wyda Pan za szybko kasę, to będzie Pan musiał dorzucić powiedzmy 86 tysięcy z własnych pieniędzy.
  Łatwo przyszło, łatwo poszło, ale przecież to nie Pana wina, tylko radnych, byłego burmistrza, pogody, mieszkańców, inflacji, Balcerowicza i Bóg wie kogo jeszcze.

  Jeszcze raz gratuluję Panu postawy wobec swoich pracowników, którzy mogą czuć się zaszczuci i zrobieni w trombę, mieszkańców i lokalnych mediów.
  “Niech żyje nasz Pierwszy Komisarz Ludowy ds. Kultury, towarzysz Henryk, niech żyje!”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +11 (ocen: 17 )
 22. O jakim nadużyciu dziennikarskim pisze Pan Wysocki skoro w przesłanym mailu od redakcji jest wyraźnie napisane:

  “Przesłana odpowiedź zostanie upubliczniona na stronie http://stacja-tluszcz.pl w całości obok stanowiska Klubu Radnych.”

  Z tego co wyczytałem to Radni nie powiedzieli, że dodatkowych środków nie przekażą. Chcą jednak wiedzieć na co poszły dotychczasowe. I co w tym nadzwyczajnego? Na co obrusza się dyrektor CK? Z jakiego to powodu Pan Wysocki nie chce ujawnić dokumentów. Mi przychodzi tylko jedno do głowy – są kompromitujące.

  Skandalem jest natomiast obecne zachowanie Pana Wysockiego:
  - zwalnianie pracowników
  - uzależnienie zatrudnienia ich ponownie od przyznania dodatkowych środków
  - wydawanie lekką ręką publicznych środków (te środki pochodzą z podatków od podatników, którzy ciężko musieli na nie zarobić)

  No i ta kultura…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +12 (ocen: 14 )
 23. no właśnie kultura kiedy te cyrki się skończą kto go zatrudnił niech się poda do dymisji
  mam na myśli obu burmistrzów. to skandal tak dalej się zachowywać ciągać po sądach za naszą kasę.albo papiery się znajdą z rozliczeniem szczegółowym a jak nie to mamy komisję z radnych się tym zajmą tylko uczciwie. bo jak tak dalej będzie się działa to ludzie czytaj wyborcy na taczkach was wywiozą…
  tak będzie trzeba zrobić i za co wyleciał z poprzedniej roboty OJCIEC DYREKTOR nasz miejscowy DYKTATOR( tylko Charlie Chaplin był znakomitym aktorem komediowym ale tamte nie umiał podobno śpiewać)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 10 )

  hubert
  24/08/2012 15:05

 24. zespół do Siewierza zgarnie wg mnie bagatela 2 tysie za swój występ na dożynkach w Postoliskach

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 2 )
 25. DZIEŃ DOŻYNEK

  Dziś dożynek dzień nastaje
  krople z nieba na nas lecą
  Nawet niebo ubolewa
  Nad straconą tą kadencją.

  Dziś nam przyjdzie znów posłuchać
  Śląskich rytmów obce rymy
  Kto na scenie miły, sprośny
  Ludziom swoim słabo czyni.

  Cóż nam przyszło, w trudy znoje
  Taki ciężki układ przeżyć
  Nie wiadomo, kto ważniejszy
  W końcu można się zajeżyć.

  Lecz kadencja na półmetku
  Wielu centymetr odcina
  Kto nastanie za dwa lata
  Czy się skończy ta kłykcina?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +10 (ocen: 16 )

  wieszcz gminny
  26/08/2012 09:23

 26. Jak tak ma wyglądać centrum kultury to ja jestem za likwidacją tej instytucji. Zawsze do dodatkowe oszczędności dla gminy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 7 )

  nikita
  27/08/2012 00:41

 27. Panie Waldku, Pan się nie boi,
  Bo dwóch burmistrzów za Panem stoi,
  Panie Waldku Pan się nie boi…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 6 )
 28. Dziwi fakt pojawienia się Pana Wysockiego w Tłuszczu na stanowisku dyrektora, po tym co nawyprawiał w Siewierzu i Mierzęcicach. Można powiedzieć “O ZGROZO!!!!”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 8 )

  Andrzej
  27/08/2012 16:16

  • Chyba jestem niewtajemniczona, bo nie wiem co nawyprawiał? Chętnie jednak się dowiem. =)

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 29. W internecie znalazłem taką opinie :
  “…Dziwne , że tego Wysockiego zawsze wyrzucają z pracy ( vide – Kasyno Wojskowe w jednostce Mierzęcice , UG Mierzęcice , UMiG Siewierz ,…) ..”
  źródło:
  http://www.vcity.pl/%C5%9Bl%C4%85skie/Powiat-b%C4%99dzi%C5%84ski/Siewierz/co-ci-si%C4%99-w-siewierzu-podoba/11/

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  Internauta
  27/08/2012 22:43

 30. Proszę, nie wyrzucajcie Pana Wysockiego. Zostawcie go na stanowisku dyrektorskim lub dajcie mu jakieś lepsze. Niech tylko nie wraca do Siewerza, BŁAGAM!!!!!!! Siewierzanin

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  Marek
  28/08/2012 07:14

 31. dlaczego go zatrudnili bo wg mnie jest rodziną z przyzakładowej pana mechanika w postoliskach też jest konkurs ze wskazaniem to po co te koperty otwierać skoro wiadomo kto zostanie oni myślą że my wyborcy bo ciemniaki ale jeszcze dwa lata i do zobaczenia będziemy bardzo za wami tęsknić

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  hubert
  28/08/2012 09:35

 32. Na taczkach wywieźć frajera,przyjechał z jakiejś pasztetowej woli i bruździ…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 8 )

  antymason
  28/08/2012 13:56

 33. jednak prawda w oczy kole nie dość że Dyr. Wysocki potrafi śpiewać i ma smykałkę dzienikarską to jeszcze potrafi nie dać sobie wejść na głowę i być przy tym kreatywny…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -8 (ocen: 10 )
  • “Dyr. Wysocki potrafi śpiewać i ma smykałkę dzienikarską to jeszcze potrafi nie dać sobie wejść na głowę i być przy tym kreatywny…”

   byle to nie była księgowość kreatywna

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 6 )
  • Że co ma – dziennikarską smykałkę?? ten gniot to tylko marnotrawienie pieniędzy, zabawa w pana redaktora i nic więcej
   Potrafi sobie nie dać wejść na głowę?? – jak by tak wszystko miał w porządku to by się tak nie rzucał – zachowuje się jak furiat.
   Ciekawe tylko dlaczego jeszcze pracuje, dlaczego za przekroczenie dyscypliny budżetowej nikt go nie wywalił na zbity pysk – myślę że powinno stać się to 20 sierpnia, nienormalne jest to że on jeszcze jest w tej Gminie.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )

   Piotr
   30/08/2012 19:14

 34. Z tego co pamiętam księgowośc kreatywną przezyliśmy za kadencji Pana Dyr Białka:)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 11 )
 35. Ja myślę ze tu jest potrzebna Komisja Zdrowia .
  Bo wg mnie ten Pan na pewno nie działa przy zdrowych zmysłach (albo silne używki kupuje ) i do tego zatruwa życie całej gminie.
  A receptą komisji powinien zostać skierowany na boczny Tor Nowego Tłuszcza
  swoją drogą dobrych dilerów mamy na Tłuszczu

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 4 )

  dariusz
  30/08/2012 20:58

 36. zastanawiam się jak pan dyrektor rządzi się swoimi zapracowanymi pieniędzmi czy też szasta na prawo i lewo łatwo przyszły łatwo poszły a pózniejgwizdane Jeszcze jednego nie rozumię każdy w pracy jeżeli coś nabroi to za to musi odpowiadać a tu nawet nie ma komisji nadzorczej ,która by przeprowadziła kontrolę co z naszymi pieniędzmi jak i na co zostały wydane co pan dyrektor robi nam łaskę

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 3 )

  Pucko
  25/09/2012 16:34

Dodaj komentarz