Nowe problemy finansowe CKSiR, diety za kontrole i o zamieszaniu z uchwałą radnych – Podsłuchane na komisji

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej 21 grudniu 2012 r. Na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej w dniu 21 grudnia 2012 r. radni zostali m.in. zapoznani z nowymi problemami finansowymi grożącymi CKSiR. Dyskutowali także z radcą prawnym urzędu o uchwale zmieniającej statut Centrum.

Posiedzenie komisji rozpoczęło się o godz. 8.30 i trwało około 3 godzin.

W posiedzeniu komisji uczestniczyli:
- Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek,
– radny Mirosław Sobczak,
– radny Mirosław Szczotka,
– radny Robert Szydlik,
– radny Tadeusz Sasin,
- radny Dariusz Kur.

oraz: sekretarz Tomasz Jusiński, księgowa CKSiR Ewa Tulwin, skarbnik Halina Kusak, radca prawny Sylwia Barcz-Popiel,  i zajmująca stanowisko ds. Promocji Gminy, Informacji i Kultury Agnieszka Paź.

Posiedzenie protokołowała Bożena Brzozowska.

PODSŁUCHANE NA KOMISJI – INFORMACJE O CYKLU

Zachęceni Państwa zainteresowaniem sprawami samorządowymi w Tłuszczu, postanowiliśmy oprócz nagrań z sesji Rady Miejskiej, utworzyć także cykl “Podsłuchane na komisji”, zawierający ciekawsze fragmenty komisji, na które nasza redakcja ma możliwość się wybrać. Dzięki temu możecie Państwo dowiedzieć się, czym zajmują się radni, o jakich problemach dyskutują i jak wygląda ich współpraca z urzędem i burmistrzem.

 

 

NAGRANIE I: – “BUDŻET CKSIR – MY Z KULTURĄ W PRZYSZŁYM ROKU NIE BĘDZIEMY MIEĆ NIC WSPÓLNEGO”

Księgowa CKSiR pani Ewa Tulwin przedstawia radnym wydatki Centrum przewidziane na przyszły rok. Okazuje się, że 900 000 zł zaplanowane w projekcie budżetu przez burmistrza nie jest wystarczające, aby placówka w pełni pracowała, np. organizując imprezy kulturalne.

- Zrezygnowałam z części rzeczy (materiały biurowe, środki czystości) i nie zmieściłam się w tej kwocie 900 000 zł. Wyeliminowałam zupełnie imprezy, które miałyby się odbywać w przyszłym roku (…) Nas nie będzie na nie stać. My z kulturą w przyszłym roku nie będziemy mieć nic wspólnego – stwierdza pani Tulwin i dodaje, że skrabnik gminy nie widziała żadnej opcji, żeby budżet zwiększyć.

Wywiązuje się dyskusja na ten temat, w której uczestniczy księgowa, Przewodniczący Komisji Tadeusz Groszek oraz radny Robert Szydlik, m.in. odnośnie wynagrodzeń w CKSiR

Nagranie KR 2012.12.21 - budżet CKSiR na 2013 (317)

 

NAGRANIE II – DIETA ZA KONTROLĘ?

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej rozmawia z Sylwią Barcz-Popiel (radcą prawnym urzędu), na temat kontroli kompleksowych, które zakłada statut gminy. Zwraca uwagę, że trwają one długo (do 6 dni), a to wiąże się z nieobecnością w pracy i kosztami. Zastanawia się więc nad możliwością “rekompensaty” przez urząd takich kosztów.

Nagranie KR 2012.12.21 - diety za kontrole (274)

NAGRANIE III – “BURMISTRZ MÓGŁBY SIĘ WSŁUCHAĆ W GŁOS RADY”

Pani Agnieszka Paź została poproszona przez Komisję Rewizyjną o wytłumaczenie, dlaczego mimo podjęcia przez Radę Miejską uchwały wykluczającej regularną działalność wydawniczą CKSiR,  radni zostali poinformowani, że już wkrótce zostanie wydany kolejny numer “Nowego Toru”.

Radny Robert Szydlik zauważa, że wojewoda uchylił tylko część tej uchwały, a fragment dotyczący wyłączenia działalności wydawniczej obowiązuje.

W odpowiedzi głos zabiera radca prawny Sylwia Barcz-Popiel. Radni pytają m.in., czy ta uchwała została już opublikowana?

Nagranie KR 2012.12.21 - wsłuchiwanie się w głos rady (303)

 

 

Reklama

Komentarze (32 )

 1. Wg. mnie zbyt mały budżet na CKSiR 2013 w projekcie burmistrza to zabieg celowy.

  Jak konkurs wygra odpowiedni człowiek to budżet się odpowiednio zwiększy,
  tak aby (“ich”) dyrektor pokazał swoje osiągnięcia ;P

  “Obcy” dyrektor niech się męczy i robi kulturę bez funduszy ;P
  Niech pokaże jaki jest “debeściak” ;)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +8 (ocen: 10 )

  Włodek
  28/12/2012 13:09

 2. Radne takie niby som kóltóralne a na kóltóre pienodza rzałujom. 1 milion to na kóltóre we gminie to nie jest tak dużo. Narut musi mnieć na dni Tłuszcza albo na dorzynki żut beretem sołtysa i biedroneczki w kropeczki. To wszystko kosztuie a te radne by chciały za darmo żeby dom kóltóry wszystko zrobił. Jak nie data wiencej kasy to siem ludzie do was z wydłamy pszyjdo ópomieć o kóltóre bo jak muwiła pani Mamotowa bes chleba morzna rzyć a bez kóltóry nie. Dajta se spokój z wodociongiem bo kóltóra ma wienksze potszeby.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 10 )

  Komor Nick
  28/12/2012 15:33

 3. A co one te radne takie nieubrane byle jak w sfetrah. To jórz na garnytór ih nie stać? Take diety bjoro!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 7 )

  Komor Nick
  28/12/2012 15:51

 4. Przesłuchałem tego o Centrum Kultury i włos się jeży na głowie! Mają milion złotych i nie ma co tu mówić o kulturze? Do jasnej cholery, to po co jest ta placówka – “firma do administrowania” – tak padło w nagraniu. Przepraszam, firma do administrowania budynkiem, orlikiem, boiskiem i dwoma świetlicami za 1 milion złotych?

  Pozwalam sobie wkleić ze strony placówki:
  Kadra
  Pracownicy działalności podstawowej:
  mgr Ewa Tulwin – główny księgowy
  mgr Paweł Matak – kierownik administracyjny
  Anna Balcerak – starszy referent
  Ewa Krześlak – młodszy instruktor
  Szymon Rek – młodszy instruktor ds. imprez i promocji
  Sławomir Pyciński – młodszy instruktor/plastyk
  Anna Gajcy – pracownik gospodarczy
  Bogusława Sasin – pracownik gospodarczy
  Monika Jusińska – młodszy instruktor ds. imprez i promocji
  Ilona Jarosz – młodszy instruktor
  Tadeusz Marczak – pracownik gospodarczy

  Kiedy odejdzie się w tej gminie od administrowania??? Rozumiem, że nikt z rządzących nigdy nie miał własnego biznesu ale w ten sposób się już dziś nie działa. Oczywiste, że jak dacie i 2 miliony, to to się da przerobić! I 3 miliony… Tylko nie o to chodzi!

  Dyrektor dostaje 900 tyś. zł i ma w tym się zmieścić. Za dużo ludzi bez zajęcia – zwolnić, za mało – zatrudnić! Ale wykorzystywać zasoby /ludzkie, sprzętowe, nieruchomości/ EFEKTYWNIE!

  Po co w tej placówce 5 etatowych młodszych instruktorów? Jeśli już tyle ich jest, a etat to 40 godzin w tygodniu to:
  przez połowę czasu przygotowują zajęcia, przez drugą połowę je prowadzą.

  Efekt: 14 godzin zajęć średnio dziennie przez 7 dni w tygodniu! A moim zdaniem wcale przygotowanie zajęć nie musi zajmować ich połowy czasu pracy.

  Pytanie tylko, gdzie jest te 14 godzin zajęć dzienni… Pytanie co robią te osoby i JAKI JEST TEGO EFEKT…

  EFEKTYWNOŚĆ to słowo w Tłuszczu obce… I w tym zakresie ani za Klocka (nauczyciel) ani za Białka (też chyba pedagog) ani za Bednarczyka (Urzędnik) nic się nie zmieniło…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +12 (ocen: 16 )

  Wyborca ze Słonecznej
  28/12/2012 21:12

 5. Do “Wyborcy ze Słonecznej”. A jak Wysocki wypowiedział pracę połowie niepotrzebnej i zbędnej załodze to się wszyscy oburzali i niemal chcieli go zaszlachtować. To teraz kto ma rację.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -6 (ocen: 12 )

  agnes
  29/12/2012 17:58

  • Ale Agnes bajki opowiada – p. Wysocki zwolnił wszystkim za wyjątkiem siebie, księgowej i osoby która była na urlopie. Teraz możecie sobie bajki opowiadać. Nie zwalniał ich, żeby było w CK ekonomicznie tylko chciał tym sposobem zaszantażować radnych i wyłudził kolejne pieniądze. Nic nie ukryje faktu że na dni Tłuszcza wydaliście 150 tys. zł
   Gospodarność po waszemu.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +6 (ocen: 8 )

   Akurat bo...
   29/12/2012 20:45

  • Pewnie… zwolnić połowę CK, nie zatrudniać dyrektora – bo po co, obecnie bez niego też dają sobie rade.

   Jak nie będzie już wydawany Nowy Tor to będą mieli czas na kulturę i sport, a nie na propagandę.

   To będą oszczędności :P

   Zrezygnował bym też ze wszystkich nie efektywnych stanowisk w gminie,
   np. ludzie od “promocji” (propagandy).

   Osobą popełniającym błędy pisarskie i inne błędy proponowałbym potrącać maksymalną możliwą “karę” z pensji (oczywiście tyle ile można maksymalnie wg prawa pracy).

   To będą oszczędności :P

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +8 (ocen: 12 )

   parafianin
   29/12/2012 21:32

   • Pani skarbnik robiła różne błędy pisarskie. Były błędy w uchwałach budżetowych które wracały do poprawek. Jak została ukarana? Premią od burmistrza. Wystarczy zajrzeć do jej oświadczenia majątkowego. Maksymalna pensja skarbnika z dodatkami to podobno 9600 brutto a ta pani w 2011 r. zarobiła 168000 zł:
    http://www.tluszcz.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=1686&bar_id=559
    Nawet gdyby liczyć 13 x 9600 to dałoby kwotę 124800 zł. To chyba oznacza, że w ciągu roku dostała ponad 40 tys. zł premii. To chyba za te błędy??? Zarobiła więcej niż burmistrz. Może ta pani dostała te premie za to że przyniosła do Tłuszcza “zwyczaj” i metodę jak mnożyć premie wyższych urzędników?

    W Sulejówku ekipa z panią skarbnik Kusak biła rekordy pobieraniu premii o czym było głośno – oto link:
    http://www.lokalna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=730:po-20-tysicy-miesicznie&catid=3:aktualnosci&Itemid=11

    Panią zatrudniono też w urzędzie kilkanaście godzin przed powołaniem ją na skarbnika dzięki czemu dostała pewnie odprawkę mimo że na posadzie była chwilę. Kolejny burmistrz Sulejówka zgłosił sprawę do prokuratury i toczyło się postępowanie. Nie wiem czy już się zakończyło:
    http://www.lokalna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=957:podejrzenie-faszerstwa&catid=3:aktualnosci&Itemid=11

    Macie wątpliwości że kasa wypływa z gminy szerokim strumieniem?
    Czy “nasza” pani skarbnik będzie musiała zwrócić nadwyżkę? TO jest ciekawy artykuł na temat:
    http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/artykul/maksymalne-wynagrodzenie-skarbnika-okresla-rozporzadzeniew-sprawie-wynagradzania-pracownikow-samorzadowych

    Dlaczego burmistrz daje podwładnym tak duże wynagrodzenia? Zastępca ma tyle samo co burmistrz a może nawet ciut więcej. To chore! Ile w tej gminie zarabiają ci co nie muszą składać oświadczeń majątkowych? Ile nas kosztują doradcy, radcy, osoby od promocji i innych zadań specjalnych???

    I kto za to płaci? Pan, pani, społeczeństwo. Możemy sobie mówić o oszczędzaniu ale burmistrz i jego ekipa oszczędzają na wszystkim tylko nie na sobie. Niech Stacja Tłuszcz spróbuje wyświetlić tą sprawę albo ktoś z Nowego Toru!

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +11 (ocen: 15 )

    Pensja 168 tys. zł
    29/12/2012 23:13

    • wiesz co Pensja 168 tys. zł ot moich ludzi to siem odwal bo oni cienszko pracujom na swojom pensjem…
     a co do CKSiR to jeszcze zagramy radnym ( cieniasom) na nosie… jusz taka nasza rola…
     a społeczeństfo, społeczeństfo to My mamy w nosie, do końca kadencji jusz nie długo tszeba za coś rzyć , a z zadłurzeniem to niech se radzom inni (ci co wygrajom wybory)…
     normalna gmina jusz czeka na nowom władzem:)))

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +7 (ocen: 11 )

     baldemar wanaszek
     30/12/2012 00:00

     • Baldziu dobrze rze wruciłeś bo ja siem nienadajem do tej roboty i otszczekiwania sie naszym prześladowcom. Rence sie mnie za bardzo tszensom z nerw. Baldziu walcz z tem dziadosfem

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: +1 (ocen: 9 )

      Komor Nick
      30/12/2012 11:56

    • Pensje w OPSie przejrzyjcie, tez ciekawe rzeczy tam są.
     Jeden z radnych też nie chce być gorszy ponad 130 tyś wyciągnął ze wszystkich żródeł. Kto wie może w przyszłym roku bedzie lepiej pozycjonowany.

     P.S. Byłbym zapomniał, żeby nie szukać proponuję zamieścić tutaj (ST) oświadczenia redaktorów ST, tak dla potomnych.
     Pozdrawiam

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: -6 (ocen: 12 )

     anonim
     30/12/2012 13:50

     • Ten jeden radny ma pensje 67 tys. jako kierownik urzędu pracy w Radzyminie. Pozostałe umowy cywilno prawne to raczej zarabia na zleceniach poza urzędami więc nie ma co porównywać.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: +4 (ocen: 8 )

      Teresa
      30/12/2012 17:10

     • Anonimek z urzęd nadajesz że masz taką wiedzę? Jak masz to się podziel, wszyscy jesteśmy bardzo ciekawi! I może najpierw policzmy ile się wydaje z publicznych pieniędzy bo w prywatnej firmie sprzątaczka może zarabiać 20 tys. miesięcznie i nic komu do tego. Anonim się denerwuje bo ludzie zaczęli władzy na ręce patrzeć.

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: +9 (ocen: 11 )

      Teresa
      30/12/2012 17:17

      • A Ty skąd nadajesz Teresko?
       Wszystko jest jest w necie, wystarczy umieć szukać ;)
       A, że zaczeli patrzeć na ręce, to dobrze tylko kto? ST? Ty?
       Też jestem przeciw takiej pensji skarbik czy vice (tak naprawdę to On jest głównym)Doradczynie też są tylko po to aby nie powieżli ich na taczkach za szybko!
       Nie wspominając kierownikach wydziałów z drogowcem na czele, którzy uczą się fachu u nas, naszym kosztem. itd itp.

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: -1 (ocen: 9 )

       anonim
       31/12/2012 12:24

       • Anonim… umyślnie starasz się manipulować informacją aby postawić “jednego z radnych” w niekorzystnym świetle?

        Tereska ma tu 100% racji. Wyraźnie w oświadczeniu masz informację ile wskazana przez Ciebie osoba ma z pełnienia funkcji radnego. Za to, że jest radnym przez cały rok otrzymał on niecałe 15tys zł (przypomnijmy dla porównania Burmistrz otrzymał z gminnej kasy 129 111zł, vice 119 955, skarbnik 168 065 złotych). Jeśli owy radny otrzymał coś więcej aniżeli owe 15tys zł z pieniędzy naszej Gminy to podziel się swoją wiedzą, abyśmy i my mogli dojść do Twoich wniosków. Ja natomiast na dziś życzę temu radnemu aby był w przyszłym roku wyżej pozycjonowany. Również i Tobie życzę aby zwiększyła się ilość gotówki na rachunku bankowym.

        Masz wyraźny problem z rozróżnieniem tego co prywatne, a tego co publiczne. To tłumaczy Twoją chęć wprowadzenia oświadczeń majątkowych dla redaktorów ST. Strasznie kusi Ciebie podglądanie przez dziurkę od klucza kto ile ma – tyle, że w tym przypadku są to pieniądze prywatne i Gucio Ci do tego (nikt Tobie nie zagląda w kieszeń, nie zaglądaj innym). Z publicznych środków natomiast rozliczają się publicznie – nie ma w tym tajemnicy.

        Swoją drogą spostrzegłem pewną ciekawostkę przeglądając oświadczenia majątkowe. Otóż niemal każdy radny ma jakieś oszczędności, lokatę, ale nie nasz Burmistrz. On na chwilę sporządzania oświadczenia miał “zero”.
        1. To bardzo ciekawe, bo w oświadczeniach umieszcza się również stan rachunku bieżącego. Czyli co? Nic nie miał na rachunku? Jak on dożył “do pierwszego”?
        2. Na zachodzie majątek polityka świadczy o tym jakim jest gospodarzem.

        VA:F [1.9.12_1141]
        Poparcie: +6 (ocen: 10 )
        • W odpowiedzi na Flucky:

         W którym miejscu flaku, napisałem, że radny ma te zarobki z diety radnego?! Gdzie jest napisane, że zarobił coś więcej niż te 15 tyś?!Wystarczy dokładnie czytać i nie MANIPULOWAĆ OPINIĄ PUBLICZNĄ JAK wg mnie ST!!! Info o tym radnym było raczej jako ciekawostka a wy robicie z tego newsa, daj mu Boże niech ma jak najwiecej.
         Co do prywatności redaktorów, cóż są prezesami i vice w kastorze itp. wiecznie wszystkich prześwietlają. Honorowym jest pokazać swoje oświadczenia.
         Ale dzięki flaczku, Ja też Ci życzę jak najwięcej na RORze.

         Szczęśliwego Nowego Roku nawet dla wrogów :)

         VA:F [1.9.12_1141]
         Poparcie: -6 (ocen: 10 )

         anonim
         31/12/2012 18:46

    • “Nasza” Halina zbiera do woreczka na emeryturę. Jak dużo zarobi to i emeryturę będzie miała na wypasie. Dziś doi naszą gminę, jutro króla Zusa

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +3 (ocen: 7 )

     Gargamel
     30/12/2012 21:41

   • Parafianinie tak się składa że za błędy pisarskie pani skarbnik dostała dużą premię w 2011 roku. Jeśli dobrze liczę to jakieś 40 tys. zł. Zarobiła w 2011 r 168.000 zł czyli więcej od burmistrza:
    http://www.tluszcz.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=1686&bar_id=559

    Dlaczego burmistrz tyle płaci tej pani? Czy dlatego że nauczyła nasz urząd jak się premie płaci najwyższym urzędnikom?
    Jak była skarbniczką w Sulejówku to tam bili rekordy. Zła sława ciągnie się za tą panią:
    http://www.lokalna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=730:po-20-tysicy-miesicznie&catid=3:aktualnosci&Itemid=11

    Miała też chyba postępowanie o to że ją jeden burmistrz zatrudnił kilka godzin przed powołaniem na skarbnika gminy. Może chodziło o to żeby była odprawka? Nie znam przepisów. Może ktoś pomoże to wyjaśnić? Oto link do info o sprawie:
    http://www.lokalna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=957:podejrzenie-faszerstwa&catid=3:aktualnosci&Itemid=11
    Wie ktoś czy się to postępowanie skończyło a jeśli to jaki był wynik?

    Dlaczego burmistrz tyle płaci zastępcy? W 2011 roku burmistrz zarobił 129.000 zł (za pełen rok pracy) a zastępca prawie 120.000 ale był zatrudniony od 1 lutego chyba. Więc zarabiają podobnie. Dlaczego burmistrz płaci zastępcy tyle co ma sam??? W której gminie są takie zwyczaje? Chyba w takiej gdzie się chce budżet wydoić do maksimum.

    Ile zarabiają radcy, doradcy, ludzie od promocji??? I dlaczego kiedyś była jedna osoba a teraz są dwie? Czy były nabory na te nowe stanowiska? Dlaczego urzędnicy tak szybko się “mnożą”?
    Panie burmistrzu może pan mówić o oszczędnościach i że dba pan o gminie ale widać że najbardziej o pensje swojej świty.

    Niech ktoś się przyjrzy temu wreszcie!!!!! Radni niech coś wyjaśnią albo Stacja Tłuszcz albo Nowy Tor. Aż się kląć chce na to wszystko.

    Czepiam się? Małe porównanie ile zarobili skarbnicy miast w naszej okolicy w 2011 roku:
    Łochów – 85.000 zł
    Marki – 100.000 zł
    Kobyłka – 111.000 zł
    Wyszków – 119.000 zł
    Wołomin – 122.000 zł
    Ząbki – 125.000 zł
    Tłuszcz – 168.000 zł – skarbniczka z Tłuszcza najdroższa. To się burmistrz powinien do niej zwracać chyba “droga Halinko”!
    (Nie podałem pensji z Radzymina i Zielonki bo tam była zmiana skarbnika w trakcie 2011 roku.)

    To teraz się domyślajcie ile zarabiają ci co ich pensje nie są ujawniane!!!!!!!
    Gdzie jest Normalna Gmina która walczyła rzekomo o lepszy Tłuszcz? Już wywalczyliście normalną gminę że cicho siedzicie?

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +5 (ocen: 7 )

    Najdroższa gmina Tłuszcz
    29/12/2012 23:58

  • W odpowiedzi na agnes

   Pan Wysocki to raczej tam nowych nazatrudniał!!! Bajki to możesz sobie opowiadać.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +9 (ocen: 13 )

   Hugo
   29/12/2012 22:22

 6. Skarbnik w gminie Tłuszcz zarabia więcej niż jakikolwiek inny w okolicy. Oto porównanie pensji skarbników z miast okolicznych za 2011 rok:
  Łochów – 85.000 zł
  Marki – 100.000 zł
  Kobyłka – 111.000 zł
  Wyszków – 119.000 zł
  Wołomin – 122.000 zł
  Ząbki – 125.000 zł
  Tłuszcz – 168.000 zł – skarbniczka z Tłuszcza najdroższa. To się burmistrz powinien do niej zwracać chyba “droga Halinko”!

  (Nie podałem pensji z Radzymina i Zielonki bo tam była zmiana skarbnika w trakcie 2011 roku.)

  To teraz się domyślajcie ile zarabiają ci co ich pensje nie są ujawniane!!!!!!!
  Gdzie jest Normalna Gmina która walczyła rzekomo o lepszy Tłuszcz? Już wywalczyliście normalną gminę że cicho siedzicie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +9 (ocen: 15 )

  "Droga Halinko?"
  30/12/2012 00:02

  • Halinko !!
   Normalna Gmina- tszyma władzem w renku wienc siem nie odzywa bo i po co…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 9 )

   baldemar wanaszek
   30/12/2012 11:48

  • Jakie cicho. Pszeciesz Regińcia na sesji walczyła jak lew za wolność naszom przecifko złym radnym i nawet list napisała do Stacji nie wiem czyjom rękom.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 10 )

   Komor Nick
   30/12/2012 12:16

  • Burmistrz ma znajomości w Łochowie to niech stamtąd podkupi skarbnika. Da mu 10 tys. w skali roku podwyżki a gmina tłuszcz zaoszczędzi 70 tys. Co roku!!!

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +8 (ocen: 10 )

   Stefan burczy
   30/12/2012 13:35

  • Droga Halinko!!!

   to za mało

   Najdroższa Halinko! – to będzie właściwe określenie

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +7 (ocen: 7 )

   Krystian
   31/12/2012 00:25

 7. podsumować to wszystko można jednym słowem – wiocha!
  nigdy się tak nie pomyliłem jak w/s obecnej władzy…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 11 )

  adrian
  30/12/2012 13:54

  • Szkoda tylko, że w internecie mało ludzi to przeczyta a za dzień dwa inne komentarz to przykryją i ludzie zapomną. Pytajmy może głośno dlaczego wiceburmistrz zarabia tyle samo co burmistrz (jak nie więcej). Pytajmy dlaczego pani skarbnik w tłuszczu zarabia więcej niż skarbnicy w Wołominie, Ząbkach czy Radzyminie. I to dużo więcej!
   Ile gmina płaci reszcie tej bandy???
   Pani skarbnik w Tłuszczu 168 tys. zł. W Łochowie płacą POŁOWĘ MNIEJ. Stać nas co nie?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +11 (ocen: 13 )

   Pensja 168 tys. zł
   30/12/2012 17:14

   • Nie nie stać nas. To jest po prostu skandal i granda. W Tłuszczu, gdzie pracy mało i ludzie skromnie żyją takie zarobki w urzędzie wołają o pomstę do nieba. To są nas wszystkich pieniądze z podatków. Łatwo policzyć, że jak w Ząbkach, co miasto się rozija bardzo płacą skarbnikowi 125.000 zł a u nas 170.000 zł? Za co się pytam?
    Skarbnik to nikt inny jak księgowy gminy. Kasy nie pozyska, nie rozmnoży…
    Proponuję, wpisujcie tu na co można wydać oszczędność na skarbniku – czego gmina nasza nie będzie miała a mieć by mogła, gdyby skarbnik kosztował nas powiedzmy 120 000 zł.
    4 lata kadencji x 50 0000 zł = 200 000 zł

    Co za to możnaby zbudować?

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +8 (ocen: 10 )

    ale jaja
    30/12/2012 22:50

    • Dobry plan, tylko że:
     - poprzednia pani skarbnik miała z urzędu 113 tys. więc różnica wyniosłaby rocznie 55 tys.
     - dwa lata już minęły w tej kadencji więc 100.000 już burmistrz puścił lekką ręką do kieszeni pani Halinki.

     A JA SIĘ ZAŁOŻĘ OD DOBRĄ GORZAŁĘ, ŻE W 2012 NASZA PANI SKARBONKA ZAROBIŁA WIĘCEJ. OKAŻE SIĘ WIOSNĄ JAK ZŁOŻĄ OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE!

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +11 (ocen: 11 )

     Burmistrz szasta kasą
     30/12/2012 23:43

    • Burmistrz niczego się nie boi!!! – pozwolę sobie zacytować.
     dlatego też na bogato traktuje swoją świtę.

     A co (?) wolno mu (!), bo się nie boi…

     Może już czas aby zaczął się bać (?) i przestał przyzwalać na okradanie gminy i nas mieszkańców, z publicznych pieniędzy!

     Nazywajmy rzeczy po imieniu. Jakie wybitne osiągnięcia poza błędami pisarskimi(wynikającymi z braku umiejętności korzystania z MS Excela i funkcji sumuj – śmieszne, ale prawdziwe) oraz słynnym (już na cały powiat) projektem ustawy opublikowanym w Tłuszczańskim BIP tą Panią wyróżnia?

     Kto był w jej gabinecie, to wie, jak wygląda jej stanowisko pracy.
     Zabrać jej 1/2 i sprowadzić do pensji porównywalnej, w podobnej gminie, jak Łochów (choć daleko nam do Łochowa) za pozostałe budujmy wodociąg w Miąsem, niech już ludzie gnojówy nie piją.

     Stop z rozdawaniem kasy dla swoich i brakiem funduszy na podstawowe potrzeby!!!

     Miało być uczciwie, a jest gorzej niż kiedykolwiek.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +11 (ocen: 13 )

     Krystian
     31/12/2012 00:22

 8. Tu jest dowód na te ich zarobki – wiceburmistrz był zatrudniony od 1 lutego więc pensja z urzędu jest za 11 miesięcy!!!
  Wklejam linki do 2 tabel które były w Stacji jakiś czas temu

  URZĘDNICY
  http://stacja-tluszcz.pl/wp/wp-content/uploads/2012/08/4_tabela_oswiadczenia_11.jpg

  URZĘDNICY c.d.
  http://stacja-tluszcz.pl/wp/wp-content/uploads/2012/09/4_tabela_uzupelnienie_12.jpg

  RADNI
  http://stacja-tluszcz.pl/wp/wp-content/uploads/2012/09/4_tabela_oswiadczenia_radni_12.jpg

  Warto czytają te zarobki itp. czytać uważnie co jest za etat i gdzie jest ten etat. Co jest za umowy zlecenia albo dzieło bo to różnica.
  Ma ktoś pomysł dlaczego Bednarczyk płaci skarbniczce dużo więcej niż ma sam i dużo więcej niż mają skarbnicy większych miast w okolicy?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )

  Pensja 168 tys. zł
  31/12/2012 00:00

 9. Słuchając ostatnią część nagrania z komisji i nagranie z sesji nasuwa się pytanie kto kłamie w sprawie uchwały CKSiR?
  Pani protokolantka twierdzi, że Pan sekretarz nie kazał wysyłać uchwały do publikacji.
  Na sesji Pan sekretarz mówi, że nie on, dlaczego Przewodniczący Rady nie wysłał uchwały do publikacji, a on nie zabraniał wysyłać uchwały.
  Pan Tomasz Jusiński wg mnie wyłgał się, bardzo brzydko zresztą.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +9 (ocen: 11 )

  leon
  31/12/2012 01:04

 10. Niektóre wpisy pojawiają się tylko po to by “przykryć” wcześniejsze komentarze na temat dojenia przez burmistrza i jego bandę gminnego budżetu. Jemu pensję ustalają radni więc ma ile ma, ale zastępcy, skarbnikowi i innym “fachowcom” pensje wyznacza burmistrz. Dlatego są takie wysokie. W teorii ustala burmistrz ale skoro wszyscy mają więcej od niego a mówi zawsze sam “burmistrz się nie boi”, “burmistrz coś tam” to może ktoś inny jest tym burmistrzem i decyzje zapadają gdzieś indziej? Nie byłby to pierwszy przypadek w historii że pajacyk stoi z przodu ale ma zamontowane sznureczki za które pociąga ktoś inny albo kilka osób. A jak ciągnie kilku każdy w swoją stronę to się taki miota między Zaściankową, Willową i Konarami. Pytanie na Nowy Rok: kto jest burmistrzem Tłuszcza i nalicza niektórym osobom z urzędy pensje wyższe niż ma “wódz”

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +9 (ocen: 11 )

  Fan Najdroższej Halinki
  31/12/2012 16:35

Dodaj komentarz