[ST BLOG] Wieści z sądu #1: Burmistrz Tłuszcza udostępnił faktury za fundusz sołecki po 9 miesiącach i skardze na bezczynność

Na wczorajszej rozprawie w WSA okazało się, że faktury stały się znowu w Tłuszczu informacją publiczną, po kilkumiesięcznym okresie upartej negacji tego faktu przez burmistrza i panie prawniczki…

Zobacz: Wieści z sądu #1: Burmistrz Tłuszcza po 9 miesiącach udostępnił faktury za fundusz sołecki

Odwiedź nasz Blog Redakcyjny

- Warto wiedzieć więcej!

 

 

Reklama

Komentarze (48 )

 1. „Na koniec mała i raczej pesymistyczna refleksja – wciąż nie przestaje mnie zadziwiać fakt, że obecny burmistrz Tłuszcza Paweł Bednarczyk i niektórzy jego bliscy współpracownicy wywodzą się ze stowarzyszenia „Normalna Gmina”, które przed wyborami bardzo aktywnie korzystało z prawa do informacji – co więcej, te kwestie pojawiały się także na sesjach. Polecam krótkie nagranie http://www.youtube.com/watch?v=edX8pQzxiRk , w którym przedstawiciel tego stowarzyszenia pan Wiesław Mamot mówi, że nieudostępnianie informacji jest przestępstwem wynikającym z art. 23 Ustawy o Dostępie do Informacji Publicznej, w czym oczywiście ma rację…”

  Tu ja mam również smutną refleksję. Ukazała się moralność Kalego… Albo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? ;)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +7 (ocen: 9 )
 2. Co za świat? Kłócą sieo to czy ktos komuś pokazał faktury czy nie? I co z tego? A ja sie pytam co się dzieje z boiskiem w Jarzębiej Łące. Mimo że wszyuscy wiedzą ze wydano kilkadziesiąt tysięcy zł, to boiska wciąż nie ma. Straty dla budzetu wynoszą kilkadziesiąt tys. zl.
  W przypadku skargi stowarzyszenia z Opola na specjalne zyczenie miaszkańca Tłuszcza gmina zapłaci 100 zł.

  Ja się pytam o realne straty a nie o czyjeś chore ambicje. Panie prawniczki ciężko pracują więc nalezy im sie godne wynagrodzenie. Może czasem lepiej trochę więcej zapłacić ludziom za dobra robotę niż póxniej płacić za błędy nieudaczników.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 7 )

  Bezłaski
  10/05/2012 21:12

  • Nie wiesz, że ukrywanie informacji (zwłaszcza w kwestiach finansowych) budzi podejrzenia co do zasadności wydanych pieniędzy? Dlatego warto walczyć do końca w takiej kwestii. Czasem trzeba pokazać, że władza też jest kontrolowana przez tych, którzy im ją dali (wyborcy), aby nie dochodziło do patologii.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )
  • mieliśmy przykład jak ty określasz, tej dobrej roboty. Co 2-3 miesiące sesje nadzwyczajne??? Ja tej dobrej roboty nie widzę, inni też.

   Ostatnio natknąłem się na wypowiedz jednego wysoko-postawionego urzędników w Wołominie, choć rozmówca był z Warszawy, na temat tego co się obecnie dzieje w naszej gminie Tłuzcz. Nie było w niej pochwał zachwytu, a wręcz obawy czy burmistrz dotrwa do końca kadencji?

   To gdzie ta dobra robota prawniczek??? Dobra cz zła? I dla kogo? Jak to w końcu jest?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 5 )

   Mundek
   11/05/2012 22:41

 3. Panie redaktorze, jak tam wczorajsza sprawa w sadzie? “Przeczolgal” Pan Burmistrza czy moze Burmistrz zrobil to z Panem? Jaki zapadl wyrok? Tylko konkretnie prosze, bez lania wody i koloryzowania. Prosze pamietac o rzetelnym dziennikarstwie,
  Pozdrawiam,
  Greg
  PS kto reprezntowal gmine w tej sprawie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 12 )
 4. Panie Gregu.

  Burmistrza na rozprawie nie było, więc nikt tu nikogo nie przeczołgiwał.

  Pragnę zwrócić uwagę, że to jest rozprawa w sądzie administracyjnym i dotyczy skargi na bezczynność organu, a dokładniej tego, że Burmistrz Tłuszcza wg mnie nie podjął czynności przewidzianych prawem.

  Nie rozumiem więc, czemu stosuje Pan tu słownictwo mające tak agresywne konotacje?

  Co do sprawy – trwała ok 1,5 godziny. Ogłoszenie wyroku ma się odbyć 24 maja. Organ na który złożono skargę reprezentowały pracowniczki urzędu – pani doradczyni i pani radca prawny. Do sprawy przystąpiło też Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich.

  Również pozdrawiam,
  MP

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 13 )
  • A kiedy bedzie szersza relacja na blogu?
   Pozdrawiam,
   Greg
   PS co do agresji to proponuje w pierwszej kolejnosci zadac to pytanie samemu sobie no i koniecznie zonie.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -6 (ocen: 12 )
   • Dziękuję serdecznie za troskę.
    Na relację musi Pan nieco jednak poczekać.
    Nie duża to chyba strata, bo myślę, że żona i tak wszystko ładnie i z typowym dla niej poświęceniem Panu zrelacjonowała.

    Pozdrawiam,
    A.P.

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +6 (ocen: 12 )
 5. Rozbawila mnie Pani bardzo. Prosze strzelac dalej. Tymczasem chetnie przeczytalbym relacje z rozprawy.
  Pozdrawiam,
  Greg

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 11 )
  • A Pan mnie bardzo bawi swoim zaprzeczaniem i tym, że taki Pan duży, a wierzy w anonimowość w internecie. Mam pomysł – skoro tak często Pan tu zagląda, proszę zacząć się podpisywać swoim imieniem i nazwiskiem. W końcu, jak zauważył ostatnio burmistrz – pełno tu “bezimiennych krytykantów”. Podpisanie się pod swoimi poglądami naprawdę nie boli, forum i kultura dyskusji zyska, a i żona się ucieszy – będzie miała nowy ciekawy wydruk do pokazania ;)

   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 16 )
   • “taki Pan duży, a wierzy w anonimowość w internecie.” To mnie zaintrygowało. Może Pani rozwinąć tę wypowiedź, bo mnie się wydawało, że tylko prokuratura mając adres IP może ( w uzasadnionych przypadkach) wystąpić o udostępnienie danych osobowych. To są jeszcze inne, zgodne z prawem, możliwości ? Pytam z czystej ciekawości.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: -2 (ocen: 6 )

    klik
    15/05/2012 20:49

 6. A czy redakcja próbowała już tej drogi? Podobno skuteczniej dyscyplinuje…

  http://edgp.dziennik.pl/index.php?act=mprasa&sub=article&id=409887

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )
 7. Następne 2 sprawy dotyczące odmowy udostępnienia informacji publicznej w Tłuszczu odbędą się:
  sprawa 1 – 17.05 godz. 10.10 sala F
  sprawa 2 – 25.05 godz. 9.30 sala F

  w WSA w Warszawie

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 11 )

  Amelle
  15/05/2012 18:54

  • Ho ho to widzę, że jeden przypadek pociągnął za sobą pozew zbiorowy :-)

   To forma zdyscyplinowania Burmistrza? W sumie skoro nie można proźbą, to chociaż groźbą…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 3 )
  • Można wiedzieć z czyjego powództwa tym razem?

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 3 )
   • http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3B9BEE2E3C

    Wojewódzki Sąd Administracyjny po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 17 maja 2012 r. sprawy ze skargi W. P. na bezczynność Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w T. w przedmiocie rozpoznania wniosku o udostępnienie informacji publicznej 1. zobowiązuje Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w T. do rozpoznania wniosku W. P. z dnia 22 stycznia 2012 r. o udostępnienie informacji publicznej w zakresie żądania udostępnienia faktur dotyczących realizacji zadań finansowanych ze środków publicznych za grudzień 2011 r., w terminie 14 dni od daty doręczenia prawomocnego wyroku wraz z aktami postępowania; 2. umarza postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie w zakresie żądania udostępnienia informacji publicznej w pozostałym zakresie; 3. stwierdza, że bezczynność organu w zakresie rozpoznania wniosku o udostępnienie informacji publicznej nie miała miejsca z rażącym naruszeniem prawa; 4. zasądza od Dyrektora Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w T. na rzecz skarżącego W. P. kwotę 100 (sto) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +6 (ocen: 8 )
   • forum-tluszcz.pl:
    Można wiedzieć z czyjego powództwa tym razem?

    Przepraszam, nie zauważyłam wcześniej tego pytania.

    Sprawa z 17 maja dotyczyła skargi na bezczynność Dyrektora CKSiR w przedmiocie rozpoznania wniosku o udostępnienie informacji publicznej (wynik-> Sąd m.in. zobowiązał Dyrektora CKSiR do rozpatrzenia wniosku i zasądził 100 zł kosztów na rzecz skarżącego W.S. – szczegóły widzę w komentarzu powyżej zamieszczonym przez Andrzeja i w bazie http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/3B9BEE2E3C

    Sprawa z 25 maja to skarga złożona przeze mnie na bezczynność Burmistrza Tłuszcza w rozpoznaniu wniosku o udostępnienie informacji publicznej. Wyrok ma być dzisiaj.

    Jutro natomiast sąd orzeknie w sprawie skargi na bezczynność Burmistrza Tłuszcza, którą złożył Maciek.

    Ogłoszenie wyroku dotyczące skargi mojej i MP zostało odroczone
    (najczęściej WSA orzeka tego samego dnia, kiedy jest rozprawa – tak to np. miało miejsce w przypadku skargi na bezczynność Dyrektora CKSiR).

    Pozdrawiam,
    A. Puławska

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +3 (ocen: 3 )
 8. Dlaczego mój komentarz zasłużył na minusa?? Uważam, że mieszkańcy gminy powinni wiedzieć gdzie i kiedy odbywa się rozprawa w sprawie dotyczącej ich burmistrza. Jak wiadomo w Polsce obowiązuje zasada jawności rozprawy i każdy może przyjść.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 7 )

  Amelle
  15/05/2012 21:47

 9. ludzie w Polsce mają prawo do informacji, czy to Warszawa czy Tłuszcz. Im szybciej w końcu szanowny pan Burmistrz Tłuszcza ze swoimi paniami prawniczkami to zrozumie tym lepiej. POLECAM!!! http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11755269,Ratusz_ujawnil_umowy___Nauczka_dla_Gronkiewicz_Waltz_.html

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 8 )
 10. Witam serdecznie,
  Pani Aleksandro, tak sobie przeglądam to forum i bardzo mnie zniesmaczyła Pani odpowiedź osobie piszącej pod pseudonimem “greg”.
  Pisanie na forum, że Pani wie kto się kryje pod takim czy innym nickiem jest trochę niepoważne i chyba nie przystoi to nikomu a zwłaszcza dziennikarzowi, który jest jednoczesnie administratorem tego forum. Trochę to wyglada tak jakby chciała Pani zastraszyć tę osobę, a to poprostu nie fair.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 7 )

  Kibic 3
  21/05/2012 10:21

  • Skoro jest Pan tak zniesmaczony, to zawsze może Pan założyć własną stronę tudzież forum. Nie bronię tego nikomu. Wówczas będzie Pan mógł wprowadzać własne zasady do woli (i być za nie ocenianym przez komentujących).

   Jesli chodzi o “Grega” – proszę mi powiedzieć – gdzie go “zastraszyłam”? Tym, że zaproponowałam, żeby zaczął się podpisywać własnym imieniem i nazwiskiem? Albo gdy MP zaproponował, zeby nie używał agresywnego określenia odnośnie rozprawy w WSA? A co w tym takiego “zastraszającego”? Naprawdę, proszę się nie wygłupiać… Jesteśmy dorosłymi ludźmi i (chyba???) potrafimy wziąć odpowiedzialność za własne poglądy.
   “Greg” nie jest pierwszą osobą zdemaskowaną na tym forum (tożsamości innej domyślili się sami komentujący, tak charakterystycznie się wpisywała). To właśnie m.in. miałam na myśli pisząc o złudnej wierze w anonimowość w internecie.

   Poza tym mając na uwadze, to co miało miejsce niedawno (a o czym Pan wie lub nie wie), nadal uważam, że “Greg” z imienia i nazwiska dużo by wniósł jeśli chodzi o “agresywne komentarze”.
   Bo jakże łatwo coś publicznie zarzucać “Stacji Tłuszcz”, a później… samemu to robić…
   Jestem przeciwniczką tego typu zachowania, byłam i będę. Jeśli Pana to “zniesmacza” a “Grega” denerwuje – trudno, ale ja jakoś dam radę żyć z tym spokojnie dalej… Myślę, że reszta komentujących, która nie wstydzi się swoich poglądów i opinii – także.

   Pozdrawiam również serdecznie,

   i zachęcam do dalszego korzystania ze strony :) Mam nadzieję, że przypadek “Grega” spowoduje, że komentarze staną się mniej emocjonalne, a bardziej rzeczowe i że w rezultacie cała sytuacja wyjdzie zaglądającym tu osobom na dobre.

   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 10 )
   • “Wówczas będzie Pan mógł wprowadzać własne zasady do woli (i być za nie ocenianym przez komentujących). ”

    Pani właśnie została, cóż nie pierwszy i nie ostatni raz.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +2 (ocen: 6 )

    anonim
    21/05/2012 15:09

   • Szanowna Pani. Ja rozumiem pewne oburzenie na agresję i ciągłe docinki personalne pod Pani adresem, ale to, co Pani napisała wyrzej i we wcześniejszym poście to zejście do najniższego poziomu dyskusji.
    Można burzliwie polemizować, bić się na poglądy ale odwoływanie się pogardliwie do członków rodziny oraz sugerowanie “wiem kim jesteś i nie zawaham się tego użyć” było, delikatnie mówiąc, nie na miejscu, dziecinne i mało profesjonalne.
    Są rezcy, których etyka nie pozwala robić. Pani nadwyrężyła granice tym i wcześniejszym wpisem.

    Wypada przyjąć to z pokora i przeprosić.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 7 )
    • *wyżej

     Przepraszam za bykola :) Jeśli mogę poprosić o poprawienie błedu ortograficznego, bo kole mnie w oczy :)

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +3 (ocen: 5 )
    • Niestety nie zna Pan, jak i 99% osób tu zaglądających całego kontekstu sytuacji z niejakim “Gregiem”, proszę więc wstrzymać się z tego typu pouczeniami i dobrymi radami, bo teraz Pan w moim odczuciu zachowuje się dziecinnie i nie na miejscu.

     Poza tym kim jest “Greg” domyśliłam się z treści jego ostatnich wpisów, a nie z pozostałych danych. A stało się tak na jego własne życzenie, bo o pewnych wydarzeniach wiedziało zaledwie kilka osób.

     Pozdrawiam,

     AP

     VN:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: -1 (ocen: 7 )
 11. Oczywiście, to jest niewątpliwie Pani forum i ma Pani prawo pisać co się Pani podoba. Jeżeli chodzi o wyrażanie emocji to śmiem twierdzić, że Pani wpisy są chyba najbardziej zabarwione emocjalnie. Być może oczekiwałem od Pani więcej profesjonalizmu, większego obiektywizmu i jak na profesjonalistę przystało poskramiania swoich emocji. Nie znam Grega i nie bronię wcale jego przekonań. Chodzi mi tylko o fakt, że o Gregu czy tez innej osobie na forum nie powinno się tak pisać “znam cie i za chweile zdemaskuje”. Nie mam zamiaru bawić się w detektywa i odgadywać kto sie kryje pod jakim nickiem, nie widze takiej potrzeby.
  Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 8 )

  kibic 3
  21/05/2012 15:42

  • Brawo Kibic 3 :)

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 5 )
  • O ile dobrze pamiętam, to jedyny emocjonalny wpis jaki popełniłam na tym forum dotyczył “Incydentu w centrum…” kiedy to będąc poza Tłuszczem dowiedziałam się, że mojemu teściowi grożono śmiercią i tak zwykle, po ludzku, wkurzył mnie zarzut, że za późno aktualizuję stronę. Następstwem tego stała się ciekawa i konstruktywna dyskusja, m.in. z komentującym “Marcinem”. Jak widać czasem z emocji wynika coś fajnego. Ale skoro Pan uważa inaczej, to bardzo Pana przepraszam, że po tego typu wydarzeniu śmiałam tak napisać na własnej stronie. I że wyrażając to, co myślę, zniszczyłam Pana wiarę w mój “profesjonalizm, większy obiektywizm i poskramianie emocji”.

   Jednocześnie pragnę zauważyć, że moje wpisy pojawiają się wtedy, gdy jestem wywoływana do tablicy przez różne osoby. Wtedy też odnoszę się do argumentów i podaję swoje. Najczęściej po moich wpisach “kontrargumenty” dyskutujących przestają się pojawiać, za to można poczytać ciekawe kawałki o moim zdrowiu albo mężu.

   Proszę się więc naprawdę zastanowić, komu zarzuca Pan “zabarwienie emocjonalne”. Ja mam odwagę skonfrontować się z krytyką pod własnym imieniem i nazwiskiem, i może to tak boli niektórych “anonimów”. Które anonimamy są tylko i wyłącznie z nazwy.

   Pozdrawiam
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 7 )
   • “Jednocześnie pragnę zauważyć, że moje wpisy pojawiają się wtedy, gdy jestem wywoływana do tablicy przez różne osoby. Wtedy też odnoszę się do argumentów i podaję swoje.”

    Proszę wybaczyć, ale to co Pani napisała wcześniej:
    “Podpisanie się pod swoimi poglądami naprawdę nie boli, forum i kultura dyskusji zyska, a i żona się ucieszy – będzie miała nowy ciekawy wydruk do pokazania ;)”
    to nie jest żaden argument. To zakrawa o cios poniżej pasa lub zwykłą złośliwą docinkę. To nie wypada, to sprowadzanie dyskusji do najniższego poziomu.
    Czy to, że robią to inni obliguje Panią, mnie, innych forumowiczów do robienia tego samego? Poziom dyskusji zależy od nas samych. Warto, aby przykład szedł z góry…

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 7 )
    • Zgadzam się w 100%.

     Jednak czasem liczy się coś więcej niż kultura. Chodzi mi tutaj o prawdę i obnażenie ogromnej hipokryzji, która miała miejsce w tym konkretnym przypadku.

     A tak na marginesie – skoro poddajemy już wszystko tak dokładnej analizie – nie ja pierwsza naruszyłam pewne granice. Nie ja pierwsza napisałam o “żonie”.
     Skoro ktoś decyduje się na taki “cios w brzuch”,proszę się nie dziwić, że jest reakcja.
     Naprawdę znudziło już mi się być obrażaną na własnej stronie, zwłaszcza przez osoby typu “Greg”. Mam tu na myśli nie merytoryczne dyskusje, które sobie cenię, ale chamskie i zawierające osobiste wycieczki wpisy.

     VN:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: -1 (ocen: 7 )
     • “Jednak czasem liczy się coś więcej niż kultura. Chodzi mi tutaj o prawdę i obnażenie ogromnej hipokryzji, która miała miejsce w tym konkretnym przypadku.”

      Kultura powinna być na pierwszym miejscu. Można obnażać hipokryzję w cywilizowany sposób, a nie taki jak za rządów PiSu z wykorzystaniem spec służb.

      “A tak na marginesie – skoro poddajemy już wszystko tak dokładnej analizie – nie ja pierwsza naruszyłam pewne granice. Nie ja pierwsza napisałam o “żonie”.
      Skoro ktoś decyduje się na taki “cios w brzuch”,proszę się nie dziwić, że jest reakcja.”

      ‘To on mi pierwszy zabrał grabki, a ja mu tylko potem wiaderko!’ Zdaje się, że nie jesteśmy w piaskownicy…

      “Naprawdę znudziło już mi się być obrażaną na własnej stronie, zwłaszcza przez osoby typu “Greg”. Mam tu na myśli nie merytoryczne dyskusje, które sobie cenię, ale chamskie i zawierające osobiste wycieczki wpisy.”

      Pisze Pani w taki sposób, jaby pierwszy raz Pani przegladała Internet. Zna Pani pojęcie: “nie karmić Trolla”?

      Proszę tę moją wypowiedź odebrać jako dobrą radę, a nie przytyk, czy wycieczkę personalną. Na prawdę w takim przypadku najlepiej jest olać przytyki. Uzasadnię to cytatem z powieści “Lód” Jacka Dukaja:
      “Cham obrzydliwy, czemu nie, piękną karierę można zrobić, chamstwo ma wielką przyszłość, cały świat stoi przed chamstwem otworem, subtelni, wstydliwi i wrażliwi ustępują przed nim, bo tylko cham by ustał i nie ustąpił, mądrzy nie wdają się w dyskusje przegrane po pierwszym ciosie maczugi, szlachetni litują się nad chama nieszczęściem, cham prze naprzód, nic nie mąci spokoju jego chamskiej duszy, cham się nie wstydzi, nie czerwieni, nie uśmiecha przepraszająco, on nawet nie widzi drwin i szyderstw, nigdy nie czuje się nieswojo i niezręcznie – ponieważ jest chamem. “

      VA:F [1.9.12_1141]
      Poparcie: +2 (ocen: 6 )
      • Nie trzeba stosować metod PiSowskich spec służb, żeby kogoś rozszyfrować. Wystarczy, że zna się taką osobę, zna się jej styl wypowiedzi i wie, co się wydarzyło i o czym ona pisze.

       A że stawiam prawdę i niezgodę na hipokryzję ponad kulturę? Cóż poradzić. Nie należę do osób, które stoją z boku, gdy widzą, że gdzieś się dzieje zło. Nie milczę, gdy widzę jakieś nieprawidłowości. Dlatego powstała “Stacja Tłuszcz” i moje artykuły, dlatego ciągle działa to forum… Bo jest we mnie niezgoda na to, że ludzi się oszukuje, nawet gdy robi się to kulturalnie.

       Za dobre rady dziękuję, postaram się je od razu wdrożyć, stąd nie piszę już nic więcej :)

       Pozdrawiam,
       AP

       VN:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: 0 (ocen: 6 )
      • Jestem chamem ;)

       VA:F [1.9.12_1141]
       Poparcie: +2 (ocen: 6 )

       anonim
       22/05/2012 15:27

   • “Które anonimamy są tylko i wyłącznie z nazwy.”

    I znowu to samo, co to ma być kolejna grożba? Już jeden radny robił jakis czas temu to samo, żałosne.
    I nawet jeśli wie Pani kim jestem, to co z tego. Bać się nie będę, bo niby kogo was?
    Każdym Pani wpisem potwierdza Pani brak profesjonalizmu i emocjonalne podejście.
    I niech Pani nie odpowiada, bo szkoda czasu na “anonimy”
    A i odpowiedz była, by pewnie taka sama jak wcześniejsze.

    Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 7 )

    anonim
    21/05/2012 16:53

   • Dzień Dobry

    dziękuje za miłe słowa Pani Aleksandro,

    co do treści tematu szkoda że znów ktoś uciekł od prawdziwego problemu. Wydaje mi się że pisanie iż Pani Aleksandra napisała brzydko bo zaproponowała jednemu z pisących żeby sie przedstawił jest nie na miejscu w tym temacie, co to ma wspólnego z rozprawami? Naprawdę jak ktoś ma prywatny uraz do kogoś z rodziny Puławskich może to zrobić raz ale nie ciąnąć tego tematu w nie skonczoność.

    Mi osobiście z tych wszystkich wypowiedzi podobał pierwszy w pis , konkretny rzeczowy i poparty dowodem , nic ująć nic dodać. A dyskusje o podpisach zostawcie sobie na jakiś specjalny temat forum. I nazwijcie go np. komentarze do komentarzy Pani Aleksandry. O i tyle .

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +2 (ocen: 4 )

    Marcin
    24/05/2012 07:56

 12. Nie chodzi mi o banie się tylko o odpowiedzialność za to, co się pisze. Naprawdę tak trudno to zrozumieć?

  “Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu”

  wzajemnie :)

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 6 )
 13. Afera z gregiem jest ciekawa bo pokazało to że kto pod kim dołki kopie, ten sam w nie wpada. Nie znam szczegółow – (czekam na nie, będzie na blogu???) ale widać skoro sobie tu trolował to ktoś w końcu strolował i jego. BYWA!!! I fajno bo jest co czytać.
  Polecam ci droga AP przeczytać
  http://www.rp.pl/artykul/62956,185201_Nie_karmic_trolla__.html
  ” czyli to właśnie anonimowość jest zasadniczą przyczyną, dla której internautom stosunkowo łatwo jest łamać zasady moralne” — ogólnie tacy użySZKODNICY są do olania. Niech piszą, sami się potem błaźnią jak na przykład niejaki BOŻYDAR z tymi fakturami w tym wpisie o sesji. A właśnie – FAKTURY – to jest temat tego wpisu i proszę moderacje o trzymanie tematyki w komentarzach bo później za przeproszeniem burdel się robi.A to o gregu dać do hyde-parku czy jakiegoś offtopa czy co tutaj macie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 8 )
 14. Pani Aleksandro 24.05.2012r. miał być wyrok sądu w sprawie nie udzielenia informacji publicznej przez burmistrz czy coś już jest wiadomo

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
  • Jeśli chodzi o wyroki – sąd orzekł na naszą korzyść.

   WSA zobowiązał Burmistrza Tłuszcza do rozpoznania mojego wniosku w zakresie udostępnienia kopii rachunków i faktur za opinie, ekspertyzy i analizy przygotowanych dla Gminy od maja 2010 r. do dnia realizacji wniosku oraz opinii prawnej wykonanej na zlecenie nr [...] z dnia [...] września 2010 r.

   Skargę złożyłam ponieważ niektóre faktury udostępnione przez Burmistrza były z niezrozumiałych dla mnie powodów zaczernianie/białkowane. Nie chciano mi także udostępnić jednej z opinii prawnych, chociaż inne otrzymałam.

   Pełna sentencja tutaj: http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/C335C70FE7
   Sentencja dotycząca skargi Maćka http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/C15F8698A3

   W ustnym uzasadnieniu orzeczenia w spr. Maćka sąd podkreślił, że faktury i rachunki potwierdzają wydatki z publicznych pieniędzy, a obywatele powinni mieć do nich dostęp, gdyż jest to niezbędne do społecznej kontroli samorządu.

   ***

   Wygrałam z Burmistrzem Tłuszcza w sądzie – czy się cieszę?
   I tak, i nie.
   Tak – bo mimo, że gminę reprezentowały dwie panie prawniczki, to sąd się przychylił do tego, co podnosiła zwykła mieszkanka i dziennikarka. Nie ukrywam, to daje mocną satysfakcję.

   Nie cieszę się – ponieważ z moich doświadczeń wynika, że prawo do informacji w Tłuszczu wraz z zatrudnieniem pewnych osób zmieniło się na gorsze (realizacja wniosków trwa długo, by otrzymać pełne informacje, trzeba iść do sądu…). O ile dobrze pamiętam, jeszcze rok temu wnioski były realizowane bez konieczności składania skarg na bezczynność, a udostępniane dokumenty były anonimizowane tylko w takim zakresie, jaki jest przewidziany prawem, bez ukrywania przez zaczernianie pozostałych informacji (m.in. takich jak nr faktury, treść pieczątki albo nazwa podmiotu, który otrzymywał z gminy zlecenie).

   Więcej o sprawach i ich przebiegu – wkrótce na blogu redakcyjnym. Zdradzę tylko, że sprawy były mocno burzliwe – zwłaszcza w momencie gdy próbowaliśmy uzyskać zgodę na nagrywanie rozprawy, co spotkało się z zaskakującym, bo bardzo emocjonalnym sprzeciwem pani M. Kuczkowskiej i S.Barcz-Popiel.
   Ich zachowanie było w mojej ocenie mało merytoryczne, a bardziej skierowane przeciwko naszej gazecie, ale może właśnie przez to naszymi rozprawami zainteresował się Court Watch Polska http://courtwatch.pl

   Pozdrawiam i zachęcam wszystkich, którym nie udzielono informacji, do skorzystania z naszych doświadczeń. Naprawdę warto być świadomym swoich praw, nawet jeśli trzeba iść do sądu.

   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +2 (ocen: 2 )
   • http://prawo.vagla.pl/node/9785

    “Sąd Rejonowy w Nowym Targu wyrokiem z dnia 31 maja 2012 roku sygn. akt II K 700/11 nałożył na dysponenta informacji zobowiązanie do udostępnienia zaległej informacji oraz do pokrycia kosztów procesu karnego, skazując przy tym oskarżoną Burmistrz Miasta Rabka-Zdrój na karę grzywny w wysokości 50 stawek dziennych po 100 złotych w zawieszeniu na okres próby wynoszący 2 lata.”

    Tłuszcz następny? :)

    Do dzieła!!!

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +1 (ocen: 1 )

    Warszawiak
    01/06/2012 15:24

 15. “Tak – bo mimo, że gminę reprezentowały dwie panie prawniczki, to sąd się przychylił do tego, co podnosiła zwykła mieszkanka i dziennikarka. Nie ukrywam, to daje mocną satysfakcję.”
  To że były tam prawniczki to nic nie zmienia. Czasami jest tak, że prawnik jeden czy drugi wie, że sprawa jest przegrana, ale skoro mocodawca chce walczyć to walczą i świecą oczami. Nie jest to ujma dla prawniczek no chyba że to one zaproponowały takie działanie, ale tego nigdy się nie dowiemy. Nie znaczy to też, że pozytywnie oceniam prace tych Pań.

  “W ustnym uzasadnieniu orzeczenia w spr. Maćka sąd podkreślił, że faktury i rachunki potwierdzają wydatki z publicznych pieniędzy, a obywatele powinni mieć do nich dostęp, gdyż jest to niezbędne do społecznej kontroli samorządu.”

  Nic dodać, nic ująć. Sąd zwrócił uwagę na bardzo, ale to bardzo ważną rzecz co i ja podkreślam na każdym kroku. Rzecz niedocenianą przez ludzi wolnych, a zauważających dopiero gdy wolność się utraci. A Pan Bożydar widać jednak się mylił.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 5 )

  Flucky
  01/06/2012 21:56

 16. brawo ST. Sporo osób wam kibicowało :P! A jakie miny podczas wyroku miały panie prawniczki? :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )
 17. bo prawniczkom wydawało się, że mają rację. i w jednym miały- wydawało im się
  ;-)
  gratuluję wygranej

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 2 )

  Genek
  03/06/2012 00:01

Dodaj komentarz