ST 3/2012 Dlaczego nie wierzę w to, co pisze “Nowy Tor”

Fot. ozy-ns.eu

Szczerze i subiektywnie. Właśnie przeczytałam nowy numer „naszej” samorządowej gazety. Naiwnie myślałam, że może znajdę w końcu porządne informacyjne artykuły, tak jak nam to w pierwszym numerze obiecywali jej twórcy. Tymczasem NT kolejny raz serwuje nam „jedyny słuszny i najprawdziwszy” punkt widzenia. A co jeśli go nie podzielasz? To proste – wtedy jesteś przeciwko nam. Do odstrzału. Musisz oberwać, choćbyś miał rację. Bo bronić się trzeba, nawet pazurami. A nuż mieszkańcy poinformowani o tym, co dzieje się w urzędzie, będą za trzy lata głosować na kogoś innego… A to jest nie do pomyślenia.

Dlatego właśnie nie wierzę w to, co pisze „Nowy Tor”. Chociaż próbuje się mi wmówić, że jest to gazeta apolityczna, i że niby nie ma znaczenia fakt, że szefuje jej osoba zatrudniona przez burmistrza. Dowód? Bardzo proszę. O swoim artykule na temat budżetu czytam, że „jest nierzetelny i celowo wprowadza mieszkańców w błąd”, tymczasem nie popiera się tego zarzutu żadnym argumentem. A może atakujący mnie autor zapomniał, że pisząc „Budżet do poprawki” konsultowałam się z panią skarbnik i z nim samym…? Bo wspomnianym autorem jest najwyraźniej sam pan burmistrz… tak przynajmniej wnioskuję z treści. Czy zabrakło mu tuszu, czy odwagi by się pod swoim dziełem podpisać?

Przeglądając NT mam wrażenie, że gdyby nie moja działalność dziennikarska i zawodowa, pan redaktor Wysocki chyba nie miałby czym zapełnić swojej gazety. Zobaczcie Państwo sami – o projekcie kanalizacyjno-wodociągowym, zaledwie kilka zdań (i mało czytelna mapa). O zalewie w Jasienicy – niewiele więcej. Za to ile miejsca poświęca się Puławskim. Puławski to, Puławska tamto… Czuję się zaszczycona, chociaż jednocześnie żal mi tych wszystkich mieszkańców, których burmistrz odesłał z kwitkiem, bo „nie ma pieniędzy”. Na „Nowy Tor” i promocję Puławskich są. Dziękuję panie burmistrzu. Szkoda tylko, że mimo usilnych starań pana Wysockiego i sporej kasy, która na to idzie, nadal nie wierzę w to, co pisze „Nowy Tor”.

Reklama

Komentarze (33 )

 1. jak to nie raz mawiał Burmistrz: Co nie zabije to wzmocni. Urząd i Nowy Tor wzmocnił ST i chwała im za to. Stacja wyciągnęła wnioski bo prowadzą ja inteligentni ludzie, burmistrz hm…jak to burmistrz, żeby nie ubliżyć.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 8 )

  BENEDYKT
  06/03/2012 20:52

 2. Ilustracja bardzo trafnie dobrana. To jest ten jedyny słuszny tor o jakim mówił towarzysz d/s propagandy?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 9 )
 3. Oda do pękniętej szyny

  Od Będzina do Dąbrowy
  Jedzie szybko towarowy
  Inspiracji moce wiezie
  KAMA, ZUZIA, STEFA przecież
  Dla tej tłuszczy
  To nowości,
  Wszak kultura tu nie gości!
  - Myśli mędrzec…
  Lecz się myli.

  Myśmy wiele tu zrobili,
  Sami o się żeśmy dbali
  I o pomoc nie wołali.

  Król nam import zafundował
  Propagandą się kierował
  Żeby władza wieczną była
  Reelekcją nie martwiła.
  „Tyleś gmino wycierpiała,
  I o pomoc żeś wołała,
  My nadeszli cię ratować:
  Najpierw kadrę zredukować,
  Później specjalistów przyjąć
  Z mydła bańkę przy tym wyjąć?
  Zło trza plenić z korzeniami.
  Porozprawiać się z draniami!”

  Lecz lud mądry jest i bystry
  Dosyć ma już tej konkwisty
  Cierpliwości moi mili,
  Myśmy sami to zrobili,
  Wkrótce sami odkręcimy.

  I nadejdzie dzień słoneczny,
  Kiedy lud tłuszczański wstanie.
  Towot już na osi błyszczy
  PARANOJA TA USTANIE!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 17 )

  wieszcz gminny
  07/03/2012 15:19

 4. Panie dyrektorze Wysocki ,nie jedz tym torem.A już na pewno nie bierz pasażerów.Mam wrażenie,że widzę pociąg widmo.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 12 )
 5. Widać że Państwu Puławskim solą w oku jest że powstała nowa gminna Gazeta, na rzecz której stracili część dochodów. Gdy Gmina zrezygnowała z ich usług, to artykuły w Stacji Tłuszcz stały, się bardzo negatywne w stosunku, do władz Gminy. Wydawało się, że Państwu Puławskim zależy na rzetelnym przekazywaniu informacji mieszkańcom Tłuszcz, a nie pieniądzom jakie dostawali za zamieszczenie informacji Gminnych w swojej gazecie. Swoją drogą skoro redaktorzy Stacji Tłuszcz domagają się kosztów utrzymania gazety gminnej, może dowiemy się ile sami inkasowali pieniędzy od Gminy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -3 (ocen: 17 )
 6. Myli się Pan i to wielokrotnie.

  Nie piszemy negatywnie, tylko krytycznie.

  A ogłoszenia z gminy utraciliśmy właśnie PO tego typu tekstach, a nie przed :) Niby drobna rzecz, a jak wiele zmienia… Polecam fragment pod pierwszym śródtytułem: http://stacja-tluszcz.pl/?p=5387

  Reklamy z gminy nigdy nie były głównym źródłem utrzymania naszej gazety, chociaż jeśli się pojawiały – pomagały, tak samo jak inne reklamy – sfinansować skład i druk gazety.

  Pyta Pan, ile ST “inkasowała” od gminy. Uważam, że słowo “inkasować” jest tu mało odpowiednie, ponieważ nie mieliśmy z gminą żadnej umowy na stałe reklamy. Złożyliśmy dwukrotnie nasz cennik ofert (za burmistrza Białka i Bednarczyka). Ogłoszenia szły wtedy, kiedy gmina wykazywała zainteresowanie (najczęściej były to ogłoszenia projektów unijnych, które realizowała gmina bądź np. szkoła).

  Zachęcam, aby skorzystał Pan ze swojego prawa do informacji i zawnioskował do burmistrza o koszty, które gmina ponosi w związku z ogłoszeniami w różnych gazetach. Myślę, że odpowiedź Pana zaskoczy, zwłaszcza gdy wykona Pan dodatkową pracę i zestawi sobie, jakiego typu teksty pojawiały/pojawiają się wówczas w danej gazecie.

  Na koniec proponuję nieco odwrócić sytuację i zastanowić się – czy bez zaangażowania publicznych pieniędzy Nowy Tor by w ogóle istniał?

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 16 )
  • Prawda w oczy kole co ?!
   Cała ta gazeta fundacja i itp. itd to tylko po to aby utrzymać na dobrym poziomie klan Puławskich do spokojnej emeryturki.
   A z rzetelnością a już tym bardziej niezależnością nigdy nie mieliście nic wspólnego.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -3 (ocen: 17 )

   anonim
   10/03/2012 10:32

   • Do “anonim”,

    Z tego co piszesz, “anonim” jesteś osobą która nie zna lokalnej społeczności i miejscowych realiów. Poruszyłeś temat mojej Rodziny – rodziny Puławskich, której tak się składa jestem jedynym najstarszym reprezentantem na terenie Tłuszcza i jestem dumny z tego, co moja rodzina od 1943 roku dla Tłuszcza i jego mieszkańców na przestrzeni tych wszystkich lat robiła i robi.

    Nikt z rodziny Puławskich nigdy nie liczył na “łaskawy chleb” i ciepłe posadki. Na własne utrzymanie i zapewnienie spokojnej przyszłości pracujemy na terenie Tłuszcza od trzech pokoleń, nie wyciągając ręki po nie swoje. Rodzice byli uczestnikami i współorganizatorami imprez w “Domu Ludowym” dzisiejszym CKSiR. Na przestrzeni minionych lat, rodzinny sklep pasmanteryjny prowadzony przez moją Mamę, Marię Puławską – działaniami komunistów przy użyciu aparatu skarbowego został zlikwidowany w 1970r., skarb państwa wywłaszczył działkę na której stał sklep i przekazał Gminnej Spółdzielni. W stanie wojennym Komuna walczyła ze “spekulantami-prywaciarzami”, i znowu moja Mama była “wrogiem ludu pracującego” i można było przyjść do domu w składzie: milicja i pracownicy Gminnej Spółdzielni w Tłuszczu i zarekwirować towar dający możliwość przeżycia naszej rodzinie. Natomiast Tata Władysław Puławski całe swoje dorosłe życie przepracował na kolei – był maszynistą pociągów elektrycznych. Moi rodzice nie żyją, ale żyją jeszcze ludzie, którzy pamiętają zaangażowanie moich rodziców w pracach na rzecz lokalnej społeczności w kościele,szkołach czy straży pożarnej.

    Ja – Janusz Puławski, jestem dumny z moich rodziców , z tego co osiągnęli przez swoje życie, oraz wdzięczny za przekazane mi wartości. Rodzice nauczyli mnie szacunku dla ludzi,otwartości na problemy lokalnej społeczności i jej potrzeby.Te same wartości udało mi się przekazać moim dzieciom Maciejowi i Małgorzacie. Szczęśliwie Bóg obdarzył ich inteligencją i umiejętnością dzielenia się swoją wiedzą z innymi którzy tego potrzebują.

    Widząc możliwość wsparcia społeczności lokalnej działaniami mającymi służyć poprawie życia w “Naszej małej Ojczyźnie”, Maciej z żoną Aleksandrą i grupą podobnych im entuzjastów powołali stowarzyszenie. Zaczęli pozyskiwać środki unijne na działania pożyteczne dla naszej lokalnej młodzieży, a także dla dorosłych mieszkańców gminy i okolic (np. bezpłatne Obywatelskie Biuro Porad Prawnych).
    Wszystkie te działania pociągają za soba koszty, które są finansowane z pozyskanych środków, trudno wymagać żeby organizator czegokolwiek pracował za darmo. Nawet radni za swoje czynności pobierają dietę.

    Wracając do Twojego “anonim” twierdzenia, że te ich działania mają na celu zapewnienie sobie;
    “Cała ta gazeta fundacja i itp. itd to tylko po to aby utrzymać na dobrym poziomie klan Puławskich do spokojnej emeryturki.
    A z rzetelnością a już tym bardziej niezależnością nigdy nie mieliście nic wspólnego.”
    ,

    “anonim “jesteś w błędzie – Maciej Puławski nie musi liczyć na łaskawy chleb od nikogo i nie musisz martwić się o jego “emeryturkę”. Tak jak przedstawiłem powyżej od trzech pokoleń dbamy o swoją emeryturę.

    Pozdrawiam, Janusz Puławski

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: +4 (ocen: 24 )

    Janusz Puławski
    11/03/2012 20:26

   • Odpowiedź do anonim

    co ty bredzisz? obudziłeś się dzisiaj ze śpiączki i bełkoczesz co ci się śniło?
    uważam że w dużej mierze to dzięki gazecie stacja tłuszcz i jej zaangażowaniu w wybory samorządowe bednarczyk doszedł do władzy.
    nie mam tu na myśli tego że mu sprzyjali ale że umożliwili mu zdyskredytować białka poprzez spotkania przedwyborcze i różne wywiady.
    nie wiem na ile pan maciej puławski kibicował po cichu bednarczykowi a sądzę że tak było, ale wiem na pewno że teraz bardzo żałuje tej zmiany.
    co do “majontków” puławskich to sądzę że są do emerytury raczej dobrze przygotowani już dawno ale nie dzięki niskonakładowej lokalnej prasie i trzeba być ciężkim idiotą żeby takie pomówienia formułować.
    jak koniecznie chcesz komuś dopiec to wysil trochę intelekt albo idź otwórz kolejne wino bo nie chcę mi się już czytać komentarzy na takim poziomie.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: -1 (ocen: 9 )
 7. Jeśli chodzi o mnie, to nie ma różnicy czy pieniądze publiczne zostaną wydane na Nowy Tor czy na Stację Tłuszcz.Pisanie krytycznie o Burmistrzu? Wolałbym,żeby gazeta Stacja Tłuszcz przekazywała rzetelne informacje mieszkańcom, a nie krytykowała władze Tłuszcza,ponieważ się z nimi nie dogadała.A z prawa do informacji, jakie koszty gmina ponosiła w związku z ogłoszeniami w Stacji Tłuszcz i ponosi teraz skorzystam.Chciałbym abyście Państwo zamieszczali więcej informacji o pracy naszych radnych, którzy w głównej mierze, są odpowiedzialni za rozwój i decyzje podejmowane w Tłuszczu.
  Pozdrawiam.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 16 )
  • ” Wolałbym,żeby gazeta Stacja Tłuszcz przekazywała rzetelne informacje mieszkańcom, a nie krytykowała władze Tłuszcza,ponieważ się z nimi nie dogadała.”

   Powtórzę jeszcze raz – nie moja wina, że gdy pisaliśmy tak jak zwykle, czyli informacyjnie – to pan burmistrz zrezygnował z reklamy, a na początku przez pewien czas – w ogóle z rozmawiania z nami. (O ile dobrze pamiętam, wszystko zaczęło się od artykułu o zatrudnieniu przez burmistrza doradcy).

   Poza tym przyznam, że zupełnie nie rozumiem, dlaczego wg Pana krytyka wyklucza rzetelność? A rzetelność krytykę?

   ps. dziękuję za zgłoszenie zapotrzebowania na tematy związane z radnymi. Czy ma Pan na myśli konkretne osoby? Radnych jest 15 i zaczynam mieć obawy, że jeśli nie zacznę od tych, którzy Pana szczególnie interesują, znów usłyszę coś o nierzetelności i krytykowaniu :)

   (proszę wybaczyć, nieco dogryzam, ale mam wyjątkowo dobry humor dziś i naprawdę chciałabym się dowiedzieć)

   Pozdrawiam,
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -2 (ocen: 16 )
  • Faktycznie nie ma różnicy czy wydaje Urząd pieniądze na Stację Tłuszcz, czy na Łącznik, czy na Nowy Tor czy na jeszcze inną gazetę. Różnicę jednak robi to ile się wydaje. To jest kwestia wydatkowania środków publicznych. W lokalnej prasie jest to koszt ogłoszenia, w przypadku własnej prasy jest to jeszcze koszt wydania gazety – zazwyczaj niemały. I nie ma problemu jeśli taka “własna” gazeta ma coś do zaoferowania poza ogłoszeniem, jeśli wnosi coś nowego. Nowy Tor… nie wnosi i zniknie razem z obecną władzą (jeśli ta oczywiście zostanie zmieniona). Wtedy zapytam na co poszły te środki i czy był to wydatek niezbędny, co ta gazeta dawała gminie.

   Co do krytyki władzy. Wiesz… w tym przypadku czasami wystarczy napisać co się działo i jak się działo. A nawet nic nie pisać tylko pokazać. Wszyscy widzimy filmy z obrad, oglądamy Teleexpress czy TVPinfo i wszyscy możemy wyrobić sobie opinię, a że jest ona krytyczna to nie jest to wina mediów tylko… władzy.

   Nie wiem też z czego wynika twoja teza: “…a nie krytykowała władze Tłuszcza,ponieważ się z nimi nie dogadała”. Jesteś za rozwiązaniem gdzie za śmieszne pieniądze z ogłoszeń (w porównaniem z kosztem wydania gazety) władza może sterować lokalną prasą? Moje wnioski są inne. ST była przychylna Panu Bednarczykowi, ale nie chciała rezygnować z rzetelnego dziennikarstwa. Kiedy opisywała czarno na białym jak wygląda sytuacja Burmistrz się obraził. Przestał utrzymywać kontakty ze ST a teraz przestał kierować tam ogłoszenia. Kolejność jest zatem wg. mnie zupełnie inna. To nie gazeta zaczęła pisać źle bo się nie dogadała z władzą tylko władza przestała się ogłaszać bo się obraziła na ST.

   Co do więcej informacji na temat naszych radnych… jestem ZA.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 13 )
 8. Dlaczego Pani Redaktor nie napisała pełnych informacji, ile w ciągu ostatnich kilku lat dostali na reklamy od gminy i gminnych jednostek. Widocznie sporo, skoro nie przyznała się.
  To jest niewątpliwie sól w oczach – wstyd

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 14 )

  zainteresowany
  09/03/2012 21:44

  • Wstyd dla mnie czy dla Pana?

   Bo dlaczego miałabym się wstydzić pieniędzy za wykonaną usługę reklamową, za którą gmina sama z własnej woli płaciła? Czy pieniądze są dla Pana tematem wstydliwym?

   Ale dobrze, mogę Panu zdradzić, dlaczego nie napisałam ILE.

   Bo znam i praktykuję ciekawsze sposoby na spędzanie piątkowego wieczoru po całym tygodniu pracy niż rzucenie wszystkiego i przegrzebywanie się na żądanie Pana Roberta przez segregatory z rachunkami. Co życzliwie polecam, a może i Panom nieco soli z oczu wypłynie :)

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -1 (ocen: 15 )
  • Drogi i sympatyczny zainteresowany…

   Nie rozumiem tego ciekawskiego i nieco niesmacznego zainteresowania cudzymi pieniędzmi. Skąd ma pieniądze ten, a skąd tamten. Pewnie ukradli i była to góra złota. Gazeta zarabia na reklamach i ogłoszeniach. Jest to zwykłe zobowiązanie gdzie jedna strona świadczy usługę, a druga daje jej za to wynagrodzenie.

   Rozumiem, że jest to troska o wydatkowanie publicznych pieniędzy. Tyle, że wtedy jest to niewłaściwy adresat tego pytania. Takie pytanie należałoby skierować do Urzędu Gminy – z pewnością Pan taką odpowiedź otrzyma bez problemu.

   Chciałbym też zwrócić uwagę że pytasz się o przychody z ogłoszeń z ostatnich lat a zatem również za okres panowania Pana Białka (przypomnę,że Stacja Tłuszcz miała niemały wpływ na jego odsunięcie od władzy). I mamy tu dwa podejścia do wydatkowania. Pan Białek ogłoszenia kupował w lokalnej prasie. Pan Bednarczyk natomiast zdecydował się na wydawanie własnej, lokalnej gazety. Jak już patrzymy na wydatkowanie publicznych środków to porównajmy ile Pan Białek wydał na ogłoszenia, a ile Pan Bednarczyk (tutaj oczywiście trzeba doliczyć koszty wydawania gazety torowej).

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 13 )
   • Dziękuję za ten głos.

    Na bazie tego, co Pan napisał – uważam, że warto dokonać szerszego porównania.

    Stacja Tłuszcz chętnie udostępni zestawienie kwot otrzymywanych od gminy za usługi reklamowe z całego okresu swojej działalności – mimo, że nic nas do tego nie zobowiązuje. Rozumiem jednak, że to Państwa ciekawi i w jakiś sposób pozwoli na uporządkowanie sobie stosunku do nas, bądź miejsca, które zajmujemy na osi pojęć *gazeta zależna – gazeta niezależna*

    Takie zestawienie będzie dostępne na naszej stronie (a być może i w wydaniu papierowym) i będzie zawierać oprócz naszych ogłoszeń, także koszty ponoszone przez gminę w innych gazetach. Dzięki temu obraz będzie całościowy i rzetelny – a ponieważ na ten czynnik szczególny nacisk kładą niektórzy anonimowi komentujący, myślę, że tym chętniej poczekają na to zestawienie.

    W poniedziałek zawnioskuję do burmistrza o potrzebne mi informacje i będę Państwa informowała o postępach w realizacji wniosku.

    Chciałabym tutaj poprosić Pana Roberta o wystąpienie z identycznym wnioskiem (mogę go przygotować i przesłać Panu na e-maila, jeśli ten podawany przy formularzu przy wysyłania komentarza działa), a następnie o pomoc w przygotowaniu zestawienia, gdy już otrzymamy informacje.
    Czy mogę liczyć na Pana pomoc?
    A nie ukrywam, że może się bardzo przydać – ostatnio burmistrz zamiast udostępnić informację publiczną w ustawowym terminie, odpisuje nam, że jest to albo informacja przetworzona, albo w ogóle nią nie jest – chociaż wcześniej ją udostępniał (np. faktury i rachunki wystawiane przez podmioty otrzymujące pieniądze od gminy). Odnoszę wrażenie, że Pan, Panie Robercie ma nieco lepsze “chody” u burmistrza niż w chwili obecnej ja – podejrzewam więc, że pojawienie się dwóch wniosków, podziała mobilizująco i otrzymamy wnioskowane informacji bez konieczności zahaczania o SKO bądź WSA.

    VN:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 12 )
    • Ciekawym byłoby zestawienie wydatków Urzędu Gminy na ogłoszenia z podziałem na lata i na poszczególne gazety (info z Urzędu). Oczywiście w przypadku okresu gdzie ogłoszenia są publikowane w gazecie torowej powinno być zaznaczone, że gazeta jest utrzymywana ze środków publicznych wraz z podaniem kwoty jej utrzymania (info z Urzędu).

     To, że właściciele ST chcą podzielić się informacją o przychodach można zapisać na plus, ale informacja powinna pochodzić z Urzędu. Wtedy ma ona charakter obiektywny i jest z tego samego źródła. Uniknie się w ten sposób sytuacji w której niektórzy mogliby podnosić zarzut, że informacja pochodząca ze ST jest przekłamana.

     Takie zestawienie myślę, że w pełni zaspokoi ciekawość Roberta oraz zainteresowanego.

     Panowie (Robert oraz zainteresowany) weźcie proszę też pod uwagę, że ST tłuszcz jako podmiot gospodarczy swoich finansów nie musi przedstawiać publicznie (wy prowadząc działalność gospodarczą jak znam życie byście takich danych nie przedstawili). Natomiast Urząd Gminy wydatkując środki publiczne jest zobowiązany do przedstawienia takiej informacji.

     VA:F [1.9.12_1141]
     Poparcie: +2 (ocen: 12 )
 9. Od Gminy oczekujecie ujawnienia kosztów wydanych na Nowy Tor,a sami nie macie czasu na znalezienie rachunku, za usługę wydanych, przez Gminę na Stację Tłuszcz, coś tu śmierdzi,a jak redaktorzy znajdą czas po weekendzie,to proszę o odpisanie na moją prośbę, ile dostawaliście (średnią)za cały rok udostępnienia waszej strony w gazecie za, którą “Gmina sama z własnej woli płaciła”. Jeśli chodzi o radnych, nie napisałem konkretnych nazwisk ,tylko Radni co logicznie można wywnioskować,że chodzi o wszystkich.Pozdrawiam,Panią redaktor.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 17 )
 10. napisałeś: Od Gminy oczekujecie ujawnienia kosztów wydanych na Nowy Tor,a sami nie macie czasu na znalezienie rachunku, za usługę wydanych, przez Gminę na Stację Tłuszcz, coś tu śmierdzi. Dobre to! Bo chyba człowieku nie rozróżniasz podmiotu gospodarczego od gminy która decyduje na co pieniądze wydać. Zarzucasz Stacji jakieś bzdury w postaci krytyki i nierzetelności a sam nawet nie znając faktów piszesz rzeczy oceniajace i to ujemnie. Człowieku badź konsekwenty i jak czegoś od kogoś chcesz to prezentuj to samo, bo inaczej sie ośmieszysz w dyskusji jak ma to miejsce teraz. “Pani Ola mi na zawołanie nie udostępniła finansów gazety to tupnę nogą i napisze jaka jest niedobra”. Hehe… Robercie tak na serio – ile ty masz lat?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 12 )

  do Roberta
  10/03/2012 12:34

 11. Do Pani redaktor
  Proszę nie zmieniać treści moich wypowiedzi. napisałem-sami nie macie czasu na znalezienie rachunku za usługę reklamową za, którą gmina sama z własnej woli płaciła.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 15 )
  • Nie bardzo rozumiem o co Panu chodzi. Żadna Pana wypowiedź nie była zmieniana.
   Jeśli coś jest zmieniane przez moderację, to dotyczy osób trzecich i:
   - albo dodaję do komentarza dopisek “wg mnie/ w mojej opinii” (dotyczy to stwierdzeń bardziej kontrowersyjnych, aby podkreślić że niekoniecznie jest to stan faktyczny, a po prostu zdanie/opinia autora)
   - albo dodaję odpowiedni dopisek, co zostało “przycięte” i dlaczego
   - albo komentarz zostaje w poczekalni.

   Pana wypowiedzi odnoszą się bezpośrednio do mnie, nie do osób trzecich – a ponieważ ja osobiście mam bardzo dużą tolerancję na krytykę bądź złośliwości, nic w tym wypadku nie ucinam.

   ps. nadal czekam na informacje, którzy radni/radne Pana szczególnie interesują oraz czego najbardziej chciałby się Pan dowiedzieć. Zainspirował mnie komentarz wyżej i pozwolę sobie na uwagę, że skoro Pan czegoś ode mnie chce, to ja od Pana również mam prawo czegoś oczekiwać. Szczególnie, że poświęcę na to swój czas, a moja praca zostanie tutaj oceniona.
   Chciałabym być traktowana po partnersku.

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -2 (ocen: 12 )
 12. Prawdziwa cnota krytyki się nie boi.Państwo Puławscy grzecznie odpowiadają,a pan dyrektor CK bada poziomy inteligencji pytających.Brawo za odwagę dla ST,a trochę bardziej obiektywnego spojrzenia dla forumowiczów.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 13 )
 13. Niewinny się nie tłumaczy i nie ma nic do ukrycia a jak widac z tego co tu można przeczytac A. i M.Puławscy ciągle się tłumaczą. Lepiej podjąc pracę rzetelnego “dziennikarza” choc chyba nie każdy może używc tego tytułu…?
  Spokojnie – do nowych wyborów jeszcze dużo czasu, bez napięc.
  A i jescze S.T. przy okazji zmian (program tv i wydawanie co dwa tygodnie) powinna napisac, że jest gazetą “CZĘŚCI” mieszkańców gminy, bo napewno nie wszystkich!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 11 )

  wiktor
  14/03/2012 12:55

  • A kto powiedział, że do wyborow jeszcze dużo czasu? Skad taka informacja?

   A co do ST – faktycznie tym programwm tv i ukazywaniem sie co dwa tygodnie podpadliście czytelnikom. Błagam, nie róbcie tygodnika, bo wtedy większosc ludzi z naszej gminy wyemigruje. I w ogole to będzie straszana tragedia dla nas wszystkich. Juz nad tym ubolewam!

   Na szczescie w gminie poza ST i nowym Torem slyszałem z dośc pewnego źródła powstaje kolejna gazeta i strona www. Teraz przynajmniej każdy będzie sobie wybierał co mu pasuje i nikt się nie bedzie zmuszal do czytania pisma Pulawskich czy Wysockich. Hehe… tylko wspolczoje gminnym rzecznikom i urzedniką, bo pewnie będa tylko prasę w kólko obsługiwać.

   Ciekawe tylko jaka opcję ta nowa gazeta ma objąc. Za czy przeciw? Ciekawe czy to nie ma związku z dyrektorskim konkursem…

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: -2 (ocen: 4 )
 14. jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził:)a ja doceniam to co robi i pisze Stacja Tłuszcz -brawo za odwagę:)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 10 )
 15. Oj, chyba kolejna skarga na burmistrza http://www.tluszcz.pl/biuletyn/przetargi12/03/zaproszenie14032012.pdf

  Jak widać niejaki Bebe podpada na coraz szerszej linii i nawet gdyby redaktór Wysocki prowadził sto nowych Torów to i tak rzeczywistości nie zmieni

  Pozdro Kamil

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 10 )

  Kamil
  14/03/2012 16:47

 16. żałosne, odkąd burmistrz uruchomił swoją gazetę, to właściciele Stacji Tłuszcz systematycznie robią wszystko, aby dopiec burmistrzowi. Najlepszym przykładem jest umieszczenie ankiety oceniającej pracę. Dlaczego przez kilka kadencji poprzednika nie umieścili takiej ankiety. Bardzo nieładnie

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 10 )
 17. Gratulacje dla władz Tłuszcza że godnie wpisują się w trend opisany przez Politykę:W małych miastach samorządy nierzadko wydają własne gazety, udające te prawdziwe. Wydawcami są najczęściej ośrodki kultury. Lokalni politycy twierdzą, że nie chcą, ale muszą, bo gazet komercyjnych funkcjonowanie samorządu nie interesuje. Co innego można usłyszeć w redakcjach gazet od samorządu niezależnych. Dziennikarze skarżą się, że są wypraszani z sesji rad, zwłaszcza w powiatach, że codziennością jest odmawianie odpowiedzi na pytania objęte informacją publiczną.

  Więcej http://www.polityka.pl/kraj/analizy/1524937,2,samorzady—uprawiaja-pr-czy-propagande.read#ixzz1pJTP2wau

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 5 )
 18. skoro tyle tu mowa o podawaniu zarobków, to ja jestem wielce ciekaw ILE PAN DYREKTOR WYSOCKI DOSTAŁ NAGRODY ZA SWÓJ JUBEL?bo benefis i swe ogromne zasługi w kulturze pięknie opisał, a o niechybnej wypłatce z tej okazji ani mru mru.Panie Wysocki proszę to napisać w Nowym Torze. Proszę śmiało i rzetelnie. No czekamy!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 8 )

  mieszkaniec
  16/03/2012 23:14

 19. Dzień Dobry,
  a po co ta cała dyskusja ?
  dobrze że są dwie gazety, przeczytamy jedną , przeczytamy drugą i będzie jakieś wnioski można wysunąc.
  Nikomu nie zaszkodzi poznanie zdania obu stron.
  No i poboczne korzyści dla mieszkańców domów jednorodzinnych, więcej darmowego papieru na rozpalanie w piecu.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  Marcin
  21/03/2012 15:08

Dodaj komentarz