ROZMOWY NA ŻYWO #7 – porozmawiajmy o sortowni. Nasi goście – doradczyni burmistrza Magda Kuczkowska i radny powiatowy Tomasz Czarnogórski (23.11.2011) ZOBACZ ONLINE

Dodane w:: Aktualności,Polecamy,Rozmowy na żywo |


Gośćmi naszej audycji byli doradczyni burmistrza Tłuszcza Magda Kuczkowska i radny powiatowy Tomasz Czarnogórski. 

Tematem przewodnim była sprawa budowy sortowni i kompostowni w Wólce Kozłowskiej. Poruszyliśmy również kwestię współpracy Gminy Tłuszcz i Powiatu Wołomińskiego.

Rozmowę prowadził redaktor naczelny Stacji Tłuszcz – Maciej Puławski.

Współpraca merytoryczna i wsparcie techniczne: Aleksandra Puławska, Michalina Musielik i Arkadiusz Przybysz.

ROZMOWY NA ŻYWO # 7 – CO DALEJ Z SORTOWNIĄ?

ZOBACZ ONLINE!

ROZMOWY NA ŻYWO #7 – porozmawiajmy o sortowni. Nasi goście – doradczyni burmistrza Magda Kuczkowska i radny powiatowy Tomasz Czarnogórski (23.11.2011) ZOBACZ ONLINE, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Reklama

Komentarze (38 )

 1. Tomku pełen szacun dla Ciebie, ale Pani doradczyni nie przygotowana kto to w ogóle jest ona nie ma pojęcia co się dzieje w Urzędzie. Nie dziwi mnie fakt że nie przyszedł burmistrz a to dla tego że on też nie ma wiedzy na ten temat.

  (komentarz przeniesiony z podstrony transmisji – moderator)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 2. Burmistrz jest nie poważny!!!

  (komentarz przeniesiony z podstrony transmisji – moderator)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 3. Po raz kolejny przekonałam się jaki jest Paweł Bednarczyk. To bardzo niedojrzałe zachowanie naszego Pana burmistrza. Znów się zawiodłam na Panu. Takie ważne tematy, a Pan ucieka przed opinią publiczną. Po co się Pan pchał, jak nie umie Pan podejmować decyzji i a o trudnych rozmawiać?

  (komentarz przeniesiony z podstrony transmisji – moderator)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. Zasłanianie się ochroną danych osobowych może i jest zgodne z prawem, ale od początku zabiera w tej grze p. Kuczkowskiej 50 punktów mocy i Czarę Zaufania ;) Radny Czarnogórski, jak większość radnych od powiatu w górę po województwa, zasłania się demokracją przedstawicielską i nie przyznaje się do błędu zaniechania konsultacji społecznych (potem proponuje obecnemu burmistrzowi wynajęcie firmy lub pomoc stowarzyszeń ekologicznych – jakby wcześniej nie można było tego zorganizować). Smutny ten obrazek antywspółpracy, ale jak się widzi chorobę, to dopiero można leczyć, nie? Pozdrawiam i życzę burmistrzowi Tłustego budżetu!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 5. Pana Pawła znowu nie było?
  Tym razem nie chowa się za plecy, tylko za spódnicę.
  Żal i śmiech (przez łzy). Panie Pawle, jeśli jest Pan osobą która permanentnie się uchyla i chowa, to trzeba było nie startować w wyborach. Ktoś Panu zrobił niezłą krzywdę namawiając Pana na kandydowanie.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. panie Czarnogórski, dlaczego Pan nie pobuduje tej sortowni obok swojego domu, po przeciwnej stronie drogi jest tyle wolnych działek. Dlaczego Pan nie załatwił wszystkich formalności będąc burmistrzem, cóż pan opowiada że nikt nie wnosił uwag. Wydaliście błędne decyzje które zostały uchylone, uprawia Pan zwykły populizm

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 7. Nie podniecajcie się tak tym Czarnogórskim. Mamy trzech radnych powiatowych, jeszcze jest Klocek i Dębiński. Obiektywnie trzeba przyznać, że nic nie zrobili w tej kadencji dla Tłuszcza. Kasa nadal płynie do zachodnich gmin powiatu. Ja radnym powiatowym, w szczególności Panu Czarnogórskiemu wystawiam gorszą ocenę niż obecnemu burmistrzowi, przy okazji gratuluję Panu Bednarczykowi, że udało się otworzyć parking przy PKP.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 8. ale obciach, burmistrz opowiada, że zadośćuczynieniem za sotrownię jest plac zabaw i może wodociąg, w gminie zabrodzie takie wioski mają wodociągi i nie muszą miec sortowni. dlaczego Pan nie wybudował wodociągu przez 4 lata, a wymaga Pan od obecnego żeby wybudował w ciągu roku, brakuje Panu wstydu

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 9. Burmistrz chce odpowiedzialność na radnych zrzucić – żeby oni głosowali uchwale o odstąpieniu od realizacji projektu. Tą uchwałę on sam mógłby podjąć, a tak będzie kryty i na jedną i na drugą stronę – bo odpowie: “to nie ja – to radni”

  Super podejście, on jest od zbierania kwiatów na festynach,
  a radni są od zbierania batów za trudne decyzje.

  Swoją drogą nie na rękę jest mu doprowadzić do skutku projekt pisany przez poprzedników, bo nie daj boże ktoś będzie chwalił poprzedników. Lepsze jest strategicznie powiedzieć, że kolejny projekt pisany przez poprzedników jest zły, przestarzały – lepiej go “uwalić”

  Jakoś nie widać tylko projektów pisanych przez obecnych. Od samego negowania projektów które są gotowe gmina będzie stała w miejscu. Trzeba coś napisać w zamian.

  Ps. Po obejrzeniu tego wywiadu do Panu Czarnogórkiego mam tylko jedną uwagę: “że ma niegustowną grzywkę” ;P

  Uwag merytorycznych do Pani doradczyni nie będę wymieniał – bo miejsca by tu zabrakło.
  Ogólnie mówiąc “plątała się”.

  pozdrawiam wszystkich serdecznie ;)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -1 (ocen: 1 )
 10. Z tą spalarnią to jest prawda bo burmistrz woził po całym powiecie magików którzy chcą po gminach spalarnie budować za “pomocą” obcego kapitału, sama byłam i słyszałam. Przed wyborami burmistrz i normalna gmina mówili że ma być ekologicznie i są za sortownią a teraz chcą palić śmieci. Może w celach grzewczych? Tylko co z naszym czystym powietrzem! W ogródkach będziemy mieli warstwę pyłu ale nie będzie to nawóz tylko toksyczny popiół. Panie burmistrzu STOP taki z pana ekolog???

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 11. heh

  Brak obecności burmistrza… niepoważne i tyle. Dał znać Pan Burmistrz przynajmniej wcześniej, że go nie będzie, czy też tak zwyczajnie pojawił się ktoś inny w dniu spotkania?

  Co do doradcy. Czyli jej zdaniem nie mamy prawa jako obywatele poznać jej dotychczasowego doświadczenia, tak? Przedstawiła się jako prawnik, ale ja osobiście chciałbym wiedzieć czy ma zrobioną aplikację, a jeśli tak to jaką. Pracowała już w samorządzie?

  Argumenty Pani doradcy do prowadzącego transmisję odnośnie nieobecności Burmistrza są zwyczajnie skandaliczne! Skoro zaproszenie padło a ten je przyjął to kultura nakazywałaby się pojawić. Po co te teksty o tym, że można spotkać się z burmistrzem w starostwie lub u Burmistrza. No oczywiście, można… tylko chyba też można w redakcji (zwłaszcza że zaproszenie się przyjęło).

  Pan Burmistrz boi się występować przed kamerą lub przy mikrofonie? Nie było wcześniej przekazanych pytań?

  A podsumowując całą rozmowę… po roku dalej rozliczanie poprzedników. Kolejna rzecz to to że Pan Burmistrz usiłuje zepchnąć odpowiedzialność na radnych.
  Na przyszłość… mieszkańcy nie chcą sortowni. Ale będzie zdziwienie jak będzie forsowany pomysł spalarni. W tej drugiej opcji zamiast własnych śmieci gmina będzie pewnie chciała zarobić na śmieciach sąsiadów :)

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Swoją droga radni mają tylko jedno wyjście z sytuacji. Wyrzucić z obrad punkt dotyczący sortowni, i tak pewnie zrobią (słusznie). Gdyby głosowali ZA to ich by wszyscy obarczali winą, jeśli PRZECIW to znowu ich wina, że przepadło 1.6 mln.
   Ale z drugiej strony duża część radnych była w poprzedniej kadencji i… na czele z K. Gajcym.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 12. P.S. A swoją drogą podziwiam cierpliwość Pana M.P.
  Doradczyni nie dość, że się motała to jest bezczelna,żądać dokładnych pytań od redaktora?! Drugi Bednarczyk, “bebe” to nie ksywa z młodośći to zapowiedż: Bednarczyk&Banaszek

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Tego nie dodałem, ale zimna krew M.P. też zwróciła moją uwagę. To trzeba zdawać sobie sprawę że jest się przed kamerą :)

   Pani Doradca – Niewiele merytorycznej wypowiedzi (a zupełna porażka kiedy redaktor zapytał o przykłady kompetencji jednego urzędu czy drugiego), sporo agresji i ta niedostępność. Jednym słowem władza przez wielkie “W”. A tak dla Pani doradcy – jak ktoś słyszy prawnik to już kolana i głowy nie uginają się ludziom tak jak to było kiedyś. Te czasy minęły :)

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 13. Co? Znów nie przyszedł???
  Brak mi słów.
  Małolaty na mojej ulicy są bardziej słowni!

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 14. Zacytuję klasyka: “potrzebujemy burmistrza a nie strusia”.

  Czy podano jakieś usprawiedliwienie tej nieobecności?
  Kto może je burmistrzowi napisać?
  Czemu nie podejmuje decyzji tylko chowa się za kim może? Za radnymi, za doradcami, za zastępcą – cud że wciąż jednym.

  Nie za taką Polskę walczyliśmy.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 15. Przecież on nie ma wiedzy i nie jest decydentem, dlatego nigdzie nie wolno mu występować. Klepcie coś, a później jak to odkręcić? No jak?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 16. jak jest taka fajna sortownia to niech ją pobudują obok Pana Czarnogórskiego, który nic nie zbudował dla mieszkańców Tłuszcza przez 4 lata swojego burmistrzowania, albo niech zbudują dwie – drugą obok przewodniczącego rady Pana Gajcego, który będąc radnym przez 5 kadencji a przez 2 kadencje przewodniczącym rady i twierdzi, że wysypisko w Wólce było nielegalne – ale obciach ten nasz Tłuszcz, tylko śmieci i nic więcej

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 17. jak to nic nie zrobił – doprowadzili do tego że rozebrano fundamenty pod hale sportową, za chwilę będą rozbierali budynek na stadionie, a jeszcze jedno będą też rozbierali kanalizację – chyba te 0,1km które udało się wybudować podczas całej kadencji. I jak tu wierzyć ludziom – widać że Polska jest w budowie – Platforma ma rację, oj przepraszam przecież Pan Czarnogórski jest z PIS – więc to jest budowa wg PIS

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 18. przepraszam Panśtwa, słyszałem że za poprzedniej władzy miało powstać boisko w Jarzębiej Łące, za które zapłacili a boiska jak nie było tak nie ma. Słyszałem ze to śmierdząca sprawa i że jest w prokuraturze

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 19. Dlaczego nie podaje się w BIP kwot rozstrzygniętych przetargów? Dlaczego opóźnia się dziś inwestycje? Dlaczego nie ogłasza się przetargów lub zapytań w BiP na ekspertyzy, przygotowania dokumentacji, zmiany w dokumentacji? Dlaczego nie podano danych audytora? Dlaczego zmieniono skład osobowy wydziału księgowego?

  Nie znacie odpowiedzi? Zapytajcie się burmistrzów. Oni wiedzą jakie są możliwości.

  Mydlą nam oczy przetargami na np. …wybór nauczyciela, a prawdziwe pieniądze idą poza. Ciekawa jestem jak duże w tym roku kalendarzowym. I ile metrów wodociągu w Wólce Kozłowskiej można zrobić za tą kwotę.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 20. Gdzie władza tam bywa i korupcja. Na szczęście są organa w tym państwie co zajmują się nadużyciami.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 21. Chwali się władza parkingiem, jest otwarty OK.

  A co z samochodami parkującymi pod Semaforem na trawie, chodnikach i okolicznych uliczkach!!!
  Ktoś z tym zrobi porządek, bez przesady większość “sprzętów”, które tam parkują żaden złodziej się nie zainteresuję 

  P.S. Do redakcji: Gazeta lokalna z terenu Tłuszcza, to może należałoby napisać. Co robiła tak duża ilość policjantów w hełmach i z tarczami na ternie PKP i okolicach, od kogo, jak kogo ale od was powinienem się tego dowiedzieć.
  Chyba, że ktoś jest lepiej poinformowany.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 22. Jagiellonia Białystok jechała na mecz do Łodzi

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 23. to miało być tak.
  “W zamian za pożyczkę” kapitału zagranicznego na kanalizację i wodociąg oczekiwano zgody dla tego samego kapitału na budowę spalarni.

  Była o tym mowa w centrum kultury w rozmowie z przedstawicielami niemieckiego banku. Czy miałyby być tam palone niemieckie śmieci? O tym nie mówiono.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 24. A czy ktoś wie może co z tym pomysłem przeniesienia CK do pawilonu handlowego?
  Coś ten temat ucichł.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Pawilon? To i wtedy wyglądało jak klasyczna zasłona dymna. Ale temat powróci, w dogodnym momencie. Ciekawe tylko kto finalnie go kupi, jak już za gminne pieniądze porobi się ekspertyzy.

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 25. Wiesławie, przykre to, ale chyba masz rację. Z niektórych ust słyszałam nawet nazwiska potencjalnych nabywców pawilony. Pozostaje tylko czekać na potwierdzenie tych wróżb.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 26. 80 tyś. z budżetu wydali na sortownię, a dziś mówią mieszkańcom – nie będzie sortowni.
  To się nazywa NIEGOSPODARNOŚĆ

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 27. Niedługo mija 5 tygodni od ostatniego nie odbytego wywiadu z Panem Burmistrzem w “Rozmowach na żywo”
  Poprzednio właśnie burmistrzowi zeszło sie 5 tygodni zanim wyuczył się i zdecydował na wywiad.
  Jeśli teraz sytuacja się powtórzy to może jeszcze w tym roku usłyszymy wywiadzie na żywo. Ponownie dowiemy się jak bardzo burmistrz się stara i nie wychodzi mu przez ZŁYCH radnych którzy się na niczym nie znają i nie chcą się słuchać bardziej doświadczonego kierownika i komornika.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 28. I adore the look of your web site. I recently built mine and I was searching for some suggestions for my website and you gave me a couple of. Might I ask you whether you developed the web site by youself?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  Homepage
  27/03/2012 12:11

 29. Chciałem sąsiadowi w Kozłach wytłumaczyć dlaczego tyle płacimy za śmieci. Kto przewidział dzisiejszy stan i sięgnął po środki unijne. Jak zamknął Bednarczyk temat dofinansowania unijnego oddając lekką ręką 2,5 miliona środków unijnych. Jak to Pan Szymaniak z Kozłów dał się wkręcił i zrobił zadymę. Na czyje zlecenie. Kto skorzystał, bo stracili wszyscy mieszkańcy. Dlaczego za kontenery na śmieci musimy płacić, a mogliśmy je mieć za darmo. Niestety film się nie uruchamia. Czy da się to naprawić?

  Z tego co pamiętam były tam odpowiedzi na większość pytań.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 5 )

  Jerry
  05/10/2014 00:49

 30. Widzę że osoby związane z obozem władzy nie komentują straconych dotacji przez Bednarczyka.
  Bednarczyk oznajmił i uczynił. Dyskusje były po fakcie. Przysłał tylko pełnomocnika, co on będzie tłumaczył “ciemnemu ludowi”

  Ps. widzę, że film się pojawił (kilka dni temu niebyło wcale jak pisał Jerry) , ale jest nadal problem z uruchomieniem

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +2 (ocen: 4 )

  Marek_K
  06/10/2014 09:32

 31. O! Ja mam prośbę do redakcji ST. Dobrze by było gdyby każdy z kandydatów przedstawił podczas najbliższych debat swoją wizję rozwoju gminy. Jak on to widzi – idziemy w przemysł czy jednak w eko-gminę. Podczas pierwszej debaty tego nie było widać. Rozmowa o dużych szczegółach (np. harcerstwo) a ani słowa o tym jaką mają wizję na kolejne kilkanaście lat.

  W związku z powyższym chciałbym się też dowiedzieć jaki mają pomysł na śmieci.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  Flucky
  06/10/2014 10:08

  • Jest to w planie kolejnych tematycznych debat. Jedna z nich będzie poświęcona m.in. przyszłości Tłuszcza i kierunku jego rozwoju.

   Pierwsza debata miała charakter ogólny i zapoznawczy.
   Kolejne będą ukierunkowane na konkretne dziedziny. Najbliższa, ta 16 października będzie skupiała się na tematyce oświaty, kultury i sportu. Już teraz zapraszam do oglądania na żywo :-)

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +3 (ocen: 3 )

   Łukasz
   06/10/2014 14:30

 32. Jakoś nie mogę zlokalizować kiedy odbędą się jakie debaty (tj. tematów tych debat) i kiedy mogę się spodziewać tych dotyczących wizji na przyszłe lata.

  Mnie interesuje w tym temacie jedna rzecz. Drzewniej bywało (kiedy nie było tej durnej ustawy śmieciowej), że ludzie musieli mieć podpisane umowy z firmą śmieciową. Każdy miał kubeł, ale aby go nie zapełniać dokonywał sortowania i potem stertę papieru do pojemnika gdzie darmo wyrzucało się papier, gdzie indziej plastiki itd. Po wejściu nowej ustawy zwyczajnie nie opłaca się sortować. Człowiek musi wziąć kosz na niesortowane śmieci, aby potem nikt nie zarzucił, że nie dokonuję sortowania a płaci jak za sortowane. A sortować jak każdy wie to trzeba umieć… trzeba wiedzieć, że pudełko po mleku to nie papier, a gazeta to tu jest papier, a w innej gminie to już nie jest. Jak jest u nas? Jeszcze gdzieś indziej to trzeba prać te plastiki czy szkło. Absurd!

  Z tego względu chciałbym wiedzieć jakie rozwiązanie w sprawie naszych śmieci mają kandydaci. Jako, że znam te nasze gminne inwestycje to zawczasu chciałbym wiedzieć, czy któryś planuje w tym względzie inwestycje, na czym ona będzie polegała i gdzie będzie zlokalizowana.

  VN:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 5 )

  Flucky
  07/10/2014 17:00

  • Terminy debat tematycznych to:
   16.10 – kultura, oświata i sport
   23.10 – …
   30.10 – …
   06.11 – …
   I ostatnia tuż przed wyborami w formie podsumowującej i kampanię i poprzednie debaty – planujemy 14.11 z udziałem publiczności.
   Kolejne tematy to budżet i inwestycje; zarządzanie UM, obsługa mieszkańców i zaangażowanie mieszkańców; kierunek rozwoju Tłuszcza i przyszłość.
   Co do ulokowania tematów w konkretnym terminie, to mam nadzieję, że ustalimy to na najbliższym spotkaniu ze współorganizatorami :-)

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 1 )

   Łukasz
   08/10/2014 09:32

  • W temacie segregacji śmieci, to swego czasu urząd opublikował taką informację:
   http://tluszcz.pl/tluszczpl/page/332,jak-segregowac.html
   Tak to wygląda u nas i chyba jeszcze nie jest jeszcze tak skomplikowane. Z tego co się orientuję firma odbierająca odpady nie wymaga mycia plastików itp. Aczkolwiek chyba większość i tak płucze te opakowania, aby nie psuły się resztki w mieszkaniu.

   Dla porównania zasady segregacji w Łochowie:
   http://odpady.gminalochow.pl/uploads/repository/ce57ab5b6917a99904aa23c5a8a17e0d9d8fed45.pdf

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +1 (ocen: 1 )

   Łukasz
   08/10/2014 09:40

Dodaj komentarz