ROZMOWY NA ŻYWO #7 – porozmawiajmy o sortowni. Zaproszeni goście – burmistrz Paweł Bednarczyk i radny powiatowy Tomasz Czarnogórski (19.11.2011)

Dodane w:: Aktualności,Rozmowy na żywo |

Kolejna audycja z cyklu “Rozmowy na Żywo” w środę 23.11.2011 r. o godz. 20.00.

Tematem przewodnim audycji będzie sprawa budowy sortowni i kompostowni w Wólce Kozłowskiej.

Tym razem zdecydowaliśmy się zaprosić dwóch gości: 

burmistrza Pawła Bednarczyka,

autora uchwały o rezygnacji z budowy sortowni

i

radnego powiatowego Janusza Tomasza Czarnogórskiego,

który jeszcze jako wiceburmistrz Tłuszcza był jednym z autorów pomysłu budowy sortowni.

Tym razem, dla urozmaicenia, postaramy się zapewnić poza dźwiękiem również transmisję video.

Jak na razie swoją obecność potwierdził radny Tomasz Czarnogórski. Odpowiedź burmistrza Pawła Bednarczyka mamy otrzymać w poniedziałek.

Rozmowę poprowadzi redaktor naczelny Stacji Tłuszcz – Maciej Puławski.

Masz pomysł na pytanie – prześlij na: redakcja@stacja-tluszcz.pl [zastrzegamy sobie możliwość wykorzystania niektórych pytań - w zależności od dynamiki audycji. Na propozycje pytań czekamy do godz. 19.00 w środę 23.11.2011 ]

ROZMOWY NA ŻYWO #7 - porozmawiajmy o sortowni. Zaproszeni goście – burmistrz Paweł Bednarczyk i radny powiatowy Tomasz Czarnogórski (19.11.2011) , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Reklama

Komentarze (15 )

 1. Pan Czarnogórski to bardzo rozsądna postać, znająca problemy mieszkańców i gminy. Czy przekona Pawła Bednarczyka? Jeśli ten się pojawi… , a sądzę że nie! Na pewno wyjaśniłby mu założenia i przybliżył potrzebę takiego obiektu. Jednakże burmistrz ciągle niestety gra pod publikę, “uprawia lans”, nie bardzo interesuje go rozwiązywanie problemów obecnych i przyszłych gminy. Nie po raz pierwszy spotykamy się z działaniami, które są nie racjonalne i wręcz szkodliwe dla gminy i nas mieszkańców. Za młoda krew, za dużo negatywnych emocji i głupiego niedojrzałego uporu. A szkoda…tak dobrze się zapowiadał i znów pudło.. Cała gmina i my mieszkańcy poniesiemy konsekwencję złego wyboru, szkoda tylko, że Czarnogórski nie startował. Byłby to taki burmistrz jakiego trzeba tej gminie.

  Bardzo ciekawa jestem, co z tego wyniknie?

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 2. skoro Pan Czarnogórski chce budowy sortowni śmieci, to niech ją zlokalizuje obok siebie, po przeciwnej stronie drogi jest mnóstwo wolnych terenów. Nie po to zmienialiśmy Burmistrza, żeby nam fundował sortownię. Panie Burmistrzu Brawa za właściwą decyzję. Skoro Pan Czarnogórski jest tak mądry to dlaczego wspólnie z poprzednim Burmistrzem doprowadzili do wypłaty odszkodowań za poprzednie wysypisko, około 600 tys zł, i dlaczego przez całą kadencję nie zalegalizowali fundamentów pod hale sportową, wstyd. Dlaczego nam mieszkańcom Wólki Kozłowskiej i Kozłów nie zbudował wodociągów, ale za to wybudował 200 metrów kanalizacji przez całą kadencje i to obok swojego domu

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 3. dlaczego moderator tej strony kasuje komentarze, które są prawdziwe, a zarazem nie obraźliwe.

  Odpowiedź moderatora – komentarze nie są kasowane. Czasem trzeba po prostu trochę poczekać na ich dodanie, bo nie jesteśmy cały czas online.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 4. kanalizacja, zbudowali 200metrów, a teraz będą ją jeszcze rozbierać, to wynik nieudaczności poprzednich władz. w innych miastach budują po 200 ale kilometrów i jest ok, a u nas jak zwykle klapa, czyli do rozbiórki

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +1 (ocen: 1 )
 5. Zosiu skąd w tobie tyle jadu. Taki styl wypowiedzi to pasuje do pana w.b. a nie do kobiety. Musisz być bardzo nie szczęśliwą osobą.
  Dla obecnego zastępcy poprzednik jest niedoścignionym autorytetem – o tym już wiemy. Pozyskiwał środki unijne, dbał o porządek, każdy mu mówił “dzień dobry” i cieszył się ogromnym szacunkiem społecznym.

  Nie będę tu się rozpisywała do czyjej posesji na zaściankowej jest budowany wodociąg i za jakie pieniądze, bo wszyscy już wiedzą. Nie będę się rozpisywała kto na terenach przemysłowych przekształcił sobie łąki w działki budowlane wg. nowego planu zagospodarowania przestrzennego dla miasta, bo o tym też wszyscy wiedzą i ci w warszawie też. Nie będę pisała czyją ciocią jest pani skarbnik, bo to też już ludzie wiedzą.

  Więcej pogody ducha Zosiu, odrobinę wypoczynku by się przydało.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 6. Zamiast żalić się tu na stronie. Proponuję od razu założyć stronę na Facebooku z petycją o referendum, wtedy będziemy wiedzieli o skali zadowolenia, bądz jego braku.
  Każdy się podpiszę o odwołanie albo za burmistrzem bądz “wstrzyma się od głosu”

  Swoją drogą ST uważa się za niezależna, jeśli ma też odrobinę odwagi to niech zrobi ankietę na ten temat.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 7. zosiu z tego co słyszałem to 600 tys. zapłaciła Gmina z racji podpisania umów jeszcze przez poprzedniego Burmistrza (mam tu na myśli Pana Klocka). Jeśli chodzi o sortownie to brak jej realizacji jest kwestią nieudolności zespołu B&B – może niech się odwołają sami nim społeczeństwo wywiezie ich na taczkach. A co do Pana Czarnogórskiego to faktycznie bardzo szkoda że nie chciał być Burmistrzem, gdyby tylko wystartował na pewno by nim został. Droga redakcjo czy możemy liczyć na ankietę o której wspomina Wincenty??

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Witam,
   dziękujemy za propozycję ankiety.
   Prawdopodobnie jeszcze dziś udostępnimy Państwu ankietę dotyczącą sortowni, tak by zebrać nieco opinii przed środowymi Rozmowami na Żywo.

   Pozdrawiam
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
   • Ankieta ma dotyczyć: Czy jesteś za burmistrzem, czy za jego odwołaniem? A sortownia to temat na drugą ankietę.

    VA:F [1.9.12_1141]
    Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 8. Droga Redakcjo,Wincentemu chodzi o ankietę w sprawie referendum aby odwołać burmistrza.Proszę , czytajcie ze zrozumieniem tekstu.Swoją drogą, ciekawe jaki byłby wynik, a może dałby do myślenia burmistrzowi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )
  • Zrozumiałam poprzedni wpis :)
   Jednak jako redakcja nie widzimy obecnie zasadności tak sformułowanej ankiety, zwłaszcza że jesteśmy gazetą niezależną, a nie opozycyjną. Jeśli powstanie w Tłuszczu tzw. komitet referendalny, wtedy ankieta tego typu może się na naszej stronie pojawić.

   Może dodam jeszcze, że po ankiecie dotyczącej sortowni, planujemy też ankietę, w której Internauci ocenią pierwszy rok kadencji nowego burmistrza. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie Państwa również usatysfakcjonuje.

   Pozdrawiam,
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: 0 (ocen: 0 )
 9. Za Pana Czarnogórskiego powstały jakieś projekty na bezpłatny internet dla mieszkańców. Co z nimi będą czy nie? Kiedy? Wraz z nową ekipą temat zamarł.
  A w Klembowie już robią. Odkąd kierownik wydziału zmienił się tam, to i inwestycje ruszyły.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

Dodaj komentarz