ST 11 (91)/2014 Kto zostanie nowym burmistrzem?

Odpowiedź na to pytanie poznamy zapewne nie w nocy z 16 na 17 listopada, lecz dopiero dwa tygodnie później – wszystko wskazuje na to, że czeka nas druga tura wyborów.

W zamieszczonej na stronie wybory2014.stacja-tluszcz.pl sondzie przedwyborczej na prowadzenie wysunęło się dwóch kandydatów. Zdecydowanie „uciekli” pozostałym konkurentom: obecny burmistrz Paweł Bednarczyk i obecny radny powiatowy a były wiceburmistrz Janusz Tomasz Czarnogórski. Razem mają ponad 60% wszystkich oddanych głosów.

Wykres wybory 2014

Następny w kolejności jest Jacek Balcerak, za nim radny powiatowy Sławomir Klocek. Ci kandydaci nie porzucają prowadzenia kampanii wyborczej z nadzieją na jak najlepszy wynik. Niektórzy mieszkańcy, śledzący od lat bacznie lokalną politykę, podkreślają, że w Tłuszczu wyniki wyborów bywają tak zaskakujące, że jeszcze wszystko może się zdarzyć. Najwyraźniej zagrożony poczuł się obecny burmistrz – z początku niemrawa kampania Pawła Bednarczyka mocno przybrała na sile i mimo, że na konwencji wyborczej deklarował, że „sam siebie nie będzie reklamował, bo wystarczy wjechać do Tłuszcza, żeby zobaczyć, że przez te cztery lata wiele się zmieniło”, teraz jego reklamy można zobaczyć praktycznie wszędzie. Zresztą inni kandydaci, jeśli chodzi o swoje materiały wyborcze, również nie pozostają w tyle.

Choć opieramy te rozważania na wynikach zwykłej sondy internetowej, a nie sondażu przeprowadzonego na reprezentatywnej próbie, to dotychczas końcowa kolejność osób w naszych ankietach zgadzała się z kolejnością podyktowaną przez wyborców w głosowaniu.

Przed nami ostatnie dni kampanii przed pierwszą turą oraz piątkowa finałowa debata wyborcza w Centrum Kultury, na którą zaprosiliśmy wszystkich kandydatów, by mogli zaprezentować swoje poglądy i dać się „odpytać” z ważnych spraw mieszkańcom. Chociaż kandydaci intensywnie pracują w terenie i nie można wykluczyć żadnego wyniku, to jednak to, że 30 listopada 2014 r. będziemy głosować ponownie – tym razem na Pawła Bednarczyka lub Janusza Tomasza Czarnogórskiego – jest zapewne przesądzone.

MP

Reklama

Dodaj komentarz