WSPÓŁPRACA BUDUJE

Dodane w:: Numer 12 (lipiec 2008) |

9 lipca 2008 r. burmistrz Tłuszcza i wójt gminy Poświętne uścisnęli sobie dłonie na świeżo wykonanym odcinku drogi Franciszków - Międzyleś Od niedawna mieszkańcy Międzylesia i Franciszkowa mogą cieszyć się z nowej drogi. Połączyła ona dwie gminy: Tłuszcz i Poświętne.
- Przyszedł czas, żeby przy dobrej woli i wspaniałej współpracy połączyć dwie gminy. Po podstawowych ustaleniach po prostu wzięliśmy się za robotę. - mówił wójt Poświętnego, Jan Cymerman podczas symbolicznego otwarcia nowej drogi.

Sfinalizowanie inwestycji leżących na pograniczach dwóch gmin to duże wyzwanie. Wymaga długich rozmów, wielu ustępstw i wspólnej realizacji zadań. Ta trudna sztuka udała się władzom gmin Tłuszcz i Poświętne. 9 lipca 2008 r. burmistrz Tłuszcza Jan Krzysztof Białek i wójt Poświętnego Jan Cymerman uścisnęli sobie dłonie na świeżo wykonanym odcinku drogi Franciszków – Międzyleś. W tym roku wspólnymi siłami gminy wylały nakładkę asfaltową na wykonanej już jakiś czas temu podbudowie z tłucznia kamiennego. Brak dobrej nawierzchni na tym odcinku był dużym problemem dla okolicznych mieszkańców, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym. Pojawiały się trudności z pokonaniem tego odcinka po opadach deszczu i śniegu. Mieszkańcy wielokrotnie zwracali się do władz z apelem o dokończenie budowy drogi, co jak widać – odniosło wymierny skutek. Istnieje również szansa, że na tym połączeniu zyskają także inni mieszkańcy powiatu.

Nowa droga Franciszków - Międzyleś

Jak zauważył Jan Krzysztof Białek, burmistrz Tłuszcza: – Mam nadzieję, że więcej kierowców będzie teraz korzystało z tej drogi i trasa 634 będzie mniej zakor-kowana. Liczę również, że wzrośnie zainteresowanie wśród mieszkańców Warszawy terenami leżącymi w tej okolicy – we Franciszkowie jest przecież planowana budowa dużego osiedla mieszkaniowego. Niebawem wszyscy zainteresowani mieszkańcy powiatu wołomińskiego będą mogli skorzystać z dobrodziejstwa powstania tej drogi, gdyż 17 sierpnia 2008 r. we Franciszkowie odbędą się dożynki gminne, na które już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy! – zapowiedział po  uściśnięciu ręki z wójtem Cymermanem burmistrz Białek.

  •  MP

Reklama

Dodaj komentarz