MAMO, TATO, BAWCIE SIĘ Z NAMI

Dodane w:: EPM III,Numer 47-48 (czerwiec/lipiec) 2011 |

MAMO, TATO, BAWCIE SIĘ Z NAMI - piknik w JasienicyNiedzielę 5 czerwca mieszkańcy Jasienicy mogli spędzić na „Pikniku rodzinnym” organizowanym przez miejscowy Zespół Szkół. Dla przybyłych przygotowano wiele atrakcji.

– Corocznie szkoła stara się zorganizować imprezę dla lokalnego środowiska. Odbywały się już rocznice nadania imienia szkole, dożynki, festyny, a w tym roku zrodził się pomysł pikniku rodzinnego. Takie spotkania mają na celu integrację środowiska i wspólne obchody Dnia Matki, Ojca i Dziecka – powiedziała w rozmowie ze „Stacją Tłuszcz” dyrektor ZS w Jasienicy, Elżbieta Sobiesiak.

Mecz piłki nożnej – ojcowie kontra synowie – czy gra w „dwa ognie” matek i córek to tylko kilka z wielu konkurencji, jakie czekały na gości. W zaciętej rywalizacji startowały całe rodziny – to właśnie dla nich zorganizowany został ten piknik. Po meczu piłki nożnej synowie nie ukrywali wzruszenia. W pierwszym spotkaniu górę wzięli ojcowie – mecz zakończył się wynikiem 2:0 – jednak kolejna rozgrywka przyniosła remis 2:2. – Od samego początku myślałem, że wygramy, jednak jak pech, to pech – stwierdził jeden z młodych piłkarzy po przegranym meczu.

Swój talent artystyczny zaprezentowali uczniowie ZS w Jasienicy. Starsi wykonywali układy choreograficzne, młodsi śpiewali piosenki. Goście podziwiali i wielkim aplauzem pożegnali młodych artystów, gdy ci schodzili ze sceny.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się loteria fantowa oraz kącik dla dzieci „Chatka małolatka”, w którym można było pomalować sobie twarz lub zrobić zmywalny tatuaż. Dzieci miały możliwość zużyć niewyczerpane zasoby energii na trampolinie, a rodzicom zaproponowano kącik z napojami, ciastem, daniami z grilla i innymi smakołykami.

– Przygotowaniem pikniku zajęli się nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły. „Piknik rodzinny” objęty był patronatem Burmistrza Tłuszcza. W organizację imprezy włączyło się również przedszkole samorządowe, w którym realizowany jest projekt „Koziołkowo małe”. Ogromnym wkładem, by uroczystość była udana, były występy uczniów naszej szkoły i przedszkola – podsumowała imprezę Elżbieta Sobiesiak.

  • Damian Roguski

Reklama

Dodaj komentarz