ST 6-7 (86-87)/2014 Pełnoletnie miasto Tłuszcz

Tegoroczne, już osiemnaste, Dni Tłuszcza za nami! Mimo niesprzyjającej pogody, 14. i 15. czerwca były dla miasta wyjątkowe.

fot. A. Stankiewicz

fot. A. Stankiewicz

Pierwszy dzień imprezy był pełen rozrywki i wszelkich atrakcji. Wszystko zaczęło się od II przeglądu piosenki przedszkolnej i występu grupy „Wiolinki” ze Szkoły Podstawowej w Tłuszczu. Młodzi artyści pokazali się z najlepszej strony wywołując uśmiech na twarzach zebranych. W programie tego dnia znalazł się także występ grupy baletowej Studio Active, pokaz TAI CHI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tłuszczu oraz spektakl z ogniem w wykonaniu Szkoły Sztuk Walk i Samoobrony „Kobra”. Największą atrakcją było widowisko akrobatyczne Piotra Bielaka oraz występy muzyczne Pudzian Band, Power Play i Anny Melchner.

Niedziela tradycyjnie była poświęcona twórczości ludowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji zespołów ludowych w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Tłuszczu. Po jej zakończeniu nastąpił przemarsz na stadion wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą, gdzie odbył się przegląd zespołów ludowych z okazji XXVI Święta Pieśni Ludowej. W ramach urozmaicenia tego wydarzenia, reprezentantki Kół Gospodyń Wiejskich wzięły udział w konkursie dotyczącym tradycji ludowych uzyskując tym samym tytuły miss w czterech kategoriach: przeglądu, gracji, uśmiechu i talentu.

Tego dnia odbyła się także premiera musicalu „Z piosenką po Europie”, do którego scenariusz stworzyła Aurelia Sobczak. Zaangażowana w występ młodzież fenomenalnie odzwierciedliła najważniejsze cechy każdego europejskiego kraju. Na koniec spektaklu utwór Czesława Niemena pt. „Dziwny jest ten świat” wykonała Małgorzata Wdziekońska. Imprezę zakończył występ zespołu Sami Swoi.

fot. A. Stankiewicz

fot. A. Stankiewicz

Podczas obchodów XVIII Dni Tłuszcza funkcjonował punkt informacyjnego o tematyce ekologicznej. W ramach projektu pt. „Kampania – zostań ambasadorem ekologii” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, zaprezentowany został program edukacyjno-ekologiczny mający na celu uświadomienie zebranym, jak ważne są odnawialne źródła energii oraz segregacja odpadów i ich znaczenie we współczesnym świecie.

Aneta Stankiewicz

Reklama

Dodaj komentarz