Magia jest wśród nas

Dodane w:: Numer 40 (listopad) 2010 |

hogwart_03 Być chociaż przez jeden dzień uczniem czarodziejskiej szkoły… Móc podziwiać niesamowite sztuczki magiczne… Uczyć się tajemniczych zaklęć… Próbować eliksirów… Któż z nas nie marzył kiedyś o takiej przygodzie?

10 października 2010 r. w Bibliotece Publicznej w Jasienicy zostały zorganizowane niezwykłe zajęcia „Czary – Mary, Biblioteka i Harry! Czyli być jeden dzień uczniem HOGWARTU”. Przedsięwzięcie to spotkało się dużym zainteresowaniem dzieci. Pomysłodawczynią tej inicjatywy była pani Marlena Dzięcioł, a dzięki udostępnieniu sali w Jasienicy przez panią dyrektor Biblioteki Publicznej Bogusławę Boguszewską, pomysł nabrał realnych kształtów. Wsparcia finansowego udzielił bank Citi Handlowy w ramach V edycji Światowego Dnia „Citi dla Społeczności”. W realizacji projektu pomagali wolontariusze Stowarzyszenia „Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju”. Sam pomysł, aby zrobić coś w naszej gminie w ramach Światowego Dnia „City dla Społeczności” był autorstwa pani Ewy Kubuj z Citibanku, mieszkanki naszej gminy.

hogwart_01

Dla przybyłych dzieci przygotowano wiele atrakcji. Każdy z uczestników na jeden dzień stał się uczniem Szkoły Magii. Po przydziale do „domów” (w „Harrym Potterze” każdy uczeń był przydzielony do jednego z 4 „domów”, których nazwy pochodzą od ich założycieli – Gryffindoru, Slytherina, Hufflepuffa i Ravenclaw), rozpoczęła się prawdziwa lekcja czarów. Dużo emocji wśród dzieci wzbudziła konkurencja, w której należało wypić tajemnicze eliksiry. Za każde wykonane zadanie grupy otrzymywały punkty, a za uczestnictwo w zajęciach, każde dziecko otrzymało prezent w postaci książki. Ostatnim punktem programu był występ iluzjonisty Maksymiliana. Sztuczki, które pokazywał oczarowały zarówno dzieci, jak i dorosłą część widowni i organizatorów.

hogwart_02

Zajęcia w Bibliotece w Jasienicy były świetną inicjatywą. Pani Marlenie Dzięcioł i Ewie Kubuj należą się gratulacje za przygotowanie tak ciekawego projektu dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dla dzieci była to niesamowita przygoda i niezapomniane przeżycie!

  • Monika Godlewska, Michalina Musielik

Reklama

Dodaj komentarz