Z WIZYTĄ W AGORZE

Dodane w:: IPM2 IV,Numer 44 (marzec) 2011 |

Z wizytą w AgorzeOd kilku miesięcy „Stacja Tłuszcz” publikuje teksty młodych dziennikarzy – uczestników projektu „Integracja przez Media II”. 17 lutego wszystkie osoby biorące w nim udział, wybrały się na wycieczkę do redakcji o wiele większej niż nasza lokalna… – a mianowicie do biurowca Agory. Celem tej wizyty było poznanie pracy dziennikarzy z „Gazety Wyborczej” – jednego z największych ogólnopolskich dzienników.

Agora to medialne imperium, w którego skład wchodzą min. Gazeta Wyborcza, bezpłatny dziennik Metro i oraz rozgłośnie radiowe TOK FM i Złote Przeboje.

Po gmachu oprowadził nas Marcin Osojca, który na co dzień wyszukuje informacje o wydarzeniach kulturalnych dla stołecznego Z wizytą w Agorzedodatku do Gazety Wyborczej „Co jest Grane”. Opowiedział nam o przyjemnościach i niedogodnościach pracy dziennikarza oraz o presji związanej z tym zawodem. Zobaczyliśmy również tzw. ścianę płaczu, czyli tablicę, na której wieszana jest makieta gazety na kolejny dzień. To w tym miejscu wielu dziennikarzy uroniło łzy, gdy ich artykuł został wyrzucony na chwilę przed zamknięciem numeru. Mieliśmy okazję zobaczyć miejsca pracy dziennikarzy, grafików komputerowych oraz łamaczy, czyli ludzi składający pojedyncze teksty, zdjęcia i grafiki w gotową do wydruku gazetę.

Z wizytą w AgorzePoznaliśmy też ciekawostki związane z „Wyborczą”. Cały numer gazety jest już gotowy około godziny 21, potem jest rozsyłany przez firmowe łącza światłowodowe do drukarni w Warszawie, Pile i Tychach.

Z wizytą w AgorzeWarto wspomnieć kilka słów o samej siedzibie, w której gościliśmy, gdyż biurowiec przy ulicy Czerskiej może uchodzić za wzór architektury nie tylko ze strony estetycznej, ale też konstrukcyjnej. Nowoczesny styl, połączenie stali, betonu i drewna. Otwarta przestrzeń, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz mnóstwo zieleni, czyli przyjazne warunki pracy. I oczywiście firmowa kawa, pobudzająca szare komórki do myślenia i mobilizująca do napisania kolejnego dobrego artykułu.

  • Bartłomiej Balicki
  • fot. Maciej Puławski

 

* Wycieczka do redakcji „Gazety Wyborczej” odbyła się w ramach projektu „Integracja Przez Media 2” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Reklama

Dodaj komentarz