WARSZTATY PEŁNE WRAŻEŃ

Dodane w:: IPM2 II,Numer 42 (styczeń) 2011 |

Redaktor Wojciech StaruchowiczW dniach 27-30 grudnia w gospodarstwie agroturystycznym w Marianowie odbyło się szkolenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju w ramach projektu „Integracja przez Media 2 – Zostań lokalnym dziennikarzem!”.

W pierwszych dniach szkolenia uczestnicy brali udział w warsztatach poprowadzonych przez Rozmowa z burmistrzem P. Bednarczykiemredaktora „Pulsu Biznesu” Wojciecha Staruchowicza. Następnie kursanci odbyli rozmowę z burmistrzem Tłuszcza Pawłem Bednarczykiem, która była dla nich okazją do zadania pytań na różne nurtujące młodych mieszkańców tematy.

Uczestnicy wykonują ćwiczenia fotograficzneOdbyło się także spotkanie z Paulina Cylką – pracowniczką portalu Wyborcza.biz i redaktorką tworzonych przez Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy Polis gazet festiwalowych, która opowiedziała o swojej pracy i doradziła w wyborze studiów.

W kolejnych dniach fotograf Jan Brykczyński poprowadził warsztaty fotograficzne.Jan Brykczyński poprowadził warsztaty fotograficzne

Gościem warsztatów był także dr Łukasz Zamęcki. Zorganizował zabawę pokazującą uczestnikom tok myślenia polityków i pomógł w przygotowaniach do matury.

Dr Łukasz Zamęcki tłumaczy zasady zabawyW czasie szkoleń panowała przyjacielska atmosfera. Wszyscy nawzajem się wspierali i byli dla siebie pomocni. Szkolenie zakończyło się wręczeniem dyplomów uczestnikom projektu i wykonaniem pamiątkowych zdjęć.

 

  • tekst i zdjęcia: Michalina Musielik

Reklama

Dodaj komentarz