ST 12 (92)/2014 Sprawy mieszkańców: Nowy rozkład, nowe problemy

Dodane w:: Numer 12 (92) grudzień 2014,Sprawy mieszkańców |

Do naszej redakcji wpłynął list Czytelnika dotyczący nowego rozkładu jazdy:

– Chciałbym Państwa zainteresować nowym rozkładem jazdy KM. Od dnia 14.12 zostanie z niego wykluczonych następnych kilka połączeń. Między innymi dwa pierwsze pociągi do Warszawy 3.31 oraz 4.42. Również ostatni pociąg z Warszawy 23.41. Uniemożliwi to mieszkańcom Tłuszcza i okolic (jestem mieszkańcem Dzięciołów) w miarę normalną komunikację ze stolicą.

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Kolei Mazowieckich.

Jolanta Maliszewska: W odniesieniu do pytań autora listu nadesłanego do Państwa redakcji wyjaśniam, że uwzględniając uwagi naszych podróżnych, podjęliśmy decyzję o tym, by od dnia 7 stycznia ostatni pociąg z Warszawy Wileńskiej do Tłuszcza odjeżdżał o 23.35. Na odcinku Wołomin-Tłuszcz kurs będzie obsługiwany ZKA w związku z przerwą technologiczną na linii.

Natomiast pierwszy pociąg z Tłuszcza dojedzie na stację Warszawa Wileńska o godzinie 4.50. Podkreślam, że pasażerowie żadnej innej linii nie mają tak wczesnego dojazdu. Pociąg wyjeżdża z Tłuszcza już minutę po zakończeniu przerwy technologicznej, w związku z czym nie ma możliwości jego uruchomienia wcześniej.

Reklama

Dodaj komentarz