ST 4 (84)/2014 Listy do redakcji: list Czy musi dojść do tragedii?

list

Kilka dni temu w Tłuszczu miały miejsce dwa poważne wypadki z udziałem rowerzystów. Jeden na drodze do Jasienicy: matka z dzieckiem potrącona przez jakiś samochód. Zajmowaliście się wiaduktem i wszystko wskazuje na to, że wiadukt będzie, ale na tej drodze na odcinku z Tłuszcza do Jasienicy i w przeciwnym kierunku na Kozły potrzeby jest jakiś chodnik, dróżka – coś, co umożliwi bezpieczną drogę pieszym i rowerzystom.

Temat jest znany ludziom mieszkającym przy tej trasie od lat i od lat każdy ma to gdzieś! Bo się nie da, bo droga powiatowa, bo funduszy brak, bo projektant nie uwzględnił itd. I szkoda, że burmistrz, starosta, radni i cała ta władza nie widziała tego małego, przerażonego dziecka, które płakało widząc zakrwawioną, mdlejącą matkę. Może wtedy ktoś by zrozumiał, że jednak coś z tym zrobić trzeba.

A może musi naprawdę spektakularnie zginąć za jednym zamachem jakaś większa grupa, wtedy i TV przyjedzie, i gazety pokażą, i będzie można obiecać, że się tematem zajmie (bo do tej pory się tematu nie znało, nie widziało). Lepiej zapobiegać, a nie leczyć. A o Tłuszczu, lepiej może żeby było głośno w innych pozytywnych sprawach, a nie tragicznych.

Pozdrawiam,

Mieszkaniec

 

 

 

Reklama

Dodaj komentarz