ST 2(70)/2013 Czy powstanie film o Tłuszczu?

Dodane w:: Kultura,Numer 2 (70) styczeń 2013,Tłuszcz |

avatar_STJest szansa, że powstanie film dokumentalno-fabularyzowany o gminie Tłuszcz oparty o historię Wacława Sieroszewskiego oraz pisma „Siewba”, w którym zagrają znani aktorzy i aktorki.

Mieszkanka naszej gminy pani Aurelia Sobczak – zawodowa aktorka, ma pomysł na zrealizowanie takiej właśnie produkcji. Wykorzystując swoje kontakty udało jej się zainteresować projektem osoby ze świata filmu, m.in. aktorki Izę Kunę, Renatę Dancewicz i Weronikę Książkiewicz. W filmie mieliby również wziąć udział mieszkańcy gminy – do obsadzenia jest ok. 200 ról epizodycznych.

Koszt realizacji pomysłu to około 250 000 zł. Wg koncepcji inicjatorki – film mają wesprzeć prywatni sponsorzy. Wszystko wskazuje na to, że również LGD Równiny Wołomińskiej oraz Starostwo Powiatowe są chętne do przekazania pieniędzy na produkcję filmu.

Także tłuszczańscy radni podczas jednego z posiedzeń Komisji Oświaty, Kultury i Zdrowia przychylnie odnieśli się do pomysłu pani Aurelii Sobczak. Postanowiono, że najlepiej aby takie działanie było finansowane w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Dotację na zadania z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego przewidziano w tegorocznym budżecie w wysokości 80 000 zł. W tej kwocie muszą się jednak zmieścić również wszystkie inne działania z tego zakresu, realizowane przez pozostałe organizacje pozarządowe.

MP

Reklama

Dodaj komentarz