Wyniki ankiety “Najważniejsze wydarzenia w naszej gminie w 2012 roku”

Dodane w:: Aktualności,Ankieta,Polecamy,Sprawy mieszkańców |


Zapraszamy Państwa do głosowania w najnowszej ankiecie (dostępna po prawej stronie i w poniższym wpisie). Należy wybrać max. 3 wydarzenia, które uważa się za najważniejsze w mijającym roku. Ankieta potrwa do 15 grudnia.

ANKIETA

WYBIERZ MAX. 3 WYDARZENIA - Za najważniejsze wydarzenia roku 2012 uważam:

 • Przewrócenie samochodu wiceburmistrza - 73 Głosów
 • Przekroczenie budżetu CKSiR i rezygnacja dyrektora Henryka Wysockiego - 54 Głosów
 • Wycofanie się gminy z realizacji projektu budowy sortowni i kompostowni w Wólce Kozłowskiej po uprzednich protestach mieszkańców - 51 Głosów
 • Podpisanie umowy na realizację „dużego” projektu wodociągowo-kanalizacyjnego - 42 Głosów
 • Wyrok dla Jana B. i Macieja S. za wybudowanie nielegalnych fundamentów pod halę sportową w Tłuszczu - 33 Głosów
 • Działania na rzecz budowy wiaduktu w Tłuszczu - 33 Głosów
 • Obchody 150-lecia Drogi Żelaznej Petersbursko-Warszawskiej - 25 Głosów
 • Walka o przywrócenie nauczania religii przez ks. Wojciecha Lemańskiego w Jasienicy - 18 Głosów
 • Premiera sztuki „Balladyna. Podanie alternatywne” - 16 Głosów
 • Kwesta „Ocalmy od zapomnienia” na rzecz zabytkowych grobów w Postoliskach - 15 Głosów
 • Podpisanie przez burmistrza umowy z firmą Deloitte bez wiedzy radnych - 14 Głosów
 • Modernizacja Ogródka Jordanowskiego - 13 Głosów
 • Spotkanie w sprawie zbiornika retencyjnego w Jasienicy - 13 Głosów
 • Wprowadzenie przez radnych zmian w statucie CKSiR - 8 Głosów
 • Kradzież miedziorytu z pomnika Obrońców Ojczyzny 1920 roku - 7 Głosów
 • Nieprzyznanie dotacji na działania „TKS Bóbr” w pierwszym konkursie - 7 Głosów
 • Wygaszenie mandatu i ponownie wybranie Danuty Opłotnej na radną w Jasienicy - 3 Głosów
 • Organizacja strefy kibica w podczas Euro 2012 - 3 Głosów
 • Rozpoczęcie naliczania przez gminę opłaty planistycznej - 2 Głosów
 • Nowa strona gminy i newsletter smsowy - 2 Głosów
 • Zamknięcie skate-parku w Tłuszczu - 0 Głosów
Loading ... Loading ...

 

Reklama

Komentarze (12 )

 1. ało wreścief cóś wygrałem…:))

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 14 )

  baldemar wanaszek
  16/12/2012 14:35

 2. Gratuluję Baldemarze, jesteś “najlepszy”
  Bo to przecież Ci się należało jak małpie w zoo banany

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 11 )

  Wrona
  16/12/2012 17:19

 3. Słowa uznania i podzięki kieruję do redakcji Stacji Tłuszcz za kompendium głównych wydarzeń roku 2012 w gminie Tłuszcz.
  Wydarzenie: ” Walka o przywrócenie nauczania religii przez ks. Wojciecha Lemańskiego w Jasienicy ” uważam za błahe. O wiele bardziej znaczący jest fakt odebranie tak bardzo utytłanemu księdzu misji katechetycznej lub prościej: biskup zabronił Lemańskiemu “nauczania” religii w Zespole Szkół imieniem Żyda Korczaka w Jasienicy.
  To wydarzenie zasługuje na czołówkę w skali województwa, a nawet ogólnopolską.
  To, że samochód się przewrócił, że ktoś się do dymisji podał itd. toż to samorządowa codzienność, natomiast odebranie przez biskupa prawa katechezy dla tak zasłużonego proboszcza – wydarzenie bez precedensu.
  Inicjatora tego przedsięwzięcia należy nominować do tytułu: Człowiek Roku.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -7 (ocen: 13 )
  • Jak biskup odebrał księdzu prawo to pewnie miał swoje powody. Za niewinność? Nie wierzę. Jakoś kuria wzbudza moje większe zaufanie niż przesadnie ekumeniczny ksiądz

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +5 (ocen: 9 )

   Wierzący
   17/12/2012 00:25

 4. Najwazniejsze wydarzenia oprocz wielu nowin w naszej gminie sa tez takie ludzkie sprawy
  20 grudnia o godz 19.50 zostanie wyemitowany program w telewizji TVN Uwaga
  polecam go wszystkim zobaczcie jak podle i nieludzkie moze byc bezmyslne i na domiar postawienie na swoim niektorych urzednikow w naszym miejscie zaczynajac od radnych idac przez wladze miasta a konczac na facecie ktory od czasow komuny piastuje stanowisko jakiegos tam mniej waznego naczelnika na kolei.

  w tym miesiacu pokazal na co go stac a na pytanie dlaczego to zrobil odpowiedzial prawo rzeba przestrzegac jakie prawo? panie naczelniku likwidowac przejazd wykopujac staw przed przejazdem zeby ludzie nie mogli do domu dojechac przeciez ten przejazd niestrzezony na ul Aksamitnej nikomu nie wadzi byl tam od wojny i za dobrych czasow komuny byl zadbany i kolo niego bylo zawsze wykoszone. Pan osobiscie i panska buta pokazala ze Pan kazal najpierw zerwac plyty z przejazdu po interwencji policji szybko zalozyl a pozniej wynajal ogromna koparke zeby na swoim postawic kazal pan wykopac dol zeby nie mogli ludzie do wlasnych domow dojechac mloda rodzina nie ma dostepu nie dojedzie pogotowie ani zadne inne auto a pan spi spokojnie ,ciekawe jak by tam mieszkal panski syn.ale to nie wszystko to trzeba to policzyc ile pan na ta operacje tak nieobliczalna wydal z pieniedzy panstwowych moge powiedziec napewno z 15 tys bo tyle kosztuje koparka drezyna ludzie a te pieniadze mogl pan przekazac na remont kladki i jeszcze by starczylo na koszenie na kilka lat dla pracownika ale po co lepiej siedziec za biurkiem i rzadzic jak za komuny tylko wtedy by panu sie oberwalo za takie proste ludzkie sprawy.

  Ciekawe co na to powie nie panski zwierzchnik ale ministerstwo bo trwoni pan pieniadze zamiast po ludzku myslec. Czy opamieta sie ktos . czeka Pan teraz na decyzje a biedni ludzie brna po pas w sniegu z malutkim dzieckiem i co ? wesolo wszystkim. niech Pan i panowie ktorzy o tym wiedza radni i urzednicy siedzac przy wigilijnym stole i madlac sie w kosciele pomysla pomysla o tych co im taka krzywde wyrzadzili. nadal w naszym miescie istnieja uklady nie wiem tylko dlaczego nie namowili jeszcze elektrowni do wylaczenia pradu, to obluda w 21 wieku takie rzeczy sie dzieja znieczulica chamstwo itd. zycze im wesolych swiat momo to moze to Boze narodzenie przyniesie nowe spojrzenia i dostana olsnienia, a ja beda pilnie patrzyl co sie dalej dzieje.

  Mysle ze redakcja panstwa tez sie przyczyni do szybkiej naprawy tego problemu bo to tak naprawde nie kosztuje nikogo nic tylko ludzkiej postawy. pozdrawiam i ciesze sie ze jest taka gazeta z powazaniem Ludwik

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +6 (ocen: 8 )

  ludwik
  18/12/2012 12:33

 5. prosze o opublikowanie mojego komentarza chodzi o ulice aksamitna w Postoliskach

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +4 (ocen: 6 )

  ludwik Bock
  18/12/2012 12:59

 6. Jaki poziom pytań zadanych przez ST taki poziom ważności problemów w ocenie forumowiczów , które nękają nasze miasto. Nie ważne są inwestycje,wydarzenia kulturalne, sportowe ale sensacyjki jak wywrócenie samochodu wiceburmistrza czy jakieś problemy klechy z kurią.Moim zdaniem pytania były tendecyjne i wybiórcze .Dlaczego duet ST nie zaproponowal jak robi to w innych przypadkach, podawania wlasnych propozycji przez internautów najwazniejszych wydarzeń w naszym mieście? a sam tylko narzucił nam swoje propozycje? Dlaczego na przyklad nie zadano pytania czytelnikom o “wojnie” na informację publiczną pomiędzy Stacją Tłuszcz a Urzędem Gminy i Centrum Kultury ? albo o szarpaninie z groźbami karalnymi kilku napastnikow z teściem pani redaktor ST i ojcem pana redaktora ST , tematycznie zwiazanego z wydarzeniem wywrocenia samochodu wiceburmistrza ? Może takie pytania biły by rekordy poparcia dla tych “wydarzen roku” w Tłuszczu .Stacja Tłuszcz mieni sie gazetą niezależną a przede wszystkim tym ,że jest gazetą wszystkich mieszkańców, dlatego dajcie nam ją tworzyć , przynajmniej w osądzaniu przez nas ,co jest najwazniejsze dla naszego miasta.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -4 (ocen: 14 )

  agnes
  19/12/2012 12:04

  • Oczywiście nikt nie popiera wandalizmu – wywracania samochodu, jednak to zdarzenie i jego wysoka wartość w ocenie roku to wymowny symbol sprzeciwu społeczności wobec poczynań władzy !

   VA:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +8 (ocen: 12 )

   Włodek
   19/12/2012 15:15

 7. Po co piszecie, że wydarzenia nieprawidłowe. Moim zdaniem są i na plus i na minius na tej liście.
  A że wygrało to, co jest takie kryminalno-rządowe – to się nie dziwie. Tak już jest że ludzie się grzeją takimi wiadomosciami. Dlatego wiekszość ludzi kupuje te brukowce czy inne pudelki.

  Świadczy to tylko, że Tłuszcz nie zawyża normy, ani jej nie zaniża.

  Ciekawe że Wysocki jest na drugim miejscu. Może tytuł mu trzeba dać jako honorowemu obywatelowi? W końcu jego blask odkąd tu przyszedł przyćmił zupełnie burmistrza, który przy nim wypadał blado, blado. Jak gasnąca gwiazdeczka… Wysocki to i śpiewać umiał, i powiedzieć ze sceny. No i riposty szybko formułował. Co u niektórych niestety z trudem przychodzi.

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +5 (ocen: 7 )

  Grażyna
  19/12/2012 23:03

 8. Z tego co pamietam to przewróceniusamochodu wiceburmistrza towarzyszyła też nieskuteczna grozba pozbawienia zycia P Janusza Puławskiego. Myslę, że to było wazniejsze niż przewrócenie samochodu. No chyba że w tym roku będzie inaczej…

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: -5 (ocen: 7 )

  Tłuszczański Ż.
  01/01/2013 23:10

  • Jakby Pan do tej pory nie zauważył… to nie jest ankieta “z życia Puławskich”, tylko wydarzenia dotyczące gminy. Jeśli mój teść byłby wiceburmistrzem, wówczas pojawiłoby się to wydarzenie w ankiecie.

   Pozycje na liście są z różnych dziedzin – polityka, kultura, wydarzenia. Są plusy i minusy. Każdy kto chciał, mógł oddać głos na to, co uważał za najważniejsze – wyniki pokazały, co wzbudziło najwięcej zainteresowania wśród osób głosujących.

   Jednocześnie informuję o skasowaniu drugiej części Pana nicku, gdyż słowo to uchodzi za obraźliwe wobec innej narodowości i jest niezgodne z regulaminem tej strony. W wiadomości do M. Puławskiego napisał Pan, że jest zaskoczony “chamstwem” na tej stronie, ja z kolei jestem zaskoczona, że chamstwo zarzuca innym osoba, która sama się go publicznie dopuszcza. Proszę dbałość o poziom dyskusji zacząć od siebie samego.

   Pozdrawiam,
   AP

   VN:F [1.9.12_1141]
   Poparcie: +4 (ocen: 6 )
 9. i o to chodzi ma Pani racje …

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: 0 (ocen: 0 )

  ludwik Bock
  03/01/2013 18:08

Dodaj komentarz