ST 11/2012 OGRÓDEK JORDANOWSKI W NOWEJ ODSŁONIE

Dodane w:: Inwestycje,Numer 11 (64) sierpnień 2012 |

Siłownia zewnętrzna dla dorosłych, nowe zabawki dla dzieci – w ciągu najbliższych tygodni nasze władze planują długo oczekiwaną modernizację Ogródka Jordanowskiego. W budżecie przeznaczono na ten cel 100 000 zł.

W planach jest dostawa i montaż urządzeń umożliwiających aktywność fizyczną nie tylko dzieciom, ale również osobom dorosłym. Na terenie ogródka ma zostać zainstalowana siłownia zewnętrzna. Wg informacji z zapytania cenowego, urządzenia te mają zająć obszar około 160 m kw. i będzie można na nich ćwiczyć m.in. wyciskanie siedząc, podciąganie się, bieganie, wioślarstwo. Takie urządzenia, bardzo popularne za granicą, coraz częściej instalowane są w polskich miastach. Zgodnie z zapytaniem ofertowym, sprzęt fitness powinien być zainstalowany w Ogródku Jordanowskim do końca września.

Wg informacji uzyskanych od burmistrza Pawła Bednarczyka w planach jest również modernizacja i naprawa urządzeń placu zabaw dla dzieci. Zapewne już wkrótce zarówno młodsi jak i starsi użytkownicy tłuszczańskiego Ogródka Jordanowskiego będą mieli szanse korzystać nowych, długo oczekiwanych urządzeń.

MP

Reklama

Komentarze (1 )

 1. Szanowna STACJO!
  Rzeczywiście sprzęt jest super (sama usiłowałam go przetestować w niedzielę 7.10.br.) i “cieszy się” dewastowaniem!
  Na własne oczy widzieliśmy z mężem jak małe dzieci ok.5-6 lat, “pod okiem” mamy usiłowały ćwiczyć: np. “leżanka do wykonywania brzuszków” posłużyła chłopcom jako bieżnia. Chcąc na niej poćwiczyć trzeba mieć ze sobą szczotkę do zamiatania piachu, który naniosły z bucików dzieci.
  W innym urządzeniu brakowało podnóżków na umieszczenie stóp, żeby nie zsuwały się z rurki (może jeszcze nie zostały zamontowane?). Ale to już sprawa tych starszych dzieci, które sprawdzają swoją siłę trochę w inny sposób.
  Aby móc ćwiczyć na tym profesjonalnym sprzęcie trzeba być w odpowiednim wieku. Małe dzieci nie mają tyle siły do korzystania z tych urządzeń i je niszczą.
  Poza tym – moim zdaniem – miejsce nie jest przygotowane do zamontowania takich urządzeń. Teren powinien być wyrównany, posiana trawa, o którą trzeba potem dbać (kosić), a najlepszym rozwiązaniem byłoby ułożenie dużych płyt chodnikowych.
  Zapraszam do obejrzenia takiego miejsca w Warszawie z podobnymi urządzeniami (Wawrzyszew przy ul Wolumen, nad stawami).
  W Ogrodku Jordanowskim w Tłuszczu jest jeszcze wiele do zrobienia.
  Z wyrazami szacunku
  Liliana i Zbigniew Domańscy

  VA:F [1.9.12_1141]
  Poparcie: +3 (ocen: 3 )

  Liliana Domańska
  10/10/2012 13:32

Dodaj komentarz